Černá skříňka zříceného TU-154 u Soči byla nalezena

SOČI | Vyšetřovatelé našli skříňku se záznamy o letu z ruského letadla, které se zřítilo v neděli s 92 lidmi na palubě do Černého moře. Ve vlnách našli smrt mimo jiné členové armádního souboru Alexandrovci, informují ParlamentniListy.cz.

Tupolev TU – 154

Nalezená skříňka by měla pomoci objasnit příčinu nehody, neboť obsahuje záznam o letu. Letadlo se zřítilo krátce po startu ze Soči, kde mělo mezipřistání. Nyní skříňka putuje k analýze do Moskvy. Důvod havárie je stále nejasný.

Armádní letadlo TU-154 přepravovalo několik desítek členů pěveckého souboru Alexandrovci, kteří měli v Sýrii vystoupit pro vojáky nasazené v tamních bojích.

 

zdroj: http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=175356

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 10

 1. jirik napsal:

  Na tu svatú Katerinu – Alexandrovci 2015 (Ceske Budejovice).
  https://www.youtube.com/watch?v=i9-SRBYjGto

  17:27:13
  Министр транспорта Максим Соколов сообщил, что расшифровка доставленного из Сочи „черного ящика“ начнется уже сегодня.
  16:21:42
  Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова призвала дождаться экспертного заключения, а уже затем комментировать версии случившегося с Ту-154.
  „Черный ящик“ еще не расшифрован, после его расшифровки надо говорить о версиях, а не наоборот. Тем более на данном этапе подтягивать заявления и политические оценки вообще неуместно
  Мария Захарова
  Подробнее на ТАСС:
  http://tass.ru/proisshestviya/3903974

  Сотрудник береговой охраны пограничных войск ФСБ стал свидетелем крушения самолета Ту-154 в Черном море. В момент трагедии он находился на катере в море в акватории Сочи и видел, как борт, вместо того, чтобы набрать высоту, стал быстро снижаться к поверхности моря, как будто собирался совершить на нее посадку.
  http://www.kp.ru/daily/26624/3642554/
  —-
  Катюша (Концерт „Песни военных лет“) https://www.youtube.com/watch?v=llS6p4YzsaY

 2. jirik napsal:

  Ruský soubor Alexandrovci zahrál válečnému veteránovi generálporučíkovi v.v. Alexandru Beerovi přímo v sanatoriu, kde bydlí. Generál se totiž pro pokročilý věk nemohl zúčastnit řádného koncertu ve sportovní hale, Alexandrovci v čele s jejich ředitelem tak dorazili přímo za Beerem.

 3. jirik napsal:

  Jedny z posledních slov posádky havarovaná Tu-154: „Klapky, s…ka! Veliteli, padáme!“ http://www.kp.ru/daily/26625/3643081/
  —-
  Russian Military Academic Ensemble – Sex Bomb (Red Army Choir)

 4. jirik napsal:

  Zásadní prohlášení M.Zacharovové k vraždě ruského velvyslance –
  Úryvok z relácie „Nedeľný večer s Vladimírom Solovjovom“, kde mala reč Mária Zacharovová – oficiálna hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruska. Práve v deň tragického pádu TU-154, kde zahynulo veľmi veľa členov súboru Alexandrovci, novinárov a ďalších. Témou bola vražda ruského veľvyslanca Karlova v Turecku a neštandardné udalosti zahraničných predstaviteľov na úrovni diplomacie a médii, ktoré tomu predchádzali… (slovenské titulky)
  https://www.youtube.com/watch?v=E8neF2JMUmo

  Russian army choir doing Gangnam Style to Bad Romance

 5. jirik napsal:

  Veliteli, padáme! Letecký expert o posledních chvílích letadla s Alexandrovci (Video uvnitř)
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/veliteli-padame-letecky-expert-o-poslednich-chvilich-letadla-s-alexandrovci-8011

 6. jirik napsal:

  Bomba bola do lietadla Tu-154 vložená v Moskve, myslí si expert
  http://www.hlavnespravy.sk/bomba-bola-do-lietadla-tu-154-vlozena-v-moskve/877865

  Chor russkoj armii na rutube
  http://vool.cz/HCRVJ

  История русской армии. От Киевской Руси до наших дней (2008)
  http://vool.cz/rlWwF

 7. orwella.g napsal:

  „Oni“ dobře znají, jakým účinným způsobem zranit naše slovanské srdce na tom nejhlubším místě….. Drazí Alexandrovci, čest vaší památce! Vítězství je naše!

 8. jirik napsal:

  Celý svůj život jsem létal na sovětských letadlech, – řekl „KP“ obyvatel Adleru, Sergej Konopljanov. Vstával jsem a šel si zakouřit v neděli ráno v 5 hodin a 20 minut. Doslova těsně před tragédií. Z balkónu bylo jasně slyšet, jak startoval a vzlétal TU-154. Okamžitě mi bylo jasné, že motory nepracují tak, jak mají.
  http://vool.cz/Gy3qS
  rusky – http://www.kp.ru/daily/26625/3642861/

 9. jirik napsal:

  Záchranáři objevili na místě pádu Tu-154 v Černém moři magnetický pásek, zřejmě ze třetí černé skřínky, samotný kontejner se zatím najít nepodařilo, sdělil RIA Novosti zdroj v silových složkách.
  Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201612294430123-magneticky-pasek-treti-cerna-skrinka/

 10. jirik napsal:

  K explozi na palubě havarovaného v Soči Tu-154 nedošlo, ale verze teroristického útoku zatím zůstala, sdělil ve čtvrtek náčelník služby bezpečnosti letů OS RF generálporučík Sergej Bajnetov.

  Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201612294432940-MO-RF-exploze-paluba-Tu154/

  „Prioritní verzi nemáme. Na začátku práce jsme jich měli přes patnáct. Počet verzí se zmenšil po rozboru palubních záznamníků. Zůstalo asi dvakrát méně,“ řekl.
  Ministr dopravy RF o pádu Tu-154: Je jasné, že šlo o technickou poruchu. O obsahu těchto verzí generál řekl, že „jsou standardní: lidský faktor, selhání letecké techniky, vnější faktory — pohyb větru a ornitologická verze.“

  Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201612294432309-verze-havarie-Tu154/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *