AMAZON a Microsoft používají domácí spotřebiče a hračky pro špionáž v rodinách po celém světě

 

Řekněte sbohem soukromí a přivítejte Velkého Bratra, protože vás bude brzy každý domácí spotřebič špehovat. Počet domácích spotřebičů, které využívají  Alexu od Amazonu, Google Home, Samsung SmartThings hub‚ a Amazon Fire TV, znepokojivě přibývá.

Soukromé společnosti používají naši lednici, myčku nádobí, mikrovlnku, topinkovač, bojler, klimatizaci, stropní ventilátor, pračku a sušičku, zásuvky do elektřiny, žárovky a lampy ke sledování našich domovů. (Lednice ‚Instaview‚ od LG má v sobě zabudovanou aplikaci Alexa.)

General Electric (GE) a Alexa. Domnívají se, že spotřebitelům to bude připadat zábavné, až zjistí, že Amazon bude kontrolovat každý spotřebič v jejich domovech.
„Integrací našich spotřebičů propojených Alexou zákazníkům  zjednodušíme život, který tak bude více produktivní a o trochu více zábavnější.“ Liz VerSchure, říká víceprezidentka odpovědná za strategii propojení spotřebičů GE.

Spotřebiče Monogram (GE) jsou instalovány s „Ženevou“ (pozn.: aplikace umožňující připojení k wifi), což znamená, že Alexa je tak schopna převzít kontrolu nad vašimi spotřebiči. Nezapomeňte, že GE právě představila jejich špionážní kartáč na vlasy, který se jistě uchytí v každé domácnosti.

 

Motorová vozidla vybavena aplikací Alexa

(pozn.: Amazon Alexa: inteligentní osobní asistent vyvinut v Amazon Lab126, poskytující hlasovou interakci, hudební playlisty, budíky, to-do listy, informace o počasí a dopravě,  audio knihy a další. Alexa je také instalována do rozličných druhů chytrých zařízení jako pomocník domácí automatizace. Většina zařízení s Alexou jsou ovládána hlasovými povely (pouze v angličtině nebo němčině).) zdroj: 1

Informační systém Fordu ‚Sync3‚ používá Alexu do všech jejich nových aut, nákladních vozů a crossoverů. Je pouze otázkou času než bude každé nové vozidlo vybaveno Alexou. Chrysler ‚Portal‚ minivan byl vybaven funkcí rozpoznávání obličeje a každé auto bude též brzy vyžadovat vaše biometrické znaky.

Rozpoznávání obličeje:

Brzy vás bude špehovat každý spotřebič

Co nám však skutečně říkají je, že se nemohou dočkat, až budou moci špehovat v našich domácnostech po celé zemi.

Dohled Amazonu a Googelu

 Podle článku v Gizomdu, FBI nemůže potvrdit ani vyvrátit odposlouchávání Amazon Echo.

Microsoft NSA učí děti „dobrým mravům“, zatímco všechny nahrává

Aristoteles‚ od Matella (obdoba Amazon Echo, ale pro děti) zaznamenává vše, co zachytí – včetně otázek dětí – a předává to jeho vývojářům.

„Aristoteles přináší další vylepšené funkce AI, které umožňují provádět více specializovaných funkcí autonomně, což zahrnuje i pomoc při tišení plačícího dítěte, nákupu plenek nebo vyhledávání online nabídek, posilování dobrých mravů u dětí a dokonce pomáhá učit děti cizímu jazyku“

Který rodič by nechtěl NSA Microsoft, který učí jejich děti „dobrým mravům“?

Microsoft a NSA špehují miminka a děti

(pozn: NSA: Národní bezpečnostní agentura )

Před 4 lety UK Guardian odhalil, že Microsoft spolupracoval s NSA. (pro více informací klikněte sem a sem)

Matell využívá dětských hraček, aby špehoval v rodinách po celém světě

„Mattel využívá výhod některých nejnovějších a nejzajímavějších technologií z Qualcomm Technologies, jako je deep learning, rozpoznávání hlasu, audio, přední kamera a konektivita, aby do domácností přinášel benefity věcí řízených internetem,“ řekl Rai Talluri, bývalý víceprezident Qualcomm Technologies. (Mattel působí ve 40 zemích a prodává produkty více než 150 národům.)

Co však doopravdy Qualcomm říká je, že DHS využívá hračky od Matella k celosvětové špionážní činnosti v rodinách!
(Google search of Qualcomm Technologies a Homeland Security vrátili více než 2,3 milionů úderů.)

(pozn.: DHS: Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických)
Zašlo to až tak daleko, že vás špehují dokonce i televizní ovladače.

Nový, hlasem ovládaný, ovladač od XFINITY naslouchá všem a jejich balíček pro domácí zabezpečení vám umožní otevírat dveře, rozsvítit světla a aktivovat váš termostat prostřednictvím smartphonu. Pokud používáte smartphone, abyste viděli, co se děje u vás doma, myslíte si, že Comcast také nemůže?

2017: Odpadkové koše špióny

Simplehuman navrhnul odpadkový koš, který se aktivuje hlasem a je připojený na Wi-Fi. Proč vyrábět koše aktivované hlasem, které mohou všechny špehovat? Co se stalo s Listinou práv?
Toto je svět, který DHS, NSA a soukromé korporace chtějí. Svět, kde je domov každého člověka sledován a NIC není tajemstvím.
přeložila: raja
zdroj: 2

 

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 18

 1. jirik napsal:

  Článek mně připomenul film Demolition man, také tam měli hlasové obládání a dokonce věznici s programovanou převýchovou – Stalone dokázal přes noc uštrikovat svetr, ačkoliv před nástupem do vězení nevěděl k čemu jehlice na pletení slouží.

 2. Liběna napsal:

  Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka – Placatá planeta +++ https://www.gloria.tv/video/NXrRNRNYiLeL1EypbsH2y4R4z

  • smrdutá mrtvola Václava Havla napsal:

   Jakože Ládínek v mladické naivitě a socialistickém zápalu nechápal, že důraz na technokratický vývoj společnosti, i s jeho přispěním, směřuje nakonec k tzv. internetu věcí a tím zániku civilizace?

 3. smrdutá mrtvola Václava Havla napsal:

  Degeši, co si to nakoupí, budou mít tu mastnou houbu v hlavě vysmaženou wi-fi zářením ještě o kus rychleji. A to se vyplatí. Další přínos lidstvu mě nenapadá.

 4. Arya napsal:

  Asi pred cca 2-3 rokmi som niekde citala ako sa jeden muz ktory bol velmi dobre onformovany, ze sa odstahoval tusim do hor, vyhodil vsetky el. spotrebice aj Tv a vyhlasil ze prichadza den ked sa stane nieco nepredstavitelne, ked ludia budu ovladani elektr. spotrebicmi vo svojej domacnosti alebo sa stanu ich vaznami. Ze nebude problem aby prevzali nad nami moc… ze uz sa to skusa cez mobily a tv… vtedy som si nejak nevedela predstavit ako by to bolo mozne… teraz je uz ta predstava ovela konkretnejsia a realnejsia…

  • Maroš napsal:

   Arya – ja som ten muž – ale bývam na rovine, a zrejme z dôvodu vyhodenia týchto spotrebičov, sa ku mne nedostalo – že už o mne vieš. He he!
   Čo s tým?

 5. zdeněk napsal:

  V budoucnu pokud bude člověk chtít něco nešpionážního aby si to vyrobil sám.

 6. Pavel napsal:

  Chodíme do práce abychom měli co jísti,abychom měli na benzín do auta a nezapomínajíc na pojistku zdravotní co kdyby se nám něco stalo.Bojíme se abychom měli na splácení hypoték či půjček.Do toho ty to vychytávky které nás špehují a sledují a i poslouchají,brbláme a nadáváme jak je to šílené.Ale co když je to tak že si to ve své podstatě děláme sami sobě?
  Označujem někoho za ovce systému atd…. a co si tak na moment sednout na zadek a popřemýšlet nad sebe samotým co nás jako jedince ovládá.Ovládá jak jedince tak naše blízké a lidi co máme rádi.Opět se dostanem že jsme i MY samotní ovce systému ačkoli si to nechcem přiznat.A pokud si to přiznáme a budem hledat jinou cestu či směr tak dojdem k závěru „k če mu to tady je“
  Každopádně děláme co můžem a jak můžem i když nesouhlasíme co se děje ale to je vše.Takže co tím vlastně chci říci co to tu blábolím….nehledejme vně ale u sebe a až to prozřeme budem svobodní za cenu bolestnou jenž je pravdivá.

  • smrdutá mrtvola Václava Havla napsal:

   Je jednoduchý říct, že někdo je ovec systému, ale ono je to ještě kapku složitější. Ten systém je otrokářský a lidem vyhrožuje likvidací, pokud nebudou sloužit. To člověka nutí zovcovatět, držet krok a rypák. Ha, vybavil se mi jeden koment, co mi Jiří Sluníčko zcenzuroval, ale mám ho uložený, tak ho sem dám. Odpovídal jsem někomu zákonadbalému, kdo měl bobky odhlásit konsesionářský poplatek:

   Myslíš tady ty otrokářský, nevolnický zákony? Podle kterých, když přestaneš makat skoro půl roku na režim, tě hmotně i sociálně zlikviduje a nemůžeš jít ani bydlet do lesa, protože je tam zakázáno kempovat a nemáš ani povolení báňskýho úřadu na zemljanku? Kdo se bojí porušit i ty směšný zákony, třeba o platbě televizi, je zbabělec.
   http://www.nwoo.org/2016/10/12/jak-prestat-platit-koncesionarske-poplatky-ceske-televizi/

   navíc národní státy podle mezinárodního práva už od konce roku 12 neexistují. Třeba by to mohl potvrdit i ten právník, kterýmu jsem poslal fakturu/pokutu na 1,8 M za ilegální obtěžování, hrození soudem a exekucí. I s pojišťovnou rychle vycouvali a poslali mi dopis, že jsme vlastně vše vyřešili už v roce 15, nic jim nedlužím a vymáhání bylo zastaveno. Přitom podle zákonů ČR mě klidně mohli stáhnout z kůže. Holt mezinárodní právo je nadřízeno národnímu 😀

 7. jirik napsal:

  Evropští policejní orgány varují před hrozbou, která je spojena se začátkem výroby skládacích zbraní, jež se podobají chytrým telefonům iPhone. Napsaly o tom noviny Standard.
  Policisté v evropských zemích se mají mít na pozoru před „mobilními pistolemi“, jež se mají začít brzy vyrábět v Americe a které mohou být nelegálně dovezeny do Evropy. Dvouhlavňová pistole s ráží 9 mm se vyrábí americkou společností Ideal Conceal a stojí téměř 400 dolarů (kolem 10 000 korun).
  Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201701124502383-evropa-policista-zbran/

  • smrdutá mrtvola Václava Havla napsal:

   Srandovní, pokud by někdo (eurošašek) chtěl strašit, že je to vhodná zbraň na teroristický útok. Přebíjet po dvou ranách je hrozně efektivní. Ale asi je jasný, že by to neradi viděli v rukách slušnýho, protože by se třeba mohl bránit obohacení.

   Kdo by chtěl krochnu, co se nemusí ani registrovat, dojde vám poštou z ešopu a nebudete muset ani moc přebíjet, protože na uzemnění útočníka bude stačit jedna rána, kupte tohlenc. Jen se to musí už líp držet, protože ráže 13,7mm by vám mohla odnést čepičku 🙂

 8. jirik napsal:

  Nefoťte se s prsty na znamení vítězství, míru či vzdoru „V“, nebo vám ukradnou otisky. Vědcům z japonského národního institutu pro informatiku (NII) se podařilo rekonstruovat otisky prstů z fotografií pořízených ze vzdálenosti až tří metrů.
  Na vině je zlepšení kvality kamer v mobilních zařízeních, také současná móda vystavovat množství fotografií online a v neposlední řadě obliba fotografií s „V“ v Japonsku.
  http://vool.cz/hJIvb

 9. Civilizace = byt a nebo ne-byt napsal:

  Vazena pani/pane „smrdutá mrtvola Václava Havla“. Vase prispevky jsou dnes velice zabavne. V mnohych odpovedich Vam vsak davam za pravdu. Kdyby nebylo vyvoje technologie at je to v jakem koliv odvetvi vedy, prumyslu, zdravotnictvi atd.. Tak by jsme as do dneska zili v dobe kamenne. Me osobne by se to moc nelibylo. Verim tomu, ze ani Vam ne. Tak napriklad bychom si nemohli takhle pekne dopisovat. Touhle cestou zaroven dekuji panu Marnemu za jeho dobrou vuli nam Vsem to umoznit. Co tedy je s tim vsim tak spatne a nebo spatneho? Jednoducha odpoved. Vsechno to co ma a melo byt k lidskemu uzitku zkoncilo v rukach SPATNYCH LIDI.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *