Končí celá vláda, oznámil Sobotka

Končí celá vláda, oznámil Sobotka

…..no a máme to tady. Vláda v čele se SOBOTKOU  podává demisi. Kdopak za tím asi tak stojí????

14:54

Končí celá vláda, oznámil Sobotka

Šéf kabinetu Bohuslav Sobotka (ČSSD) nenavrhne prezidentu Miloši Zemanovi odvolání Andreje Babiše (ANO) z vlády, ale demisi podá on sám. Premiér to oznámil na úterním brífinku ve Strakově akademii. Demisí předsedy kabinetu končí celá vláda.

 

Bohuslav Sobotka oznamuje připravenost k demisi

Sobotka označil demisi kabinetu za nejčistší řešení, neboť odvolání ministra financí by z Babiše udělalo „mučedníka”, což nechce. Sobotka zdůraznil, že jde o jeho rozhodnutí a trvá na tom, že vytvoří-li koaliční strany novou vládu, neměl by v ní Babiš zastávat post ministra financí.

„Situace pro mě není jednoduchá. Pokud bych navrhl odvolání ministra financí, mohl bych z něj v těch následujících měsících učinit mučedníka. Andrej Babiš už se na tu roli několik posledních dní připravuje. Současně platí, že nemohu jako předseda vlády nést odpovědnost za situaci, že na pozici místopředsedy vlády je člověk, jehož minulost je nevyjasněná,” vysvětloval Sobotka.

„Volím jediné možné řešení. Jsem připraven podat k rukám prezidenta demisi, a to ještě během tohoto týdne,” řekl premiér. V sázce je podle něj věrohodnost celé koaliční vlády a důvěra občanů v politiku.

Neudržitelná situace

„Podle mého názoru je nepřijatelné, aby ministr financí nedokázal jednoznačně prokázat, kde vzal na svůj majetek a zda své příjmy zdanil,” podotkl premiér. Je prý nemožné a neudržitelné, aby Andrej Babiš v jeho vládě zastával post vicepremiéra.

Zdroj (1)

23 komentářů

 1. A začíná přečíslování pozemků, jak jsem před chvílí zjistila. Zajímavé.
  AM

  Odpovědět
 2. Sobotkova, Babišova a Bělobradkova vláda právě podala demisi. Tyto pány nezajímají zájmy České republiky, v této chvíli je zajímá pouze jejich volební kampaň. Chtějí vás přesvědčit, že si můžete vybrat pouze mezi těmito pány. Je ale jasné, že ani Babiš, ani Sobotka, ani Bělobrádek nejsou správnou volbou, budeme volit zájmy České republiky a jejich občanů! Přijďte na podzim k volbám a podpořte hnutí Svoboda a a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD).
  Sledujte: https://www.facebook.com/radimfiala.cz

  Odpovědět
 3. Zajímavý, že končí celá vláda, sem zvědav, jestli budou předčasné volby nebo ne..

  Odpovědět
 4. Patrně viděli záběry z parlamentu v Makedonii. Jsem zvědav,zda v budouci vládě budou jiní sociopati,či snad nastává zlatý věk zdravého rozumu.

  Odpovědět
 5. Demise vlády je dobrá zpráva, Svobodní nabízejí řešení
  Témata: stanovisko, Svobodní, vláda
  02.05. 2017

  Vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL spojená se zvýšením byrokratické zátěže, s omezováním osobních svobod a s kauzami ministra financí Andreje Babiše, zdá se, končí. Vzhledem ke krokům koalice je to pro naši zemi velmi dobrá zpráva. Každý den bez této vlády je dnem bez nových regulací, omezení a zákazů ze strany státu.

  Svobodní pád vlády vnímají jako příležitost ustavit vládu, která by vedla zemi k bohatství. Vládu, která by uvolnila lidem ruce a nechala jim více peněz v jejich peněženkách. Vládu, která by výrazněji snížila daně a odvody a přestala vymýšlet regulace v každodenním životě nás všech. Vládu, která nebude zavádět další regulace podnikání, vedoucí z dlouhodobého hlediska k oslabení české ekonomiky, a tedy i jejího významu v Evropě a ve světě.

  Právě s takovým konceptem Svobodní osloví voliče v podzimních volbách do Sněmovny. Nabízíme štíhlý stát s minimem byrokracie a nízkými daněmi, který umožní prosperitu všem občanům bez výjimky.

  Republikové předsednictvo Svobodných
  https://www.svobodni.cz/clanky/demise-vlady-je-dobra-zprava-svobodni-nabizeji-reseni/

  Odpovědět
 6. Možná, že pan premiér ví něco, co nevíme my. A tak usoudil, že by nebylo ku škodě opustit loď dříve, než přijde bouře. A „bavič“ může být jenom zástupný problém. Uvidíme časem. Mně by se líbily prázdniny 🙂

  Odpovědět
 7. Scenár z roku 1948 môže byť nebezpečný v tom, že vláda je jedným z atribútov štátnosti. A rozvrat štátnostÍ je dlhodobým cieľom architektov eurosojuzu! To, že Babiš vyvolal krízu a vďaka nej ho napokon nikto nebude ani majetkovo riešiť – už nie sú ťahy obetnými pešiakmi, ale ťah koňom – teda o dva kroky vpred! A tí socialisti to samozrejme ihneď pozitivisticky rozmasírujú – veď o moc v eurosojuze sa uchádza práve socialistická internacionála – neomarxisti-postkomunisti!

  Odpovědět
 8. Potrebujeme vubec vladu? Nestacilo by par placenych maniku ve mzde, kteri by se normalnim zpusobem, v osmihodinove pracovni dobe starali o to, o co se starat maji a podle vysledku by byli bud uzitecni, nebo by se proste z jejich pracovniho mista vyhodili. Jak proste!

  Odpovědět
  • tomáš marný

   Milá zdenko,
   naprostý souhlas…..
   tm

   Odpovědět
   • Myslím, že práve takúto vládu „odborníkov“ – komisárov, nám tu mieni ustanoviť práve eurosojuz – tých však nikto z nás nevyhodí – tak, ako nikto z nás nebude komisárov ani vymenúvať. A konečne – celá súčasná vláda riadi štát tak či tak ako svoju – firmu!
    Takže to nie je o vláde, či menežovaní, ale o tom, komu krajina patrí. Teda – krajinu si musíme v prvom rade vziať späť!

    Odpovědět
  • tomáš marný

   Milý jirko,
   ale ale je to v 15:15 hodin, no podívejme se, lepší vzkaz lidem nemohli poslat. Je tedy vidět, kdo za tím stojí…..
   tm

   Odpovědět
   • tož to budeš muset mě nakopnout…..

    Odpovědět
    • tomáš marný

     Milý jirko,
     je to přece 15:15 což symbolicky znamená 66. Nejlepší by ale bylo, kdyby to podal 15.05.2017 v 15:15 tak potom je to dokonalé 666…..
     netřeba cokoliv dodávat. Není to z jejich hlav, dostali tzo přikázáno odněkud. To se ještě ale zjistí, kdo za tím stojí….
     tm

     Odpovědět
     • Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) hrál oznámením demise vlády vabank. A zatím to vypadá, že jemu osobně se příliš nevyplatil. Spekuluje se totiž o tom, že prezident Miloš Zeman poruší ústavní zvyklosti a dnes přijme jen jeho demisi, nikoliv celé vlády. Zároveň se také spekuluje o novém předsedovi vlády – ministru zahraničí Lubomíru Zaorálkovi (ČSSD). Píší dnešní deníky.
      O tom, že Zeman chce přijmout jen Sobotkovu demisi, nikoliv celé vlády, informuje Právo. Jak to skutečně dopadne, se ukáže dnes krátce po 15. hodině, kdy se premiér s prezidentem setká. Není však jasné, zda skutečně premiér předá demisi, ministr Zaorálek včera uvedl, že s ním Sobotka jde pouze pohovořit a demisi předá až v polovině května. Případně, že demise bude podána, ale s odloženou účinností.
      http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-pry-Sobotku-pekne-vypece-A-zase-zneklidni-pravniky-Bude-to-treskute-486321

      ps: tak schválně ke kterému datu skončí vláda nebo někdo z vlády….

      Odpovědět
 9. Interpelace ve věci financování a činnost tzv. neziskových informací – 27. 4. 2017
  Publikováno 28. 4. 2017

  Jakým způsobem jsou financované neziskové organizace? Podle jakého klíče se rozhoduje kolik, a které dostanou peníze ze státního rozpočtu? Tyto otázky položil předseda KSČM Vojtěch Filip premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) prostřednictvím písemné interpelace. Odpověď premiéra: http://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=121098 Další reakce ve videu.
  https://www.youtube.com/watch?v=-GtDGi2or6g

  Odpovědět
 10. Premiér Bohuslav Sobotka ve čtvrtek míří na Hrad, kde chce představit plán na rychlé řešení krize, demisi však prezidentovi chce předat až po jeho návratu z Číny v druhé půli května. ČSSD odmítá vládu s účastí Andreje Babiše, což je zas nepřípustné pro hnutí ANO. Události sledujeme v online reportáži.
  http://vool.cz/Lj1lz

  Odpovědět
 11. Wagnerová: Zemanovu výkladu je třeba zabránit. Jakkoli. Ústavní soud vyřeší Sobotkovu žalobu rychle
  http://vool.cz/mmfyz
  Není pochyb, že demise premiéra Bohuslava Sobotky by znamenala demisi celé vlády, říká bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová, nyní nezávislá senátorka za Stranu zelených. Názory právníka Zdeňka Koudelky, podle nějž může prezident Miloš Zeman odvolat pouze Sobotku, považuje za „naprostý nonsens“. Wagnerová v rozhovoru pro Aktuálně.cz také doporučuje Sobotkovi, aby oprášil návrh na odvolání ministra financí Andreje Babiše. Pokud by prezident s odvoláním otálel, může podle ní rychle rozhodnout Ústavní soud.

  ps: a všichni proti prezidentovi Zemanovi

  Odpovědět
 12. Sobotka stáhl demisi, na Hrad už poslal návrh na Babišovo odvolání

  Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v pátek dopoledne poslal prezidentu Miloši Zemanovi návrh na odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) z vlády. Novinkám to potvrdil zdroj z Úřadu vlády. Sobotka chtěl původně podat demisi celé vlády, nakonec ale oznámil, že kvůli prezidentově interpretaci ústavy své rozhodnutí mění a demisi podávat nebude.
  https://www.novinky.cz/domaci/436975-sobotka-stahl-demisi-na-hrad-uz-poslal-navrh-na-babisovo-odvolani.html

  Andrej Babiš, kterého chce Sobotka odvolat: Nebudu odcházet, počkáme, co prezident. Sobotka je směšný
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Andrej-Babis-ktereho-chce-Sobotka-odvolat-Nebudu-odchazet-pockame-co-prezident-Sobotka-je-smesny-486512
  Zopakoval, že je sledován a odposloucháván agenturou, která má blízko k rozvědce spadající pod ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). „Nemám na to samozřejmě důkazy, ale ty informace jsou. Považuji to za skandální spiknutí. ČSSD používá všechny prostředky, aby mne likvidovala,“ uvedl.

  Odpovědět

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PENĚŽNÍ PODPORA

Připojte se prosím k ostatním a staňte se i Vy sponzorem tadesca.

Potěší i částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení ČR: 3211078872 / 6800

Bankovní spojení SK: 2901269209 / 8330
IBAN: SK0683300000002901269209
BIC: FIOZSKBAXXX

Děkujeme.

Rubriky

Odběr článků e-mailem

Odebírejte novinky e-mailem

Dostávejte články a novinky z tadesca rovnou do Vaší emailové schránky!

Přihlášení k odběru proběhlo úspěšně!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento článek se svými přáteli!

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte jej se svými přáteli!