200 000 maloobchodníků bojkotuje EET. Do systému se nehlásí. To Babiš nevyhraje

200 000 maloobchodníků bojkotuje EET. Do systému se nehlásí. To Babiš nevyhraje

…..konečně se lidé probudili a nenechají se zdírat z kůže. Hned od začátku propadák EET neměl nárok na úspěch. Češi umějí vše obejít….

06:54

200 000 maloobchodníků bojkotuje EET. Do systému se nehlásí. To Babiš nevyhraje

archiv F24
Andrej Babiš | FOTO: archiv F24

Zajímavý vývoj má plánovaný rozjezd druhé vlny elektronické evidence tržeb. Do této fáze spadají všichni podnikatelé a firmy podnikající v oboru maloobchod a velkoobchod. Podle dostupných údajů by se tak od 1. března mělo do EET zapojit 250.000–300.000 podnikatelů. Oproti tomuto počtu se zdá být prosincový start EET se 45.000 restauracemi pouhou zkouškou.

Babišův projekt špiclovsko-udavačského systému elektronické evidence tržeb má však jistý zádrhel. Maloobchodníci ho bojkotují. Do startu druhé vlny zbývá pouhých 21 pracovních dní a z oboru maoloobchod/velkoobchod si přihlašovací údaje vyzvedlo zatím jen necelých 40.000 podnikatelů. Zbývá tedy minimálně 210.000 firem a živnostníků. Znamená to, že finanční úřady by musely vydat denně 10.000 registrací do systému, aby „se vše stihlo včas“. To je dost, že?

Je to strategie, s kterou Ministerstvo financí ČR nepočítalo. Andrej Babiš je totiž zvyklý na to, že jeho zaměstnanci v Agrofertu poslouchají. Nedochází mu, že svobodní obyvatelé poslouchat nemusejí. Nejsou zaměstnanci jeho firmy. Z historie víme, že stát s represivními kroky nemusí nutně zvítězit. Jistě, k systému se do 1. března ještě přihlásí desítky tisíc obchodníků. Ale co když se do EET nepřihlásí třeba 100.000 maloobchodníků? Přijdou Babišovi kontroloři ke všem a udělí jim pokuty? A unese takový krok jeho systém? A unese to jeho firma ANO ve volbách? Neunese.

Pokud se podnikatelé skutečně „kousnou“ a do systému EET se ve velkém počtu nezaregistrují, celý projekt Elektronické evidence tržeb se zhroutí. Finanční správa si nedovolí pokutovat desítky tisíc lidí. Ti, kteří se do systému přihlásí, se zase odhlásí v rytmu známého hesla „proč já musím, a oni ne?“. A pokud padne EET, padne i Babiš. Tak podnikatelé, co uděláte?

Zdroj (1)

7 komentářů

 1. V Maďarsku jsou od povinnosti EET částečně osvobozeni jen ti, kteří obchodují na místě bez internetového připojení. Pokladnu si ale stejně musí pořídit a jednou za měsíc posílají data na CD nebo po pracovním dni zanesou pokladnu na místo, kde je pokrytí dostupné, a data odešlou. Výjimka se uděluje jenom na rok a pak se musí obnovit. http://vool.cz/2QrjS
  ps: jak asi bude vypadat brněnská tržnice „Zelňák“ po zapojení do EET????

 2. Co to je? Má to krátké vlasy, na tváři strniště a na nose brýle. Bylo to vyhlášeno ministrem financí roku. Babiš nebo Kalousek? Je to úplně jedno. Oba chtějí privatizovat Budvar a ČEZ.
  Současný ministr financí Andrej Babiš (ANO) prohlásil, že chce prodat majoritní podíl státu v energetickém holdingu ČEZ, který zahrnuje výrobu a většinu distribuce elektřiny. A Budějovický Budvar k tomu. Totéž chtěl před lety jako ministr financí učinit i Miroslav Kalousek (TOP 09). Ve Sněmovně na sebe pokřikují a vzájemně se urážejí jako dva největší nepřátelé. Ale jde jim o totéž.
  http://www.novarepublika.cz/2017/02/babis-nebo-kalousek-vsichni-jedna-rodina.html

 3. „Ke konci dne 30.1 (pondělí) si vyzvedlo autentizační údaje 41 311 poplatníků z celkových odhadovaných 250 tisíc, spadajících do druhé fáze,” řekla Novinkám mluvčí finanční správy Petra Petlachová.
  http://vool.cz/l39QS

 4. V momente, keď nastúpi úplná fiškálna elektronická kontrola platieb, začne sa odpočítavať koniec peňažnej hotovosti – najväčšia páka NWO na budúcich čipovaných otrokov!

 5. No to jsem móóóc zvědav… Jak se tradičně připokakaní spoluobčani předvedou.

 6. Kdyby putykáři a další „páni živnostníci“ nekradli jak Straky, Babiš by nikdy EET neprotlačil – a kdo nejvíc vřeští? – ti zloději.

PENĚŽNÍ PODPORA

Připojte se prosím k ostatním a staňte se i Vy sponzorem tadesca.

Potěší i částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení ČR: 3211078872 / 6800

Bankovní spojení SK: 2901269209 / 8330
IBAN: SK0683300000002901269209
BIC: FIOZSKBAXXX

Děkujeme.

Rubriky

Odběr článků e-mailem

Odebírejte novinky e-mailem

Dostávejte články a novinky z tadesca rovnou do Vaší emailové schránky!

Přihlášení k odběru proběhlo úspěšně!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento článek se svými přáteli!

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte jej se svými přáteli!