ANS – Ano míru, ne NATO

2017-04-03 – Aliance nár. sil  – PhDr. Vladimíra Vítová a Ing. Jaroslav Tichý. 1. bod Ano míru, mezin. pol. situace ČR jako člena NATO, účel přesunů amer. vojsk a mírové otázky.

19:54

2017-04-03 – Aliance nár. sil – PhDr. Vladimíra Vítová a Ing. Jaroslav Tichý. 1. bod Ano míru, mezin. pol. situace ČR jako člena NATO, účel přesunů amer. vojsk a mírové otázky.

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 2

 1. jirik napsal:

  Ruské okřídlené rakety představují nyní pro USA více nebezpečí než kdykoli předtím, prohlásila ve čtvrtek velitelka Severního velení americkými ozbrojenými silami USA generálka Lori Robinsonová.

  „Ruské okřídlené rakety nyní mohou dosáhnout našeho území v mnohem větších měřítkách, než kdykoli předtím,“ řekla během slyšení v senátním výboru pro ozbrojené síly.

  Spolu s tím Robinsonová, která také stojí v čele Severoamerického velitelství protivzdušné obrany (NORAD), vyjádřila „absolutní přesvědčení o tom, že NORAD je schopný zajisti obranu země v daném směru“.

  Robinsonová byla jmenována do funkce velitelky Severním velením amerických ozbrojených sil v dubnu minulého roku. Stala se první ženou, která stojí v čele této instituce v historii amerických ozbrojených sil.

  Robinsonová je čtyřhvězdičková generálka. Jedná se o nejvyšší hodnost v amerických ozbrojených silách, kromě ní mají tuhle hodnost jen další dvě ženy.

  Dohoda o likvidaci raket středního doletu (INF Treaty) zakazuje stranám mít balistické rakety umístěné na zemi a okřídlené rakety s dostřelem od 500 do 5,5 tisíc kilometrů. Rusko a USA se periodicky navzájem obviňují z porušování této dohody, která byla podepsána v roce 1987.
  https://sptnkne.ws/eaym

 2. jirik napsal:

  NATO nechala otevřené dveře pro členství Ukrajiny, avšak Kyjev má sám schválit rozhodnutí, přeje-li si členství v alianci, řekla náměstkyně generálního tajemníka této organizace Rose Gottemoellerová.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201704085069688-stoltenberg-vstup-ukrajina-nato-aliance-dvere/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *