Až zhasnou bankomaty aneb proč může brzy přijít další finanční krize

…..je mně to trapné pořád psát dokola, ale konečně se tomu začínají věnovat i jiná „renomovaná média a odborníci“. Peníze v bance mohou mít skutečně jenom lidé s amputovaným mozkem a ti co si nevidí ani na špičku nosu….

01:54

Až zhasnou bankomaty aneb proč může brzy přijít další finanční krize.

Potká nás globální krach ekonomiky? A kdy? Už letos? Řada ekonomů a vlků z Wall Street varuje, že zadlužená světová ekonomika projde restartem. Možná už v tomto roce. Tento seriál článků od Jana Müllera, šéfredaktora Esence – přílohy ekonomického týdeníku Euro – vám pomůže pochopit, jak se dnes pracuje s dluhem. Jak úvěry zvýšily životní úroveň Západu a celého světa, jenže zároveň fungují jako časovaná bomba. Ale nemá cenu se bát, za strach si nic nekoupíte. Lepší je se připravit. Každá krize znamená zároveň příležitost. A to nejen finanční.
V seriálu Jana Müllera, který bude na stránkách G.cz vycházet, se také dozvíte, co může každý udělat pro to, aby ho příští finanční krize nezastihla jako tu ovci čekající na porážku. Je toho překvapivě hodně, co se dá udělat, i když nejste žádný milionář. Zároveň se v seriálu dočtete o dalších fenoménech, které mohou způsobit prudké snížení naší životní úrovně. Nemluvíme tady o globálním oteplování, hrozbě terorismu a dalších stále omílaných hrozbách. Podíváme se na rizika, kterým se vzhledem k jejich závažnosti věnuje pozoruhodně malá pozornost.
 Výpadek elektrické energie by mohl způsobit nejhorší ekonomickou krizi. profimedia.cz
 Je to třeba hrozba solární bouře, která může způsobit globální výpadek elektrického proudu. Nebo nástup umělé inteligence, které během pár desítek let může připravit o práci velkou část lidí. Nebo málo prozkoumaný vliv elektromagnetického záření, kterému jsme v posledních letech masivně vystaveni. Dozvíte se, jak se na všechny tyto změny připravit. Jak funguje „ekonomika selského rozumu“. Jak se alespoň částečně „odpojit od systému“. A hlavně, co dělat, abychom se ze všech vymožeností moderní doby úplně nezbláznili.

Poučení z roku 2008

Již jednou byl svět jen kousek od zhasnutí bankomatů. „Cítili jste ten strach a paniku. Nikdo na světě, kdo řídil nějakou firmu, nemohl vědět, zda právě neztrácí schopnost fungovat,“ řekl o krizi v roce 2008 někdejší americký ministr financí Timothy Geitner. Přestože se o tom později v mainstreamových médiích moc nepsalo, v září 2008 řešilo americké ministerstvo financí, že když okamžitě nenaleje do problémových bank několik set miliard dolarů, systém zkolabuje. „Pokud bychom to neudělali, bankomaty by přestaly fungovat,“ řekl šéf týmu amerického ministerstva financí, které připravili záchranný plán pro banky. Bill Bonner, který vlastní globální poradenskou síť Agora, a předpověděl už pád SSSR, krach na japonské burze i realitní bublinu vedoucí ke krizi v roce 2008, dnes vydává knihy o tom, že bohatí lidé, kteří vědí, která bije, hromadí hotovost. Radí investovat do drahých kovů, nemovitostí mimo města a nezávislého farmaření. Řada dalších expertů radí k velké opatrnosti na přehřátých akciových nebo realitních trzích.
Z jedné ekonomické krize se nám podařilo dostat. Nikdo ale neví, kdy přijde další. ecomist.com

Nemusíte hned běžet do banky a nacpat peníze pod matraci. Ale začněte uvažovat o tom, co byste dělali, kdyby vám bankomat zítra nedal peníze. To nejsou žádné konspirační teorie. Předloni se to stalo v Řecku, kde bankomaty vydávaly jen 60 euro denně. Nebo v roce 2001 v Argentině, kde banky omezily pohyb na účtech klientů celý rok. V největší demokracii světa, v Indii, loni přes noc přestaly platit nejpoužívanější bankovky. Přes všudypřítomné reklamy na všemožné úvěry a plnění snů to možná není moc vidět, ale globální ekonomika roku 2017 je jako náklaďák s hořlavinou, který se řítí po hrbolaté cestě. Tady najdete svědectví šéfky americké centrální banky, šéfů velkých investičních fondů a politiků, kteří vzpomínají na horké léto 2008. A příště se zaměříme na to, jak poznat když se blíží krize.

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 4

 1. sibolet napsal:

  Dojírna duchodu z FIO…Mám RRRRADOST z mizerného duchodu,nechávám Vždy jen na nutné platby. https://www.youtube.com/watch?v=1UI4QpOEvp4..

 2. Klatu napsal:

  Proč se všichni spoléháte na nějaký pseudo satanský stát a tento zkorumpovaný zločinecký systém.Ať už konečně přijde kolaps absolutně všeho co nás zotročovalo po tisíciletí.Proč furt hltáte tyto nesmyslné zprávy ať už jde konečně tento systém do prd.le.Už se konečně vzbuďte. Žijete v iluzi v matrixu, který už ani nevnímáte tak si vás zotročili ne-mocní tohoto světa a jejich přisluhovačí. Jste Boží andělské Kristovské lidstvo, a né ubozí otroci tohohle satanskýho světa, který Vám zatemnil mozek. Jděte tvořte, pěstujte, chovejte, uskladňujte, zavařujte zdravé organ.jídlo, budujte soběstačné komunity, rodové statky a se.te na nějaký ubohý pseudo svět, který vám nabízí tato nemocná společnost.

  • tarantul12Qa napsal:

   Tak nikto nemôže za to ako vyzerá, akých ľudí/ rodinu ma okolo seba, kde sa narodil, v akej rodine v akom štáte či do akej viery ho začlenili.

   Jediný náš spoločný znak je ľudskosť, ktorá sa bohužiaľ vytráca každou sekundou čím ďalej viac a viac.

   „Jděte tvořte, pěstujte, chovejte, uskladňujte, zavařujte zdravé organ.jídlo, budujte soběstačné komunity, rodové statky “

   Pekné je písať, ale konať je už niečo úplne iné.. Povedzte toto človekovi, ktorý sa narodí niekde vo veľkomeste, kde nemá šajnu z čoho sa vyrába mlieko, či ako vyzerá „motyka“

   Mám to šťastie, že žijem na dedine, pestujeme, sadíme stromy, kríky, chováme hydinu, zajace, kačky.. máme studne, lesy, polia, stavebné aj iné pozemky.

   Čím som starší, tým si viac uvedomujem, aké bohatstvo má postihlo.. nielen to hmotné dedičné, vojnou vybojované, ale aj vnútorné Kristovo.

   Len je veľká škoda, že ľudia okolo nás sa tak veľmi zaoberajú zbytočnosťami/ škatuľkujú sa do seba (majú na háku). . . Škoda, nežijeme v raji (spravodlivosti – rovnosti)

   • Jana napsal:

    zavařovala bych jako každý rok,ale vše zmrzlo a co nezmrzlo omlátili dneska při bouřce kroupy.Ale v případě průseru se mohu uchýlit na dvě farmy(původním povoláním jsem zootechnik agronom) ale prd platné, jídlo si vezmou ti silnější ,kulometné hnízdo se skladem munice narvané až po strop si dnes pořídit nemůžete.A o penězích si myslím, že nejsou všechno.A věřím že lidi se proberou ale musí to začít od mladých ti nic jiného než kapitalismus nezažili a myslí si že tak je to správně.(Tím nevolám po socialismu)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *