Konec zpráv o migrantech a proruských lží? EU jde do boje s propagandou

Takže s cenzúrou sa pritvrdzuje a pritvrdzuje. Do akej miery sa necháme šikanovať EU?

Brusel – Internetem se šíří ledacos. Videa, fotky, zprávy, ale i informace, které není možné ověřit. Z jednoho prostého důvodu, jsou totiž z části nebo úplně vymyšlené. To však řadě uživatelů nejen v Česku nevadí, dané informace totiž říkají přesně to, co lidé chtějí slyšet, a podporují mezi veřejností například nesnášenlivost k migrantům nebo zbytečný odpor k západu. Tomu chce nyní Evropská unie učinit přítrž.

EU v temnotěEU v temnotě FOTO: Pixabay

Evropská komise (EK) a šéfka diplomacie EU Federica Mogheriniová společně předložily zprávu o opatřeních a krocích vedoucích k implementaci Společného rámce pro boj proti hybridním hrozbám z roku 2016. Ten byl přijat na podnět předsedy EK Jeana-Clauda Junckera, který se zavázal vybudovat Evropskou unii chránící své občany.

Ve zprávě zaměřené proti hybridním hrozbám se uvádí, že se podařilo dosáhnout významného pokroku v této oblasti. Unie nejen zvýšila úroveň povědomí o těchto hrozbách, ale členské státy si dokonce vyměňují informace o rostoucích bezpečnostních rizicích.

Ty často spojují běžné a méně konvenční metody, které tvoří náplň hybridních hrozeb a negativně působí na veřejnost. Jde například o terorismus, kybernetické útoky, ale i cílené dezinformační kampaně nebo manipulace s médii. Dosavadní opatření totiž podle Mogheriniové nestačí a EU musí udělat víc, protože se povaha hybridních hrozeb stále mění a vyvíjí.

„Hybridní hrozby jsou pro EU, její členské státy a naše partnery velkým bezpečnostním problémem. Snažíme se zvýšit povědomí o těchto hrozbách prostřednictvím centra EU pro hybridní hrozby, monitorovat a bojovat proti nelegálnímu obsahu na internetu a proti propagandě,“ uvedla podle zahraničních médií Mogheriniová.

Mezi hybridní hrozby spadá nejčastěji proruská propaganda a smyšlené zprávy o migrantech, ale i nelegální činnost provozovaná na internetu, například hackerské útoky. Mogheriniová proto také žádá zintenzivnění spolupráce EU s NATO.

Místopředseda Evropské komise Jyrki Katainen dodal, že se přijímají další kroky pro dotvoření bezpečnostní a obranné unie. Eurokomisařka Elžbieta Bienkowski podotkla, že spolupráce v oblasti bezpečnosti a obrany není možností, ale nutností.

Evropa totiž podle ní čelí více hybridním a nekonvenčním bezpečnostním výzvám než kdykoliv předtím. „I proto, jak naznačila naše zpráva, reagujeme na tyto hrozby bezprecedentní úrovní spolupráce mezi EU, jejími členskými státy a NATO, abychom zlepšili naši odolnost, pochopili strategickou zranitelnost a připravili koordinované reakce,“ vysvětlila podle médií Bienkowski.

EU se chce v rámci Společného rámce pro boj proti hybridním hrozbám zaměřit na několik hlavních okruhů opatření. Předně požaduje zlepšení informovanosti občanů i zainteresovaných stran, ochranu Evropanů v online prostředí, spolupráci s třetími zeměmi, ale i již zmíněnou spolupráci mezi EU a NATO.

 

Zdroj: (1)

 

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 8

 1. Maroš napsal:

  Melichar – PROZRETEĽNOSŤ – ide však stále len o – pomocníka – iného hráča
  /ten, čo zbiera „míčky“/

 2. dit napsal:

  Zdravím,
  cituji:
  Polícia zadržala v utorok (18.7.) v popoludňajších hodinách v katastri obce Brezovec v Sninskom okrese dvoch Turkov. Cudzinci boli bez cestovných dokladov, policajti ich preto predviedli na oddelenie za účelom zistenia totožnosti.

  Keďže prekročili vonkajšiu hranicu z Ukrajiny do SR mimo hraničný priechod a zdržiavali sa tu neoprávnene, boli z krajiny administratívne vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie SR.
  Zdroj
  http://www.pluska.sk/krimi/nelegalne-prekrocenie-nasich-hranic-policia-zadrzala-turkov-bez-dokladov.html?utm_source=Pluska-2014&utm_medium=produkt-box&utm_campaign=vb2014

 3. dit napsal:

  Z Jižního Tyrolska ppřicházejí znepokojivé zprávy. více zdroj
  http://www.krone.at/welt/suedtirol-meldet-doppelten-zustrom-von-fluechtlingen-caritas-besorgt-story-579398

  ..Nigéria, Guinea, Pobřeží slonoviny a Bangladéš….vše jde do EU

 4. dit napsal:

  Od pondělí 17. července přijímá Ministerstvo vnitra žádosti o peníze pro neziskové, mezinárodní a státní organizace za právní poradenství osobám ze třetích zemí, které přišly na území nelegálně, zdržují se v České republice nelegálně nebo mají být vyhoštěny či deportovány do jiné země. Právníci budou například podávat žaloby na Českou republiku nebo informovat cizince ze třetích zemí o nucených odsunech.
  zdrpj
  http://www.ceska-justice.cz/2017/07/vnitro-vyzyva-k-pravnim-radam-nelegalnim-migrantum-stat-poskytne-miliony-korun/
  Výše podpory může dosáhnout až 100% projektu, přičemž minimální výše podpory na jeden projekt jsou 2 000 000 Kč a maximální výše podpory na jeden projekt jsou 3 000 000 Kč, uvádí se ve výzvě. Plných 75% částky bude vždy uhrazeno z Národního programu Azylového, migračního a integračního fondu.
  Zbylých 25% bude zaplaceno podle typu žadatele ze státního rozpočtu nebo jej zaplatí sám žadatel, pokud je organizační složkou nebo mezivládní organizací……!!!!!!!

 5. jirik napsal:

  V Rakousku zažili další útok. Jak nás včera upozornil do redakce jeden z našich čtenářů, ve Vídni došlo k dalšími incidentu v podobě útoku migranta na místního obyvatele. Osmnáctiletá muslimka ze Somálska brutálně napadla 54-letou ženu na ulici se dvěma psy. Bavila se přes plot se sousedkou, když po chodníku se blížila žena zahalená v muslimském hábitu. Rakušanka věděla, že muslimové nenávidí psy, a tak oba dva své psy, z nichž jeden je slepý, hluchý a má jen tři nohy, přitáhla na vodítkách blíže k sobě. Jenže to nestačilo. Muslimka začala ječet jako smyslů zbavená, že psi jsou nečistá zvířata a napadla fyzicky Rakušanku a začala ji škrábat nehty, pěstmi tlouct a obě spadli na zem, kde útok pokračoval.

  Při pádu si Rakušanka rozbila koleno tak nešťastně, že už nepůjde spravit a do smrti tak bude kulhat, resp. chodit o holích. Kolemjdoucí lidé přiběhli ženě na pomoc, ale rozzuřenou Somálku podle svědků z místa činu zpacifikovali až tři muži, když ji museli od napadené ženy odtrhnout. Právník Rakušanky nyní hodlá žalovat rakouský stát o úhradu léčebných výloh poškozené, protože muslimská azylantka ze Somálska nemá zdravotní pojištění. Podle názoru právníka toto pojištění má za azylantku platit stát, neboť rakouský stát udělil azyl, a právě stát musí za azylanta platit sociální a zdravotní pojištění. Informaci přinesl největší rakouský deník Kronen Zeitung
  http://aeronet.cz/news/somalska-zena-zautocila-ve-vidni-na-rakusanku-kvuli-psum-utocnici-museli-podle-svedku-odtrhnout-3-chlapi-zena-ma-tezce-zranenou-nohu-je-po-operaci-koleno-vyztuzene-kovem/
  Samozřejmě, že v českých mainstremových médiích je ticho po pěšině. Informace by podlomila vykreslovaný obraz muslimů jako kulturních obrů a dobrotivců. Pravda je ovšem taková, že podobných útoků bude přibývat a Česká republika pod Andrejem Babišem po podzimních volbách naplní první z kvót, kterou požaduje Angela Merkel za to, aby na ČR nebyly uvaleny dotační sankce. ČR musí zpětně přijmout za každý rok, kdy nepřijímala migranty ve stanovené výši, všechny migranty, tj. 1500 migrantů za roky 2015, 2016 a 2017 plus 5,500 migrantů v roce 2018. Do konce roku 2018 tak by mělo být v ČR 10,000 migrantů přerozdělených z Německa. Alternativou B je nepřijetí migrantů a placení nákladů za jejich integraci v jiné zemi EU. Na tomto modelu se o víkendu dohodla Angela Merkel s Emanuelem Macronem. Nabídku nyní budou muset posoudit země V4.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *