Kupředu k absolutní tyranii: Všichni jsme v síti pod totálním dohledem a musíme to akceptovat

…..neustále po mnoho let „to melu“ dokola, kam celý systém vede, do naprosté tyranie, a jak se z toho dá během týdne vycouvat. Myslím si, že bude muset být ještě hůře. Otázka ale zní, jestli už pak nebude pozdě, aby se lidé zvedli a šli do ulic….

09:54

tm: …..A víte co neustále navrhuji, aby bylo lépe? Co udělat? a přitom je to tak jednoduché. Stačí udělat to, o čem jsem psal!!!!! Napište prosím v komentářích.

Kupředu k absolutní tyranii: Všichni jsme v síti pod totálním dohledem a musíme to akceptovat

Dlouhá léta byla varování přímo před námi. Pak přišel blonďatý švédský playboy jménem Julian Assange s úniky dokumentů CIA nazvanými „Vault 7“ a potvrdil, že nic jako digitální soukromí neexistuje a my jako nevědomá pracovní třída to musíme akceptovat bez jakéhokoliv odporu, protože to establishment chce.

Užitečná idiocie v podání švédského playboye

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange je prosazován jako symbol novodobého disentu, jako whistleblower, který vynesl důležité informace, byl obviněn ze znásilnění a ze strachu ze zatčení se ukrývá na ekvádorské ambasádě v Londýně. Faktem je, že do dnešního dne sloužil minimálně jako užitečný idiot ve válce mezi zpravodaji nebo při prosazování agendy. Pokud totiž chcete být opravdovou opozicí stávajícímu zpravodajsko-průmyslovému komplexu a Velkému bratrovi, nebudete arogantní a naivní a své úniky nezaměříte výhradně na nepřátele americké vlády.

A co víc, budete se snažit odhalit jeden z největších zločinů, kterého se kdy zpravodajci dopustili – teroristické útoky z 11. září 2001. „Jsem otráven tím, že lidé jsou odváděni falešnými konspiracemi, jako je např. 11. září, když poskytujeme důkazy opravdových konspirací, pro války nebo obrovské finanční zločiny,“ řekl Assange v roce 2010.

V listopadu 2016, krátce před americkými prezidentskými volbami, WikiLeaks zasáhla do kampaně zveřejněním emailů předního amerického lobbisty a šéfa volební kampaně Hillary Clintonové Johna Podesty. Assange byl tak odhodlaný Clintonovou zničit, že v podstatě můžeme říct, že zajistily volební vítězství Donalda Trumpa. S tím Assange zdá se problém nemá, jeho jediným problémem jsou zdá se zpravodajské služby.

Slídilové nemají rádi sledování, ale milují WikiLeaks

Americký prezident Donald Trump se několikrát vyjádřil pro plošné sledování osob a úniky interních dokumentů CIA o sledování označil za „podkopání naší země, naší bezpečnosti a našeho živobytí,“ ačkoliv v minulosti prohlašoval, že „miluje WikiLeaks“ (Trump mj. chtěl vydat whistleblowera Edwarda Snowdena z Ruska do USA). Americký prezident moc dobře ví, že sledovací stát je velice silný a dělá vše pro jeho ochranu a další prosperitu, z tohoto pohledu ho úniky „Vault 7“ dělají silným lídrem.

Velice vtipným aspektem celého příběhu je ředitel FBI James Comey. Trump ve své volební kampani Comeymu vyhrožoval interním vyšetřováním FBI kvůli tutlání skandálů Hillary Clintonové. Po volbách ovšem odmítl Comeyho odvolat z funkce a náhle se rozhodl FBI vůbec vyšetřovat. Comey se na první pohled jeví jako odpůrce sledovacího státu, i když jeho agentura ho sama přiživuje. Po zveřejnění „Vault 7“ přišel před novináře a prohlásil: „Dokonce i naše komunikace s manželkami, s členy církve, s našimi právníky nejsou v Americe absolutně soukromé…V Americe není nic jako absolutní soukromí; neexistuje místo mimo soudní dosah…“

Situace je podle Comeyho až tak špatná, že v září 2016 na konferenci Centra pro strategické a mezinárodní studie svědomitě prohlásil: „Běžte do vládního úřadu, všichni máme na monitoru malou kamerku. Všichni máme malé víčko, které je uzavírá. Dělá se to, aby se lidé, kteří nemají povolení, na vás nedívali. Myslím, že je to dobrá věc,“ řekl. O pár měsíců dříve Comey přiznal, že si sám kameru přelepuje páskou.

Pásku přes webovou kameru a mikrofon si lepí také zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg. Té stejné sociální sítě, která špehuje jakýkoliv váš krok online, údajně aby vyhodnotila vhodnou reklamu pro váš profil, spoluzaloženou CIA. V roce 2010 si 84 procent akcií Facebooku začal nárokovat jistý Paul Ceglia. Tvrdil, že v roce 2003 uzavřel s Zuckerbergem kontrakt, byl ale náhle obviněn z falšování dokumentů a začal se skrývat, protože, dle jeho slov, ho chce zabít CIA. Tvrdí, že celá firma byla založena z peněz její kapitálové firmy In-Q-Tel, která přerozděluje peníze agentury na technologické projekty.

FOTO: Slídilové se obávají sledování. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg si stejně jako šéf FBI přelepuje webovou kameru i mikrofon páskou.

Nic nového pod sluncem

I když máme právoplatné podezření se domnívat, že údaje v uniklých dokumentech prošly v agentuře více očima a byly pečlivě vyfiltrovány a vpuštěni za pomocí nevidomého nebo naivního zaměstnance agentury, je dobré uvést, co všechno jsme už dávno věděli. Úniky totiž neobsahují absolutně žádné nové informace.

Když jsme v roce 2012 poprvé z úst vrchního představitele CIA slyšeli, že jakýkoliv chytrý spotřebič nebo přenosné zařízení ve vaší domácnosti bude pod dohledem, zdálo se to být dalekou budoucností. Tehdejší ředitel agentury David Petraeus řekl: „Předměty zájmu budou vystopovány, identifikovány, monitorovány a na dálku ovládány prostřednictvím technologií jako jsou radiofrekvenční identifikátory, senzorové sítě, maličké servery a sběrače energie – vše připojeno k internetu další generace pomocí běžného, nízkonákladového a vysoce efektivního programování.“

V červnu 2016 zástupce ředitele NSA Richard Ledgett během vojenské konference ve Washingtonu prohlásil, že činitelé agentury se na internet věcí dívají „teoreticky na úrovni výzkumu.“ Ledgett souhlasil s faktem, že jsou daleko jednodušší způsoby pro sledování teroristů a špionů než je proniknutí do jakýchkoliv biometrických zařízení, domníval se ale, že „tato zařízení mohou být zdrojem informací.“

Ledgett byl dále tázán, zda miliardy propojených zařízení od Wi-Fi po zdravotní pomůcky budou pro agenturu bonanzou nebo bezpečnostní noční můrou. Ledgett odpověděl: „Oboje…Mou prací je proniknout do sítí dalších lidí, složitost je můj kamarád. Napřed aktualizujete software, zavedete zranitelná místa, nebo spíše proměnné faktory. Z hlediska proniknutí je to dobré místo.“

Kromě Petraeuse a Ledgetta se ke špehování internetu věcí vyjádřil v únoru téhož roku také šéf všech amerických zpravodajských služeb James Clapper v Senátu během každoročního hlášení. „V budoucnu mohou zpravodajské služby využít internet věcí pro identifikaci, sledování, hledání umístění a rekrut, nebo k získání přístupu k sítím nebo uživatelským kredencím,“ řekl tehdy.

Vše, co Petraeus, Ledgett a Clapper naznačovali, je těmito úniky, a samozřejmě úniky Edwarda Snowdena, potvrzeno. WikiLeaks tvrdí, že CIA provádí tajný globální hackerský program, který nejenže obchází antivirové softwary amerických a evropských společností, mění operační systémy a televize do „tajných mikrofonů.“

V oficiálním prohlášení WikiLeaks také uvedla, že CIA ve spolupráci s britskými MI5 a BTSS vymyslela rafinovaný útok na chytré televize společnosti Samsung. Oddělení CIA zvané Embedded Devices Branch (EDB) v rámci programu „Weeping Angel“ uvádí televizi do falešného módu vypnutí, aby si uživatel myslel, že je televize vypnutá. V tomto módu pak televize funguje jako štěnice, nahrává konverzace v místnosti a posílá je přes internet na tajný server agentury.

Hacknutí chytré televize od Samsungu není nijak zvlášť novou věcí, protože vlastní uživatelský manuál pro chytré televize zmiňuje, že televize nahrává konverzace v místnosti a může je odeslat třetím stranám pro vylepšení funkcí televize. Jinými slovy, dění ve vašem obýváku je pro všechny…

Dokonalá vražda

Špehování je možná jen špička ledovce. WikiLeaks ve svém prohlášení dále uvedla, že od října 2014 CIA „začala hledat možnosti pro nabourání systémů ovládání vozidel moderních aut a náklaďáků“ s cílem provést téměř dokonalou vraždu. Ačkoliv se to může zdát absolutně šílené, o této možnost se veřejně mluví od roku 2013.

18. června 2013 americký novinář magazínu Rolling Stone Michal Hastings ve vysoké rychlosti narazil na rovné silnici do stromu a následně uhořel v autě. I hned po jeho smrti se začaly objevovat zprávy o tom, že jeho auto mohlo být napadeno a ovládnuto hackery, Hastings tvrdil, že je vyšetřován FBI a bojí se o život. Spekulace byly tak silné, že se jejich šíření obávala i sama FBI.

K možnosti, že Hastingsovo auto mohlo být ovládnuto jinou osobou na dálku, se tehdy vyjádřil i bývalý americký protiteroristický koordinátor Richard Clarke:

Podivné okolnosti smrti novináře Michaela Hastingse v Los Angeles spustily vlnu konspiračních teorií. 

K paranoii teď přispívá další teorie: Podle prominentního bezpečnostního analytika existuje technologie, která umožňuje hacknout něčí automobil. Bývalý americký koordinátor pro národní bezpečnost, ochranu infrastruktury a pro boj s terorismem Richard Clarke deníku Huffington Post řekl, že to, co je o autonehodě známo, „odpovídá kybernetickému útoku na vozidlo.“

Clarke řekl: „Existuje důvod věřit, že zpravodajské agentury velkých mocností“ – včetně Spojených států – vědí, jak převzít nad autem kontrolu.

„Výzkum univerzit odhalil, že je relativně jednoduché nabourat se do ovládajícího systému auta a dělat takové věci jako je zrychlení, když to řidič nechce, dupnout na brzdy, když to řidič nechce a vypustit airbag.“ řekl Clarke. „Přes nabourání auta teď můžete dělat velice destruktivní věci a není to tak těžké.“

„Takže, jestli tu byl nějaký kybernetický útok – a neříkám, že byl, tak tomu, kdo to případně udělal, to projde.“

To, že je napadení auta absolutně možné, dokázali experimentem magazínu Wired v roce 2013 bezpečnostní inženýr Charlie Miller a ředitel výzkumu bezpečnosti vozidel společnosti Ioactive Chris Valasek. Ti se do kontrolních systémů auta dostali sice pomocí drátů, s jejich nízkým rozpočtem a schopnostmi je to názorná demonstrace toho, že ovládnout auto na dálku lze.

A pointa?

Američtí zpravodajci mají rozpočty, o kterých se může kterékoliv zpravodajské agentuře ve světě jen zdát. Americký zpravodajsko-průmyslový komplex je v podstatě jeden z nejmocnějších průmyslů vůbec, a i když nepočítáme černé rozpočty (peníze pocházející z nelegální činnosti), jeho možnosti jsou s absolutně žádným dohledem a patřičnými zákony prakticky neomezené.

Problém není ovšem lokální, jak může zdát. Na co upozorňují Julian Assange a Edward Snowden je jen potvrzení toho, že nejenom americké zpravodajské služby mají lid pod celodenní kontrolou a jakýkoliv předmět připojený k internetu je napojen do obrovské monitorovací sítě, ze které může být únikovou cestou doslova jen smrt. A my, jako prostá pracující třída, to musíme akceptovat, protože být pod celodenním dozorem je podle establishmentu dobrá věc…

A co se týče Juliana Assange, měl by konečně říct, na které straně přesně stojí. Zatím se totiž zdá, že tento švédský playboy je minimálně jen naivním a arogantním pěšákem v podivné hře zpravodajských služeb a širší geopolitické agendě.

Využité zdroje:

http://911blogger.com/news/2010-07-22/wikileaks-founder-julian-assange-annoyed-911-truth

http://thehill.com/blogs/ballot-box/presidential-races/261673-trump-sides-with-rubio-over-cruz-in-nsa-surveillance

https://www.eff.org/deeplinks/2016/12/trump-and-his-advisors-surveillance-encryption-cybersecurity

http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/news/donald-trump-wikileaks-cia-attack-files-vault-7-love-them-us-president-intelligence-agency-julian-a7620581.html

https://9to5mac.com/2017/03/09/fbi-james-comey-there-is-no-such-thing-as-absolute-privacy-in-america/

https://www.nytimes.com/2017/01/24/us/politics/trump-comey-fbi-director-.html?_r=0

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3790585/FBI-director-covers-webcam-TAPE-says-doing-stop-hackers-spying.html#ixzz4bCAuVxRd

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3747202/Paul-Ceglia-supposed-Facebook-founder-disappeared-2015-says-s-running-CIA-want-kill-knowledge-involved-social-media-site.html#ixzz4bCTTfbq3

https://www.wired.com/2012/03/petraeus-tv-remote/

http://wertyzreport.cz/clanek/americti-zrpavodajci-zneuziti-iot

https://www.cnet.com/news/samsungs-warning-our-smart-tvs-record-your-living-room-chatter/

http://wertyzreport.cz/clanek/fbi-chtela-vyvratit-konspiracni-teorie-o-michaelu-hastingsi

http://www.mirror.co.uk/news/world-news/year-zero-series-wikileaks-cia-9982483

https://ceobag.wordpress.com/2013/06/25/bylo-auto-michaela-hastingse-napadeno-hackery-richard-clarke-rika-ze-je-to-mozne/

Titulní foto: Koláž WertyzReport

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 7

 1. tauri napsal:

  Je to jednoduchý 🙂 Přestat chodit do práce :)) Vypnout telefony a na internet jen co je nového a psát si maximálně jen v šifrách, kde se sejít..Prostě dělat si každý co chce (neomezovat tím druhé) a zkrátka žít.Když to udělá každý, nebude ani policie, která bude doma s rodinou .takže nebude kdo by trestal. Hezký den

 2. Soto napsal:

  Systém vede k naprostému dozoru ve všem, v prvním kroku se mu podařilo zavést už dávno sexuální nesvobodu – patriarchat , čili rodinu v linii otce . Neslovickarme jestli to je nebo neni patriarchat, ale v principu jde o linii otce a toho podporuje a zároveň zotrocuje zákon. Tisice let.
  Takže první krok na rozložení systému je , že ženy by neuvadeli žádného otce a pro dítě by požadovaly základní příjem. Už tak se rodí jako bezzemek a bez práv a naopak také s právní ochranou proti jeho zájmům a to fér není , ani jedno. To se tu ovšem neprobiralo.

  Druhý krok je, a to se tu psalo, stačí nakoupit zásoby a nepoužívat peníze, vybrat účet, kreditky rituálně do ohně. Banky náchylné na všechno, lehnou popelem.

  Obojí celoplošně rozloží systém na cucky. Co by se dělo dál jisté není a co je jisté, že lidi se na ničem nedomluvi, protože si vzájemně jdou pokrku a sají si navzájem krev, v rodinách i mimo ně stejně a čím výš mezi elity , tím víc.

  Všichni chtějí jen vaše dobro, vaše peníze. Tak si je nikým nenechte vzít. 🙂

  Lidi by měli mít jasno, co je jejích právo. Měli by se k němu hlásit. Už od mala. 🙂

 3. jirik napsal:

  Chytrý telefon lze „hacknout“ pomocí zvukových vln
  https://www.linuxexpres.cz/novinky/chytry-telefon-lze-hacknout-pomoci-zvukovych-vln
  Mnoho dnešních přístrojů je vybaveno akcelerometrem, tedy snímačem zrychlení. Tento senzor je součástí drtivé většiny dnes vyráběných chytrých telefonů a sportovních monitorů, čím dál častěji se ale instaluje i do automobilů. Vědci ze dvou amerických univerzit ukázali, jak lze pomocí zvukových vln akcelerometr ovládnout a změnit údaje, které poskytuje.

  „Správné“ zvukové vlny lze generovat například přehráním hudebního souboru v telefonu. Mnohem větší problémy než u telefonů však může toto ovlivnění způsobovat u automobilů nebo u přístrojů ve zdravotnictví. Z dvaceti testovaných akcelerometrů od pěti výrobců se jich 75 % povedlo ovlivnit a u 65 % přímo ovládat jejich výstupní data.
  zdroj – http://www.cnbc.com/2017/03/14/its-possible-to-hack-a-phone-with-sound-waves-researchers-show.html
  —-
  Závažná chyba v Cisco Cluster Management Protocol, který používají switche společnosti Cisco, umožňuje unesení zařízení. Útočník zařízení může restartovat a spustit škodlivý kód, kterým získá práva administrátora. Na chybu výzkumníci narazili tehdy, když hledali možné chyby zneužívané CIA v rámci projektu Vault 7. Není však zřejmé, zda o této konkrétní chybě CIA věděla.
  https://www.root.cz/zpravicky/switche-cisco-lze-unest-pres-telnet/
  Oprava zatím není k dispozici, ale stejně tak ani funkční exploit. Nejlepším řešením je aktuálně vypnout zastaralý protokol Telnet, jedině přes ten lze útok provést. Cisco Cluster Management Protocol spolupracuje také s SSH, který zranitelný není. Viz kompletní seznam zranitelných routerů.

 4. jirik napsal:

  Nový satelit zachytil neuveriteľne detailnú fotografiu. Vidieť na nej tiene ľudí, ktorí hrajú futbal
  http://topdesat.sk/novy-satelit-zachytil-neuveritelne-detailnu-fotografiu-vidiet-na-nej-tiene-ludi-ktori-hraju-futbal/

  videní: 5.7K

  Nová družica vo vesmíre poslala naspäť neuveriteľne detailné fotografie terénu Zeme. Tým nám ukazuje, čo môžeme očakávať od online máp v budúcnosti. Snímok bol zhotovený pomocou družice DigitalGlobe WorldView-4, ktorý sa na obežnú dráhu dostal 11. novembra na rakete Atlas 5. Spoločnosť využíva svoju flotilu družíc na poskytovanie fotografií rôznym zákazníkom, medzi ktorými sa nachádza spoločnosť Google so svojim produktom Google Maps.

  Fotografia vyhotovená 26. novembra poukazuje na Národnú športovú halu „Kokuricu Jojogi kjógidžó“ v Tokiu. Štadión s okolitými budovami a infraštruktúrou bol použitý v roku 1964 na olympijských hrách. Obraz je naozaj detailný, môžeš ľahko rozoznať autá a aj tiene ľudí, ktorí hrajú futbal na blízkom ihrisku. Kvalitnejšia fotografia je dostupná TU.

  Obraz bol zachytený z výšky 617 kilometrov. Kamera, ktorá sa nachádza na palube tohto satelitu sa nazýva SpaceView 110, má rozlíšenie 31 centimetrov na pixel. WorldView-4, ako už napovedá názov, je štvrtý satelit zo série WordlView. Postavila ho firma Lockheed Martin. Za jeden deň, satelit dokáže pomocou fotografií zachytiť až 680 000 kilometrov štvorcových, čo je asi polovica územia Spojených štátov – to všetko vďaka gyroskopom nachádzajúcim sa na palube satelitu, ktoré pomáhajú v orientovaní.

 5. jirik napsal:

  Existujú iba štyri základné farby cestovných pasov na svete. Každá krajina má svoje vlastné dôvody pre výber jednej z týchto farieb na obal svojho národného pasu. Viete od čoho voľba farby cestovného pasu závisí? Možno práve táto informácia vám v budúcnosti spríjemní dlhé čakanie na letisku.
  https://www.mmagazin.sk/vo-svete-su-4-farby-cestovnych-pasov-dovod-preco/
  Vo svete sú len 4 farby cestovných pasov! Tu je dôvod prečo!

 6. jirik napsal:

  Traktory vyráběné firmou John Deere mají instalován firmware, který zásadním způsobem omezuje možnosti majitele ohledně toho, co může se svým strojem dělat. Zejména se to týká oprav, které lze provádět jen prostřednictvím autorizovaných servisů, což může prodloužit dobu do opravy poruchy a zvýšit náklady. Zároveň se výrobce vzdává odpovědnosti za škody způsobené jeho firmwarem.
  https://www.linuxexpres.cz/novinky/drm-v-traktorech-vede-zemedelce-k-nelegalnimu-firmwaru

 7. jirik napsal:

  WikiLeaks zverejnila ďalšie dokumenty. CIA vie hacknúť MacBooky aj iPhony
  http://www.zive.sk/clanok/123981/wikileaks-zverejnila-dalsie-dokumenty-cia-vie-hacknut-macbooky-aj-iphony
  Organizácia WikiLeaks zverejnila ďalšiu časť materiálov informujúcich o hackerských nástrojoch využívaných na presadzovanie práva. Dokument s kódovým označením „Temná hmota“ odhaľuje niekoľko nástrojov určených na ovládnutie zariadení s operačným systémom macOS a iOS.
  https://wikileaks.org/vault7/darkmatter/releases/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *