JELIKOŽ ISLÁMSKÝ STÁT KOLABUJE, TAK USA PRO SÝRII ODHALUJÍ NOVOU TERORISTICKOU ORGANIZACI

Syrská vláda tvrdí, že Spojené státy se chystají odhalit světu novou teroristickou organizaci plnící funkci strašáka světa, když ISIS v Sýrii stojí před vyhubením ruskou a syrskou rukou.

Vůdčí syrský zákonodárce Ammar al-Assad, tvrdí, že USA připravují vynález úplně nové teroristické organizace, která se ve velice blízké budoucnosti na Středním východě vyloupne – zrovna tak, jako když Washington vypěstoval ISIS a al-Kaidu.

Farsnews.com hlásí:

S poznámkami o tom, že po zničení al-Kaidy si USA přeci vypěstovaly ISIL, tvrdil, že teď probíhají washingtonské přípravy na vytvoření nové teroristické organizace pro éru po ISIL v Sýrii a Iráku, která bude vyhlášena v blízké budoucnosti.

Minulý měsíc souhlasně s tímto mluvila i politická a mediální poradkyně syrského prezidenta Bašara al-Assada, když USA a jejich spojence obviňovala z financování a vyzbrojování teroristické skupiny ISIL ve snaze tento region rozkouskovat a vyplenit jeho zdroje.

Bouthaina Shaaban tyto poznámky pronesla v prohlášení pro žurnalisty po schůzce se speciálním čínským vyslancem pro Sýrii Xie Xiaoyanem a jeho doprovodnou delegací v Damašku.

Zatímco USA a jejich spojenci sponzorují ISIL, tak aliance podporovaná Ruskem a Čínou stojí proti expanzi terorismu v této arabské zemi, řekla Shaaban.

 

Zdroj: (1)

 

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 2

  1. Jara napsal:

    Krym nedostali,tak jej budou chtít obejít a začnou se svými přeskupenými žoldáky,co ještě zbyli rozbíjet a ničit další ůzemí. Nemyslím si,že ohniskem budou Kurdové,ale kdoví. Taky hned vedle slintají po Gruzii a Arménii. V Gruzii už byl i Stropnický odhalovat bustu Havla.Dobře tam vymývají mozky a melou se svým kolovrátkem o rajské demosvobodě.Používají stále stejné triky .Pomocí zednářů a náboženství ideologicky připravují nové ohnisko svárů a nepokojů. Tučnými konty a financemi podplatí nové ,,vůdce“ na takto připravovaném ůzemí. Vždy je lehké najít nespokojené a hlavně takové,jež se cítí UKŘIVDĚNI. A z nich vyrobí svoje nové revolucionáře.Že je pak později prohlásí za bandity a teroristy je šumafuk,hlavně že válka pokračuje a hlavně kolem hranic Ruska, rajské,cílové stanice. Velmi se stydím za Stropnického,který novou demo-ideologii pomáhá šířit daleko za hranicemi České republiky. Je to v podstatě hrubé vměšování do záležitostí jiného státu,navíc v roli státníka a ministra obrany. A k této činnosti nedostal od občanů České republiky ,které zastupuje žádné svolení,žádný mandát.Jeho konání je i v rozporu se stanovami NATO a OSN ( Nechrání nás,ale ideologicky pomáhá připravovat ohnisko nového ozbrojeného konfliktu, navíc daleko za hranicemi našeho státu)

  2. jirik napsal:

    Dňa 3.7.2017 sa ruským dôstojníkom vzdali do zajatia členovia skupiny Hayat-Tahrir al-Sham v meste Idlib v provincii Hama. Podľa ich slov sú už unavení z bojov a chcú sa vrátiť domov.
    http://www.hlavnespravy.sk/ruski-dostojnici-pomohli-ozbrojenym-clenom-syrskej-opozicie-zlozit-zbrane/1059642
    Rusi priviedli členov skupiny do zberného tábora, kde preveria zajatcov členovia sýrskej a ruskej tajnej služby. Ak ide o mužov, ktorí nespáchali vojnové zločiny, sýrska vláda garantuje pre nich celkovú amnestiu. Takúto taktiku použili Sýrčania a Rusi už aj v minulosti pri oslobodzovaní Aleppa a s takouto taktikou mali veľa úspechov. Nervozitu však vykazujú Američania, ktorí si neželajú, aby členovia ich zástupnej armády skladali zbrane. Ešte v júni 2017 sa vzdalo Rusom 20 členov Dzebchat an-Nusry, ktorí vstúpili do radov tejto teroristickej organizácie v roku 2016, pretože nemali ako finančne zabezpečiť svoje rodiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *