Aktuální drby ze 14. ledna 2018

19:54

Aktuální drby ze 14. ledna 2018

Měsíc leden roku 2018 je prý krajně výjimečný svým neobvyklým sledem nebeských jevů. Osoby, které odněkud z pozadí prý tajně ovlivňují (řídí) chod celého našeho světa, prý jsou přímo posedlé využíváním této nebeské mechaniky a kouzel tkvějících také v číslech, která jako data označují některé konkrétní dny, k těmto svým mocenským „hrám“. Letošní leden jim k tomu přinese neobvyklou podívanou na Měsíc, která je vzácná a byla prý minule k vidění před 150 nebo 160 roky. Pokud jsem to správně pochopil, v lednu 2018 bude úplněk dvakrát – na začátku a ještě jednou na konci tohoto měsíce. Navíc by to měl být v obou případech takzvaný Obří úplněk (Supermoon), kdy je Měsíc na své mírně excentrické oběžné dráze kolem Země Zemi velmi blízko (je v perigeu), a proto jej na obloze vidíme větší, výraznější, snáz na něm rozpoznáváme podrobnosti. Ten druhý úplněk v tomtéž kalendářním měsíci se nazývá Modrý měsíc (Bluemoon) a má prý velkou kouzelnou sílu. První lednový úplněk je velmi významný sám o sobě, protože se podle něj stanovují data všech ostatních proměnných svátků daného kalendářního roku. Letošní Modrý měsíc a celá lednová nebeská konstelace jsou prý ale ještě výjimečné tím, že Modrý měsíc bude spojen s částečným zatměním Měsíce, které sice Měsíc nezakryje, ale Měsíc se jeho vlivem v úplňku zbarví do červena, bude to tedy nejen Modrý, ale zároveň také Krvavý měsíc (Bloodmoon).

Na napětí plynoucí z této vzájemné polohy nebeských těles patrně reaguje i společnost lidí, a proto uprostřed mezi těmito úplňky pozorujeme vzestup obecné nervozity a podrážděnosti a napjaté očekávání nejbližší budoucnosti. Za těchto stresujících okolností se v naší zemi projednává vyslovení důvěry pro navrženou menšinovou vládu, která sama předjímá, že jí důvěra asi vyslovena nebude. Bude tedy pokračovat podivné bezvládí, ještě delší bezvládí se vleče v sousedním Německu. Za těchto stresujících okolností se v naší zemi volí prezident republiky a bohužel nebylo možné se vyhnout konání 2. kola této stresující volby, na jehož výsledek budeme čekat pravděpodobně – pokud se mezitím nestane něco hodně závažného – právě až do Modrého a Krvavého úplňku!

Zprávy a drby přicházející v posledních dnech jsou krajně znepokojivé, silně se množí, mění a rozplývají pod rukama. Pokud bych měl zachytit to nejpodstatnější z nich v tuto chvíli, máme prý očekávat velmi pohnutý týden plný závažných událostí. Mezitím, co toto píšu, byl zveřejněn nový obsáhlý článek, který jsem si zatím stačil jen zběžně přečíst a který zní bohužel opět velmi varovně. Je v němčině a já doufám, že jeho autor snad už úplně nezešílel, když uvažuje a zpravuje nás o takových „eventualitách“. Vzhledem ke značnému rozsahu toho článku a jeho momentální naléhavosti sem dávám aspoň odkaz přímo na něj pro ty, co si jej mohou přečíst v němčině: https://hartgeld.com/media/pdf/2018/Art_2018-339_Behoerdenzeichen.pdf.

Další zprávy, úvahy a spekulace, v tuto chvíli se jevící jako „méně závažné“, se pokusím shrnout a přinést v následujících dnech.

K nervující, napjaté a depresivní náladě uprostřed extrémního dvojúplňkového měsíce ledna 2018 se dobře hodí vychutnat si poslechem proslulou skladbu skotsko-australské heavy-metalové skupiny AC/DC a věnovat přitom i vděčnou vzpomínku jejímu spoluautorovi, kytaristovi této skupiny, Malcolmu Youngovi: Night Prowler (přibližně: Noční pronásledovatel): https://www.youtube.com/watch?v=FASSIryB_Vk

Night Prowler

Somewhere a clock strikes midnight
And there’s a full moon in the sky
You hear a dog bark in the distance
You hear someone’s baby cry

A rat runs down the alley
And a chill runs down your spine
Someone walks across your grave
And you wish the sun would shine
Cause no one’s gonna warn you
And no one’s gonna yell attack
And you don’t feel the steel
Till it’s hanging out your back

I’m your night prowler, asleep in the day
Night prowler, get outta my way
I’m your night prowler, watch you tonight
I’m the night prowler, when you turn out the light

Too scared to turn your light out
Cause there’s somethin‘ on your mind
Was that a noise outside the window
What’s that shadow on the blind
As you lay there naked
Like a body in a tomb
Suspended animation, as I slip into your room

I’m your night prowler, asleep in the day
I’m your night prowler, get outta my way
Look out for the night prowler, watch you tonight
Yes I’m the night prowler, when you turn out the light

I’m your night prowler, asleep in the day
Yes I’m the night prowler, get outta my way
Look out for the night prowler, watch you tonight
Yes I’m the night prowler, when you turn out the light

I’m your Night Prowler, break down your door
I’m your Night Prowler, crawling towards you
I’m your Night Prowler, make a mess of you, yes I will
Night Prowler
And I am telling this to you
There ain’t nothing
There ain’t nothing
Nothing you can do

Noční slídil

Hodiny kdesi bijí půlnoc
A na obloze svítí úplněk
Z dáli slyšíš vytí psa
Slyšíš jak někde pláče dítě

Krysa běží stromořadím
A po zádech ti běží mráz
Kdosi kráčí přes tvůj hrob
A ty si přeješ, aby svítilo slunce…

Text a jeho český překlad: http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/ac-dc/night-prowler-97116

Kocour Mourek, 14. ledna 2018, 19.54 hodin