Mikročipy – pohodlí, které si dopřává doktor z Novosibirska

Novosibirský doktor si nechal pod kůži implantovat nejméně 6 mikročipů a učinil tak ze svého těla multifunkční zařízení.

Mikročipové implantáty se v Rusku, Evropě i v USA stávají stále běžnějšími.

Porodník/gynekolog Dr. Alexander Volchekt dokáže vyřídit mnoho věcí pouze mávnutím ruky.

Siberian doctor

RT.com uvádí: Některé z čipů fungují jako karty, které ho pouštějí do práce nebo do svého domu.

Volchek, novosibirský porodník-gynekolog, sám sebe nazývá kryptoanarchistou. Otvírá dveře a platí účty mávnutím své ruky, funguje to jako kouzlo. Jedná se o vymoženost, co šetří čas, říká důvtipný lékař.

Pro zavedení mikročipu je třeba injekční stříkačka s tlustou jehlou.

 Velikost standartního čipu je 2 x 12 mm a ten nejmenší nemá více než 1,5 x 8 mm, tvrdí doktor.

Čip není implantován permanentně, lze jej z těla jednoduše vyjmout v minutě, kdy se rozhodnete se jej zbavit.

Volchek byl první, kdo si nechal zavést mikročip (v roce 2014) s kontrolní kartou pro sibiřské lyžařské středisko.

Od té doby lékař přopojil ke svému arzenálu dva čipy. Jeden, aby mohl vstoupit do své kanceláře, jeden transportní čip a dvě paměťové karty schopné uložit téměř kilobajt informací.

„Je to vizitka“, říká hrdě.

„Zde si můžete uložit 888 bajtů, hezké číslo, že? Všechna svá hesla si ukládám na jeden ze svých čipů.“

Volchekova touha po mikročipech je zřejmě neukojitelná.

„Rád bych měl čip na provádění plateb.“ sdělil agentuře RT Ruptly.

„Mým snem jako kryptoanarchisty je mít identifikační nástroj pro šifrování elektronického podpisu a samozřejmě pro lékařské použití. Také chci implantovaný glukometr, který vyřeší řadu problémů, kterým mnozí v současné době čelí, ale stále v této oblasti probíhá výzkum. „

Několik desítek zaměstnanců společnosti Wisconsin nedávno obdrželo mikročipové implantáty během jejich „čipového večírku“.

Přibližně 41 z 85 zaměstnanců firmy souhlasilo, že se nechá dobrovolně očipovat. Tvrdí, že jim to připadalo jako krátké bodnutí, informuje AP.

Čip zaměstnancům umožní otevírat dveře, přihlašovat se k počítačům nebo nakupovat svačiny pouhým mávnutím ruky. Víceprezidentka společnosti v oblasti prodeje Melissa Timmins říká, že doufá, že bude moci jednou čip užívat k tomu, aby se dostala do svého auta nebo v obchodě zaplatila za nákup.

Mikročipové injekce slaví v Evropě pré.

Zaměstnanci švédského centra Epicenter pořádají speciální oslavy pro ty, kteří se „připojí do klubu“ a nechají si implantovat mikročipy o velikovsti zrnka rýže.

„Největším benefitem je podle mého názoru to pohodlí“ prozradil v dubnu Patrick Mesterton, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Epicenter.

„V podstatě čipy nahrazují mnoho věcí, které máte. Jiná komunikační zařízení, ať už jsou to kreditní karty nebo klíčky od auta.“ dodal.

Siberian doctor

 

přeložila: raja

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 9

 1. vician napsal:

  No doporucuji film vymezeny cas. Ono vas to cipovani prejde. JA nic takoveho nepotrebuji klidne si otevru dvere sam rukama a klidne vytahgnu penezenku a zaplatim u pokladny prodavacce rukama a kes. Zadne karty mobil nic takoveho nepotrebuji. Ono vsechno se da zneuzit a ze toto bude zneuzito je skoro 100%

 2. jirik napsal:

  trochu mimo téma –
  Google umí odstranit viditelný vodoznak z obrázků
  Čtveřice výzkumníků z Google popsala algoritmus, jak úspěšně odstranit poloprůhledné viditelné vodoznaky z obrázků. Nejprve je potřeba prozkoumat mnoho fotografií a najít na nich s velkou přesností neměnný vodoznak. Ten pak lze lehce odečíst a pomocí odhadnuté průhlednosti opravit i fotografii pod vodoznakem. Výsledek se prakticky blíží originálu. Více detailů v článku [PDF].

  Google již dříve upozornil portály s fotografiemi, aby mohly pozměnit svůj algoritmus vkládání vodoznaků. Dostatečná je malá variace polohy, průhlednosti a tvaru vodoznaku mezi obrázky.
  https://www.root.cz/zpravicky/jak-odstranit-viditelny-vodoznak-z-obrazku/#newIndex1
  (zdroj: bleepingcomputer)
  Z diskuze –
  Zdravím, k čemu je odstraňování vodoznaků dobré? A už vůbec pro google? Jako laik to chápu jen jako metodu jak „ukrást“ autorsky nárokované dílo bez souhlasu autora / zaplacení. Díky.

 3. Sys napsal:

  Když už jsme u těch satanistických vymožeností, podívejte se, co nám vzkazuje slouha satanův papež Franta:
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/447021-zajmy-uprchliku-jsou-dulezitejsi-nez-narodni-bezpecnost-tvrdi-papez-frantisek.html

 4. Gabby napsal:

  Ja si patlmatuji, jak nam kdysi chodili do posty letaky (viz odkaz) ohledne tech cipu.

  Nejak takhlebto vypadalo: https://thehotrats.files.wordpress.com/2012/05/c48dipy.jpg

 5. pépé napsal:

  Film náhradnici-2009(doporučuji zhlédnout)https://ulozto.cz/!52yiwx6cQw0l/nahradnici-2009-1080p-bdrip-x264-ac3-cz-eng-by-deejay-snoopy77-mkv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *