Je to jenom velká náhoda. Vždyť se přece nic neděje. Jako kdybychom o tom před několika dny nepsali

Je to jenom velká náhoda. Vždyť se přece nic neděje. Jako kdybychom o tom před několika dny nepsali

…..možná skutečně náhoda, možná pozvolné zvykání pro lidi, jak to bude vypadat když nepůjdou banky. Ať si lidé zvykají. Ve Francii velké problémy v jaderné elektrárně Fessenheim, možná právě ve Francii začné velký výpadek elektrické energie. Dnes se odehrál, sice jenom „kratší výpadek“ v severním Německu. Večer podáme více zpráv….

15:54

Komerční banku ochromil výpadek. Některé služby nefungují už dva dny

Komerční banku postihly technické problémy. Klienti banky si na problémy stěžují již od úterý. Nefungovalo například internetové bankovnictví. Komerční banka předpokládá, že technickou závadu ještě v průběhu středečního odpoledne odstraní.

Památkově chráněná budova Komerční banky v pražské ulici Na Příkopě

Památkově chráněná budova Komerční banky v pražské ulici Na Příkopě

Dnes 14:47

„Z technických důvodů, které vznikly na straně Komerční banky, jsou v současné době nedostupné nebo částečně omezené některé služby poskytované KB,” sdělil Novinkám mluvčí banky Michal Teubner.

FOTO: Novinky

Aplikace měly být původně spuštěny od 14 hodin, později se čas změnil na 14:30

Klienti si od úterka stěžovali na nedostupnost aktuálního zůstatku na účtu a na problémy se zpracováváním transakcí. Podle jednoho čtenáře Novinek měli kvůli neprobíhajícím transakcím někteří klienti banky problémy i s platbou kartou a výběry z bankomatu.

Později bylo internetové bankovnictví zcela nedostupné s tím, že aplikace budou zprovozněny ve 14 hodin. Místo toho však banka změnila odhad na 14 hodin 30 minut.

„Na odstranění závady intenzivně pracujeme a její vyřešení předpokládáme v průběhu dnešního odpoledne. Všem klientům se omlouváme za vzniklé potíže,” uvedl mluvčí banky Teubner.

Zdroj (1)

11 komentářů

 1. TM – mám taky účet u KB a tenhle výpadek mne přesvědčil o nutnosti nechat si posílat důchod na jinou banku – již ji mám i vybranou a otevřel jsem si u ní účet. Na rozdíl od KB za vedení účtu, ani za vedení bankovní karty ani za pohyby na účtech si nic neúčtují. Taková bílá vrána mezi bankami. A hlavně – nepatří Frantíkům ale Britům. Tak doufám, že problémy EU se na ni nepřelijou. Velký úvěr co jsem měl u KB jsem již smazal, ještě časem doplatit a zrušit kontokorent a budu skoro svobodný. Jo měl jsem začít dříve – Ty jsi mi to v tom Brně myslím v roce 2008 říkal. Ale já nedbal a nyní jen čekám co přijde dřív – problém bank, anebo moje vyplacení ze všech dluhů. Vážně jsem zvědavý a doufám, že to všechno tak nějak stihnu. 🙂

 2. Už věříš na mimozemšťany? Už ti přistáli na zahradě? Nechápu, proč sis vzal jako bývalý „osuďák“ tak velký úvěr. TM vždy varoval.

  • Kdo nechápe, pochopí časem…každá duše si musí prožít, co chce sama a i když ví, tak stejně musí okusit plody toho, co chce. A dospět k tomu, že nee už vím, nemá to skutečně cenu a vím, jaké to je..stejně jako nevěra, hněv a tak.
   Jak říkal Morpheus: Brzy pochopíš, že je rozdíl mezi tím znát cestu a jít po ní…

  • Melichare, znáš to – vlastně pokud bydlíš ve městě v nájemním bytě tak možná ne. Ale sešlo se pár okolností a banky se předháněly v tom mi půjčit, tak jsem si úvěry vzal. Potřeboval jsem umořit dluh u Sociální správy a u VZP, které mi vznikly díky podnikání. To se ti může stát hned. Ani nevíš jak. A taky bylo třeba udělat nějaké úpravy na mém domě – plastová okna ti nikdo neudělá za úsměv. Plus další nutné úpravy domu a bytu a bylo to tu. Dnes to již není tak zlé. Daří se a doufám, že z těch dluhů co zbývají se dostanu dřív, než systém totálně zkolabuje. A protože potřebuji ještě tak dva roky na vše tak si budu vizualizovat ještě dva roky funkčního bankovního systému a pravidelného důchodu na účtě. Jen mě ta Komerční banka znejistila – dva dni nešlo Internetové bankovnictví a to fakt není sranda. Člověk musí občas poslat platby, které nesnesou odkladu a najednou – NIC. Na mimouše nevěřím dosud – dokud mi nepřistanou na zahradě a nebudou po mně chtít mou kreditní kartu tak mně nezajímají 🙂
   Mnohem více věřím na kolaps EU a bankovního systému obecně, než na nějaké mimouše. V podstatě není otázka zda, ale kdy se to stane.

   • Chápu, Pavle. Hlavně že sis nepůjčil na dovolenou nebo dárky. To bych nechápal. Bydlím ve vlastním domě. Máme 2 zahrady, na dovolenou nejezdíme, z důchodu jsem schopen vše zaplatit, co potřebuji. Snad nějaký důchod ještě bude, až to krachne, samozřejmě vč. EU. Úspory v bance nemám, vše jsem investoval do domu, chaty, zahrad, nářadí, techniky a zásob všeho potřebného. Jsem připraven na vše, i na ty mimouše. Ať se ti daří.

 3. JE TO PŘÍPRAVA MEGAHOLOKAUSTU.
  ÚPLNĚ STEJNÝ,JAKO KDYŽ ŽIDÉ VŽDY,PŘED GENOCIDOU,
  ODCHÁZÍ ZE ZEMĚ,KDE ŽILI.
  MAJÍ UŽ SVÝ ZKUŠENOSTI.

 4. Maslím, že je to len sprostý bankový komplot – tak, ako sa zapierajú aj iní dlžníci-podvodníci, tak aj oni. Analógia bielych koní platí aj pre banky!
  Podvod je akcia s tým rizikom, že aj keď ma chytia – žalovať, alebo vymáhať odo mňa nikdy nebude tých 100% veriteľov, štatisticky možno „až“ 80%, takže to, čo nikdy zomrelým, alerbo neaktívnym, alebo bojazlivým, či inak neschopným ľuďom NIKDY nevrátim, je môj reálny zisk – aj keď ma chytia. Budú ma nenávidieť, ale čo ma po nich.
  Pavel – ty tým, že si si peniaze požičal, hoci si ich nikdy v hotovosti nevidel, si týmto zm.dom vytvoril istinu, z ktorej potom požičali iným.
  Pozri dokument
  Money as a dept – Peniaze /sa „vyrábajú“/ ako dlh.
  https://www.youtube.com/watch?v=_aEQX0sbEzQ

  Pre ostatných odporúčam pozrieť si, ako ZOPAKUJÚ krach v roku 1929
  /PREDTÝM TAK DOPADLA VIEDENSKÁ BANKA, MYSLÍM V ROKU 1872!/
  https://www.youtube.com/watch?v=slJ_Zb7qloc

  A situ z 30-tych rokov urýchlila nástup Hitlera – dnes sa miešajú a rozdávajú rovnaké karty!
  Poznámka – nech vám neunikne údaj – bolo ich 500 tisíc medzi 60 miliónmi, lebo toto číslo treba doplniť na… správne číslo holokaustu, že?
  https://www.youtube.com/watch?v=Kk89GgXxGSw

  • Maroš mýlíš se – já ty peníze dostal na ruku. Fyzické peníze a něco jsem za ně pořídil. Nebyly to virtuální peníze. Virtuální jsou možná částečně státní dluhy, ale zase jen částečně. Takže u mne to neplatí. Možná, že ta banka vyrobila ty prachy „z ničeho“, ale já dostal fyzické peníze. U nich se můj dluh stal možná jen položkou v „Aktive a pasivech“ – ale já dostal prachy a prachy jim taky posílám. Navýšené o úroky, které jsem znal dopředu a částečně je vymazal těmi investicemi. Plastová okna a drobné úpravy v bytě znamenaly a znamenají tepelné úspory a šetření na platbách za energie (plyn) a to že fest. Takže jak říkám – částečně se mi daří ty úroky vyvážit těmi úsporami. A částečně možná i inflací – kdybych napřed šetřil a pak teprve dělal co je třeba, tak bych možná ještě ani nezačal. Šetřil bych, ale ne tolik, kolik splácím, protože bych měl větší náklady na topení a každý rok bych se díval na to jak mých např. 50 000 tisíc ušetřených již má hodnotu např. jen 45 000 Korun. A když bych to vše sečetl tak bych možná začal ty úpravy dělat vlastně až někdy nyní, kdy už pomalu končím se splácením. A já si již osmý rok užívám větší pohody v domě, větší klid, protože plastová okna přinesly i menší hluk z okolí. Takže jediné, čeho jsem se bál (když ještě existoval ten velký dluh), že banka zkrachuje a nucený správce v rámci insolventního řízení bude chtít všechny zbývající dlužné částky najednou. Nyní to jsou již jen drobnější věci u různých ústavů, kdyby krachnul jen jeden z nich, tak to nějak dám. Neříkám, že je to již pohoda, ale nemám ten stres jako před rokem. Pohoda bude – za rok nebo rok a půl.

 5. KB už funguje?

  • KB už zase funguje – ale otázka je – jak dlouho ještě bude? 🙂

 6. JAN MÜLLER: AŽ SE VYPNOU BANKOMATY, DÍL 1.
  Tak jistě, jsem pojištěný proti ztrátě kreditky i proti hacknutí účtu. Ale nikdo mě nepojistí proti něčemu mnohem horšímu: Co když se jednoho dne k bankovnímu účtu nedostanu?

  Jsem paranoik? Doufám, že ano, ale obávám se, že ne. Epidemie bezstarostných reklam na to, jak mi banka věří, že je to můj nejlepší parťák, co mě nenechá ve štychu, že mi ochotně půjčí na dovolenou, na můj podnikatelský sen… tahle epidemie je nakažlivá. Možná si ale ještě vzpomenete na ten dávný rok 2008. Tehdy globální bankovní systém zmrznul. Bylo to jako klinická smrt. Veřejnost o panice na Wall Street věděla, ale málokdo si dovedl představit, jak špatné to je.

  „Cítili jste ten strach a paniku. Protože nikdo na světě, kdo řídil nějakou firmu, nemohl vědět, zda právě neztrácí schopnost fungovat,“ řekl o krizi v roce 2008 někdejší americký ministr financí Timothy Geithner. Washingtonskému zpravodaji britského Daily Telegraphu Francisu Harrisovi se svěřil, že na vrcholu krize to byla otázka hodin, kdy by bankomaty v USA přestaly vydávat peníze. Což by znamenalo globální finanční blackout.

  V září 2008 bylo úředníkovi amerického ministerstva financí Neelu Kashkarimu teprve 35 let a jeho jméno mimo úřad nikdo neznal. Nicméně měl v tu chvíli nejdůležitější job na světě. Dostal totiž za úkol vést záchranný program, kdy americký stát napumpoval během pár dní do amerických bank 700 miliard dolarů (program TARP). Na konci srpna 2008 totiž vyšlo najevo, že prasklá bublina amerického realitního trhu způsobila krizi likvidity a z bank zmizelo několik set miliard dolarů.
  http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10215-muller-vypnou-bankomaty-1-dil

PENĚŽNÍ PODPORA

Připojte se prosím k ostatním a staňte se i Vy sponzorem tadesca.

Potěší i částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení ČR: 3211078872 / 6800

Bankovní spojení SK: 2901269209 / 8330
IBAN: SK0683300000002901269209
BIC: FIOZSKBAXXX

Děkujeme.

Rubriky

Odběr článků e-mailem

Odebírejte novinky e-mailem

Dostávejte články a novinky z tadesca rovnou do Vaší emailové schránky!

Přihlášení k odběru proběhlo úspěšně!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento článek se svými přáteli!

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte jej se svými přáteli!