Konec srandy. Ministerstvo pravdy přichází

…..konec srandy, jde se brečet!!!! A teď bez legrace. Zmaterializovaný „Orwell“ v podobě našeho státu….

08:54

„…Z místa, kde Winston stál, se ještě dalo přečíst úhledné písmo, jímž byla na bílém průčelí vyvedena tři hesla Strany: VÁLKA JE MÍR. SVOBODA JE OTROCTVÍ. NEVĚDOMOST JE SÍLA. Ministerstvo pravdy prý čítalo tři tisíce místností nad zemí a příslušně se rozvětvovalo i pod zemí…“ (George Orwell, Devatenáct set osmdesát čtyři).

České Ministerstvo pravdy zatím nemá 3 000 místností nad zemí, nýbrž „jen“ kolem 20 zaměstnanců. Ovšem zbytek zase tak daleko od předlohy není.

Povinná celoevropská Hate-Free kultura nám polopaticky vysvětluje, že teroristické útoky jsou dílem několika málo psychicky pomatených jedinců a zhoršující se bezpečnostní situace v Evropě je ve skutečnosti výkladní skříní míru.

Genderové neziskovky a norské fondy nám zase vysvětlují, že svoboda v rozhodování o svém životě je primitivním a překonaným vývojovým stupněm společnosti; šťastnější budeme, předáme-li naše děti i odpovědnost za naše rození, vzdělávání, práci, zdraví, bydlení i umírání státu. Co stát řídí, to dobře řídí a stát má tedy řídit vše až do dokonalého otroctví.

A nově zřízené Ministerstvo pravdy nám nyní tvrdí, že přenecháme-li svůj úsudek o tom, co je Pravda, státu, budeme silnější a vyzrajeme nad ruskou propagandou. Ve vzdání se vlastního rozumu prý bude naše síla.

Tohle už není parodie na Orwella. Tohle je Orwell materializovaný. Máte dojem, že přeháním? Kde že má být ono Ministerstvo pravdy?

Na základě doporučení Auditu národní bezpečnosti vznikl na Ministerstvu vnitra ČR k 1. 1. 2017 útvar nesoucí honosné jméno Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Ministerstvo uvádí, že jde o analytické a komunikační pracoviště. Náplní práce Centra je monitorování hrozeb spojených s vnitřní bezpečností státu. Tam spadají i dezinformační kampaně. Centrum bude upozorňovat na závažné dezinformace a bude směrem k veřejnosti i směrem ke státním institucím poskytovat odborná stanoviska.

To v překladu jinými slovy znamená, že Centrum bude vědět, co je a co není pravda. Bude mít patent na pravdu. Takže není divu, že na sociálních sítích se již ujala přezdívka Ministerstvo pravdy. Jenomže Pravda není černobílá a nemusí být jedna. Nemusí to být nula, nebo jednička. A často není snadné říct, kdo ji má. A snaha tvářit se, že pravda černobílá je, může být nesmírně nebezpečná. Monopol na pravdu se může až příliš snadno vymknout z ruky.

Tam, kde je jen jeden člověk nebo jedna instituce s právem „vykládat“ pravdu a „tlumočit“ informace, totiž končí demokracie a začíná totalita. Je to obecný znak všech diktátorských režimů. Ostatně každá totalita přeci měla svou variaci na „ministerstvo pravdy“. Například Němci mu za Druhé světové války říkali Ministerstvo pro lidovou osvětu a propagandu. Demokracie totiž spočívá v pluralitě, kde je mnoho názorů, kde si nikdo netroufne tvrdit, že jeden jediný názor a výklad pravdy je nadřazený těm ostatním.

Volby se blíží. Ministerstvo pravdy se už připravuje, jak bude sledovat předvolební kampaň. Nebude sledovat jen strany a organizace. Bude dle svých vlastních slov sledovat i jednotlivce například na sociálních sítích. Přesně to ovšem kdysi dělala STB: Sledovala jednotlivce a jejich nepohodlný výklad pravdy. Ministerstvo pravdy sice nebude tajnou službou, ale přesto nelze do budoucna vyloučit, že by se mohlo před volbami náramně hodit příslušnému ministrovi, pod něhož bude spadat. Úřad totiž nejspíš zcela legálně bude vstupovat do volební kampaně a z pozice oficiální „pravdy“ a vyvracení „dezinformací“ ji klidně může usměrňovat. Nebudou tím ale volby zmanipulované?

My osobně proto považujeme vznik úřadu za největší hrozbu pro svobodu a demokracii od roku 1989, a to bez nadsázky. Vlastně nechápeme, jak politici mohli vznik něčeho tak nebezpečného dovolit. Jediné vysvětlení, proč to politici dovolili, je, že jim vůbec nedoteklo, o jakou hrozbu se jedná. Teď se totiž soustředí jen na potírání toho, že všeci kradú, a ohrožení základů demokracie vnímají jen skrze obchodní rejstřík a skrze to, kdo vlastní které médium. Jenomže naprosté jádro ohrožení demokracie jim zcela uniklo.

Úřad se úpěnlivě brání nařčení, že jde o cenzuru. Nicméně pro nás to cenzura je, protože podstata je stejná: Někdo samozvaný třídí informace na „správné“ a „špatné“ podle klíče údajné národní bezpečnosti – přitom stejný klíč používá i cenzura.

S totalitou máme spojené heslo: „Kdo není s námi, je proti nám!“ A to už k nám přišlo. V tisku jsme se dokonce mohli dočíst názor, že lidé, kteří jsou proti ministerstvu pravdy, jsou „buď blbí, nebo navedení, nebo rovnou kolaborují“. Upřímně: Výraz „kolaborace“ mě přímo děsí. Tohle slovo tu už bylo v těch nejhorších dobách. Jak je proboha možné, že bylo znovu recyklováno? Už zase to černobílé dělení světa?

U nás cenzura teprve začíná. Nebyli by to ale Němci, aby opět nebyli před námi a aby nebyli aktivnější. V Německu už mají druhý stupeň cenzury. V Německu jde totiž 6. února před soud Facebook za šíření falešných zpráv. Jakže?! Vždyť Facebook je soukromá firma, nikoliv veřejnoprávní médium. Takže je nehorázná hloupost na něj vztahovat novinářské normy. Trestné mají být činy – jenže teď už jsou trestná i slova. A to nikoli slova firmy, ale jen slova jejích klientů. Ještě chvíli tak dál a brzy budou trestné i myšlenky a sny.

A pak tu máme třetí stupeň cenzury. A to už je klasický totalitní režim. Zatím v Evropě ve své pravé, extrémní podobě neexistuje. Zatím. Ovšem děsivé je, že podobná ministerstva pravdy vznikají všude kolem nás.

A víte co? Mnohdy máme pocit, že je-li u nás zavedena nějaká opravdu velká hloupost a – s prominutím – buzerace, může za to tu EU, tu imigrační vlna a podobně. Jenomže tentokrát je to jinak, tentokrát se na nic a nikoho vymlouvat nemůžeme: Nikdo nás tentokrát k zavádění Ministerstva pravdy nenutil. Jen jsme se trochu inspirovali a dobrovolně se vezeme na globální vlně. Takové vlny zla se už světem přehnaly vícekrát a k ničemu dobrému nevedly.

Proto nabádáme všechny politické strany, které jdou do voleb: Jako cíl své volební kampaně si dejte zrušení Ministerstva pravdy. Jde o hodně.

Zdroj: http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=580217

Markéta Šichtařová
Vystudovala VŠE v Praze, obory hospodářská politika a finanční trhy, absolvovala studijní pobyt v Německu. Působila na analytických pozicích ve Volksbank, kde se časem stala hlavní ekonomkou. Z pozice odešla ve svých 28 letech, aby založila svoji vlastní analytickou a konzultační společnost Next Finance, s.r.o. Její názory se pravidelně objevují v mediích (tištěných, rozhlasových i televizních).

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. jirik napsal:

  Nejzávažnějším zjištěním zprávy je, že i když svobodozednářské síly vedené Trumpem a Obamou dosud úspěšně splnily své cíle, výsledek této války není dosud rozhodnut.
  Pro všechny, kdo stále nechápou, proč Obama dostal v roce 2009 Nobelovu cenu míru, když nic neudělal: nebylo to spjato s tím, co udělal, ale s tím, co se současným presidentem Trumpem plánují udělat – zastavit jednou provždy tato monstra. http://vool.cz/x194d

 2. jirik napsal:

  V Polsku havaroval kamión americké armády, vysypaly se z něj dělostřelecké granáty
  Nákladní automobil americké armády převážející munici havaroval v sobotu večer v Polsku. Na silnici 27 na západě země se rozsypaly dělostřelecké granáty pro tanky Abrams a musela být uzavřena, uvedla Gazeta wyborcza. Dva američtí vojáci se při nehodě zranili.
  http://vool.cz/AMQ2b

  Podľa Marine Le Penová už EÚ nie je životaschopnou organizáciou a Francúzsko musí čo najskôr opustiť EÚ a rozlúčiť sa s nikým nevolenými byrokratmi v Bruseli. Viaceré názory Marine Le Penovej tlmočil nemecký Bild am Sonntag http://vool.cz/kbwfy

 3. jirik napsal:

  Z rozhovoru s Oskarem Krejčím –
  Někdo by mohl tvrdit, že právě jste zformuloval poněkud demagogickou tezi! Můžete ji prokázat?
  První velký krok na jeviště mezinárodní politiky udělaly Spojené státy v roce 1823, kdy vyhlásily Monroeovu doktrínu. Ta pojala celou Latinskou Ameriku za výhradní sféru vlivu USA, to je její netajená podstata. A dnes? MY se můžeme vměšovat všude, ostatní se nesmí bránit!

  Opravdu si myslíte, že je rozdíl mezi americkou a evropskou společností tak výrazný?

  Podívejme se jen na některá data týkající se kriminality, o které tak často mluvil Trump. Nejnovější dostupná čísla britského serveru „World Prison Brief“ říkají, že v USA je 2,2 milionů vězňů – zatímco ve více než čtyřikrát lidnatější Číně je 1,6 milionů vězňů. Ale zpět k přirovnání s Evropou. V USA připadá 693 vězňů na sto tisíc obyvatel USA, avšak například v Německu je to jen 76 vězňů, v Česku 213 a na Slovensku 186 vězňů na sto tisíc obyvatel. Podle amerického serveru „Gun violence“ bylo loni v USA spácháno 58,1 tisíc incidentů se střelnou zbraní. Při nich bylo zabito 15 tisíc lidí. Podle oficiálních údajů zahynulo loni v USA při výkonu služby 135 policistů. Databáze „The Washington Post“ uvádí, že v roce 2016 policisté v USA zabili 963 lidí, podle přehledu „The Guardien“ to bylo 1091 lidí. Mimochodem, v relativních číslech bylo zabito více původních obyvatel než černochů; nejméně bylo zastřeleno lidí asijského původu.
  Chápu, že někdo může být na takový způsob života zvyklý, že se v něm cítí dobře, protože je v těchto podmínkách úspěšný či věří hollywoodské továrně na sny. Proč ale americký způsob života vnucovat zbytku světa? Opravdu má být takový model multikulturní společnosti, v níž se pokrytecky snaží skrýt sociální nespravedlnost za španělskou stěnu charity a takzvané politické korektnosti, vzorem pro Evropu? Zvláště když v USA mají prezidenta, který slibuje, že Spojené státy změní.
  http://vool.cz/0iGHD

 4. jirik napsal:

  Rodina Rotschildů, nejbohatší rodina světa, ovládá více bohatství než 8 největších miliardářů z celého světa dohromady – a co je ještě více šokující, více bohatství než 75% světové populace.

  Nedávná zpráva z Oxfam International ukazuje dramatický nárůst u Rotschildů. Zpráva poznamenala, že kombinace bohatství osmi nejbohatších miliardářů je větší než součet poloviny všech lidí na planetě, tedy nějakých 3,6 miliard lidí. Záměrem zprávy bylo přinést uvědomění si nerovnováhy a nespravedlnosti, která se vyskytuje v globálním ekonomickém systému. http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9675-bohatstvi-rotschild-cela-populace

 5. jirik napsal:

  Utajený byznys se zbraněmi: z USA do Nigérie za 6,3 miliardy. Dohodnuto v Praze
  http://vool.cz/2lkzg
  —-
  Vidina cisterciáků z Oseku na Mostecku, že získají tisíc hektarů lesa v rámci restitucí, se začala rozplývat. Krajský soud v Ústí nad Labem poprvé v rámci církevních restitucí konstatoval, že majetek klášteru nelze vydat, protože jim ho čs. stát zkonfiskoval po válce na základě dekretů prezidenta Beneše, tedy ještě před 25. únorem 1948. http://vool.cz/eanWu

 6. jirik napsal:

  Skandální podpora solárních baronů pokračuje. Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda hodlá razantně zvýšit tunelování státní kasy a vykrádání peněženek občanů ve prospěch solárních baronů.
  Minulý měsíc jsme se dozvěděli, že Evropská komise, tedy Evropská unie, schválila režim podpory energie z obnovitelných zdrojů v Česku. Jde o navýšení podpory pro obnovitelné zdroje energie, tedy i solární elektrárny, spekulativně uvedené do provozu v létech 2006 až 2012 v době takzvaného solárního šílenství, kdy na českých polích vyrostly parky solárních panelů.
  Podle dřívějšího vyjádření ministra průmyslu Mládka (ČSSD) budou mít provozovatelé těchto zdrojů příští rok nárok zhruba na 37 miliard korun. V letošním roce budou tyto obnovitelné zdroje energie stát podle zástupců vlády české daňové poplatníky okolo 40 miliard korun.
  A výše této podpory neustále roste. V roce 2006 to bylo něco málo přes jednu miliardu.
  http://spd.cz/tomio-okamura-skandalni-podpora-solarnich-baronu/

  Donald Trump začal úřadovat — Bilancování ministra zemědělství (hostem byl Tomio Okamura)
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..