Koalícia vedená USA ničí v Sýrií všetko okrem ISIS

USA a koalícia ktorú vedie niši v Sýrií všetko okrem teroristickej skupíny ISIS

Walid Muallem, Sýrsky minister zahraničných vecí sa dožaduje rozpustenia koalície na čele s USA v jeho krajine. Tvrdí, že táto „ochranná“ operácia nie je nič iné ako zásterou pravého zámeru a tým je zničenie Sýrie.

 

 

“Napríklad, rád by som menoval koalíciu na čele s USA, ktorá v skutočnosti, systematicky ničí všetko okrem teroristickej skupiny ISIL. Tisícky Sýrskych občanov, nie len muži ale aj ženy a deti v provinciách Raqqa a Deir ez-Zor, sa stali obetami leteckých náletov USA. Americká koalícia systematicky drancuje Sýriu a niči jej ekonomickú infraštruktúru. Preto dôrazne žiadame, aby bola táto koalícia rozpustená, “ povedal.

 

Je to nanajvýš očividné ako USA využíva činy koalície ako zámienku na zničenie Sýrie a predĺženie nepriateľstva v krajine tak dlho, ako je to len možné, dodal minister.

 

Detailnejšia správa pre angličtinárov stanice RT  s Jacqueline Vouga:

 

Preklad: anna, Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 2

  1. USA by se měli stáhnout z ze Sýrie. Jenom tam napáchali škody a podpořili radikální islám. Intervence USA poškodili křesťany na blízkém východně a pomohli islamistům. V Iráku už křesťané nejsou. Podle nedávné zprávy USA dodaly zbraně do Sýrie v hodnotě dvou miliard dolarů. Většina z těchto zbraní skončila v rukou ISIS přímo nebo nepřímo prostřednictvím „umírněných“, kteří si sebou vzali zbraně, když se přidali k ISIS nebo al-Káidě. Kdyby vyhráli takzvaní „umírnění“ (ve skutečnosti ISIS) v Syrii, tak by tam křesťané taky nebyli.

    http://www.epshark.cz/clanek/152/ceho-dosahli-usa-v-syrii

  2. jirik napsal:

    Přes 92% syrského území je osvobozeno od bojovníků teroristické skupiny Islámský stát. Svědčí o tom údaje infografiky uveřejněné v novinách Krasnaja zvězda, oficiálním tiskovém orgánu Ministerstva obrany RF. https://sptnkne.ws/fEUa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *