LOĎ EVROPSKÉ ÚNIE OBRACÍ KORMIDLO? PROČPAK ASI? Není už dokonce příliš pozdě?

…..daly se čekat změny, které nastavil nemyslící OBAMA. Rusku tím mnoho pomohl, aby se postavilo bleskově na vlastní nohy, ale uškodil celé EU a USA….

11:54

 

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker

Předseda Eurokomise pokládá za nutné obnovení vztahů s Ruskem

© REUTERS/ Yves Herman

Předseda Eurokomise Jean-Claude Juncker prohlásil v interview pro rumunský zdroj, že považuje za nutné obnovení vztahů mezi Ruskem a Evropskou unií.

V interview pro internetový zdroj adevarul.ro zhodnotil Juncker nynější vztahy mezi EU a Ruskem a také vylíčil jejich perspektivy.

„Je to pravda, že naše vztahy s Ruskem nejsou jako dříve, nejsou takové, jaké bychom si přáli. Ale i když máme dnes v našich vztazích problémy, neznamená to, že jsou zrušeny. Musíme je obnovit a myslím, že to dokážeme,“ řekl Juncker.Podle jeho mínění jsou příčiny rozporů „dobře známé.“ Jako příklad uvedl situaci kolem Ukrajiny a znovusjednocení Krymu s RF. „Nicméně mají kanály naších komunikací zůstat otevřené,“ prohlásil.

„Jsem přesvědčen, že existuje společný zájem o zlepšení vztahů. Dnešní svět nepochybně potřebuje spolupráci a nikoli konfrontaci, a to z hlediska ekonomiky a bezpečnosti a také s ohledem na geopolitické vyhlídky,“ poznamenal Juncker.

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 5

 1. jirik napsal:

  Jestli to nebude souviset s tímto prohlášením z NATO –
  Americký ministr obrany Jim Mattis ve svém prvním projevu k vedení NATO zopakoval, že Evropa se musí starat sama o bezpečnost svých dětí. Připomněl, že požadovaná dvě procenta z hrubého národního produktu na obranu dává pouze pětice států.

  Navrhovaný cíl aliance objemu finančních prostředků ve výši dvou procent hrubého národního produktu zatím plní Velká Británie, Polsko, Estonsko, Řecko a Spojené státy. Zároveň pochválil Litvu za její plán navýšení finančních prostředků do obrany.
  http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10342-americky-ministr-obrany-mattis-mam-respekt-k-ruske-armade-my-v-evrope-utocit-nebudeme

 2. Václav napsal:

  najednou. Asi by nebylo od věci, aby si Putil kladl požadavky. Stáhnout vojska z hranic, zpět na uctivou vzdálenost od ruských hranic.

 3. jirik napsal:

  Evropská komise (EK) zlepšila prognózu růstu ekonomiky Ruska na rok 2017 na hranici 1,2 %. O tom informuje v jarní ekonomické prognóze EK.

  V zimní prognóze Evropská komise prognózovala růst HDP Ruska pro rok 2017 na úroveň 0,8 %.

  V roce 2018, podle obnovené prognózy Evropské komise, poroste HDP na hranici 1,4 %.

  Podle výsledků roku 2017 bude inflace činit 4,4 % a v roce 2018 se zpomalí na 4 %, myslí si EK. Deficit rozpočtu Ruska v roce 2017 bude činit 3 % a v roce 2018 2,4 %, říká Evropská komise.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201705115267590-evropska-komise-prognoza-rusko-hdp/

 4. JJ49 napsal:

  Evropská Unie je velmi silný útvar. S vypětím sil staví hráze, aby se jimi mohla pyšnit, načež je opět s velkým úsilím a uvědoměním bude opět bořit!
  Jak říkam je to silný útvar! Asi tak jako buldozer, ten taky nemyslí aneví kam jede!

 5. jirik napsal:

  Maďarsko vyzvalo Brusel, aby vytvoril mechanizmus deportácie pre Európsku úniu (EÚ). Tamojšia vláda uvádza, že “odstránenie” migrantov, ktorí nemajú právo na pobyt v Únii, je “v prevažnej miere nemožné” za súčasných podmienok
  http://www.hlavnespravy.sk/madarsko-vyzyva-na-zjednoteny-system-deportacie-migrantov-z-europskej-unie/998910
  —–
  V talianskych Benátkach si už turisti len tak ľahko nepochutnajú na kebabe. Vedenie mesta sa totiž rozhodlo zakázať otváranie nových prevádzok s rýchlym občerstvením. Úrady argumentujú ochranou domácej kultúry
  http://www.hlavnespravy.sk/v-benatkach-zakazali-stanky-s-kebabom-vraj-chcu-tak-chranit-svoju-kulturu/999812

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *