Bombový útok na německé ministerstvo financí: Do kanceláře pravé ruky Merkelové došly výbušniny

explosive Berlin

Balík byl adresován ministrovi financí Wolfgangovi Schäublemu.Bezpečnostní služby poštovního úřadu ministerstva upozornily na potencionálně nebezpečný balíček poté, co prošel rentgenovou kontrolou, uvádí německé noviny Bild.

Na skenu byly patrné vyčnívající dráty, dodává.

Německá policie potvrdila, že „podezřelý balíček“ obsahoval výbušniny.

Policie uvedla, že balík byl objeven dnes v 9:30 hodin a někteří zaměstnanci museli být z budovy evakuováni.Experti po počátečním šetření sdělili, že balík obsahoval takzvanou výbušnou směs, která se často používá k výrobě pyrotechniky.

V oficiálním prohlášení stojí, že byl navržen tak, aby po jeho otevření způsobil „značné škody“.

Berlínská policie řekla: „Podezřelý balíček byl doručen na ministerstvo financí okolo dnešních 9:30 hodin.“

„Podle našich detektivů riziko nelze vyloučit.“

„Někteří zaměstnanci ministerstva financí musela prostory opustit.“

„Balíček prošel rentgenovou kontrolou.“

Zásilka byla poté z místa odvezena pryč do budovy LKA – budovy Státní kriminální policie – pro další vyšetřování odborníků na explozivní materiály.

přeložila: raja

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

 1. jirik napsal:

  Syrská vláda vyzvala generálního tajemníka OSN Antónia Gutterese, aby usiloval o zastavení leteckých útoků na přehrady na řece Eufratu ze strany mezinárodní koalice vedené USA.
  http://sptnkne.ws/dPTY

 2. jirik napsal:

  z twitteru trumpa –
  “Napriek tomu, čo ste počuli z FALOŠNÝCH SPRÁV, som mal SKVELÉ stretnutie s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Jednako, Nemecko dlhuje…”, napísal Trump v prvom príspevku.

  “…obrovskú sumu peňazí NATO a Spojeným štátom, ktorým musí zaplatiť viac za silnú a veľmi drahú obranu, ktorú poskytujú Nemecku!” dodal v ďalšom príspevku.

  Trump ešte v piatok po stretnutí s Merkelovou na spoločnej tlačovej konferencii vyhlásil, že spojenci v NATO si musia plniť dohodnuté finančné záväzky. Dodal vtedy, že mnohé členské krajiny podľa neho “dlhujú (aliancii) veľké sumy peňazí”, čo je voči USA “veľmi nespravodlivé”.

  Merkelovej sa však americký prezident na zmienenej konferencii zároveň poďakoval za to, že sa Nemecko zaviazalo zvýšiť svoje príspevky vynakladané na obranu v rámci NATO až na 2 percentá HDP.
  http://www.hlavnespravy.sk/trump-nemecko-dlhuje-severoatlantickej-aliancii-usa-mnoho-penazi/936748

  • jirik napsal:

   NATO nic nedlužíme, ohradila se německá ministryně
   Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová se ohradila proti tvrzení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Německo dluží Severoatlantické alianci „ohromné množství peněz”. Šéf Bílého domu to napsal v sobotu na twitteru v souvislosti s pátečním setkáním s kancléřkou Angelou Merkelovou v Bílém domě.
   http://vool.cz/9R3Pa
   „V NATO neexistuje žádný dlužní účet. Že jsou dvě procenta (z HDP) na obranu, jichž chceme dosáhnout v polovině příštího desetiletí, určena výhradně pro NATO, není pravda,“ citovalo podle agentury DPA vyjádření Leyenové její ministerstvo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.