O myších, chemikáliích a lidech: Vymřeme na vědu? Dramaticky klesající čísla plodnosti i porodnosti. „Editovatelná“ miminka se prostě „zničí“. Bude ještě vůbec koho zachraňovat?

Čísla plodnosti v evropské populaci se řítí dolů tempem potrhaného balónu z Verneova románu Tajuplný ostrov: Neklesáme, my přímo padáme! Zatímco před čtyřmi lety se mluvilo o zhruba 15 % neplodných českých párech, dnes už je to 20 % až 25 % – pětina až čtvrtina. Z takzvané “asistované reprodukce” se narodí zhruba 4 % dětí.

Jde miminka zapínat a vypínat?

Když už jsme u “asistování” přírodě v podobných případech – na konci července oznámil tým biologů z amerického Oregonu, že se mu podařilo “editovat” genetickou informaci u lidských embryí – a “zřejmě úspěšně”. Embrya využitá k pokusu byla získána od dárců prostřednictvím reklamy, a na konci pokusu byla “zničena”. Pološílené hrátky s lidskou DNA jsou pochopitelně mimořádně mravná: mají zajistit “vymýcení dědičných nemocí” a podobná dobra, která zjevně vycházejí z toho, že nejhorší dědičnou nemocí je lidský život sám.

Nacházíme se v paradoxní situaci: na jedné straně páry a jednotlivci, kteří touží po narození miminka tak strašlivě, že se uchylují k umělé “výrobě” dítěte s pomocí moderní vědy, na druhé straně milióny žen, které početí uměle zabraňují i vědci, kteří ve jménu humanity miminka “ničí” jako “materiál” na pokusy.

Dost možná je to ovšem paradox jen zdánlivý. Přesvědčení pokrokářů naší civilizace, že je vůči lidskému životu možné chovat se mechanicky, jako bychom nebyli víc než stroje, které lze zapnout a vypnout na objednávku, vede k tomu, že nám realita ukazuje, jak moc se mýlíme. A že pokud jde o ni, ani moderní věda nezabrání tomu, abychom byli zvolna a nenápadně smeteni z povrchu zemského.

Ať jsou podobné spekulace pravdivé či nikoli, současně platí, že za snížení plodnosti může řada dalších “pobočných faktorů” plynoucích z moderního civilizovaného života. O několika důležitých problémech z podobného soudku, zásadně ovlivňujících obvykle málo diskutovanou mužskou plodnost, přinesl nedávno důležitou informaci slavný americký “alternativní lékař” dr. Joseph Mercola.

Pokles mužské plodnosti o více než 50 %

Lidská plodnost klesá ve stále strmější spirále, varují vědci. Podle nich je nejspíše na vině moderní život se vším technologickým a chemickým “pokrokem”, který nás obklopuje. Většinou se pozornost v podobných souvislostech upírá spíše na neplodnost ženskou – tentokrát se ovšem do titulků ve vědeckých časopisech dostala plodnost mužská. Nedávné výzkumy totiž potvrdily, že se koncentrace spermií v mužském ejakulátu i kvalita semene během posledních let dramaticky snížily.

Podle jednoho ze dvou nedávno publikovaných výzkumů, největší meta-analýzy, která byla kdy provedena, zahrnující 185 studií, se počet spermií v semenné tekutině snížil oproti roku 1973 o 50% až na zhruba 47 miliónů na mililitr – a stále klesá.

Téměř 90 % abnormálních spermií…

Největší úbytek spermií zaznamenaly studie zkoumající sperma mužů ze Severní Ameriky, Evropy, Austrálie a Nového Zélandu, kde se často nacházeli muži s koncentrací spermií pod 40 miliónů na mililitr. Muži, kteří již předem měli podezření na neplodnost či se s ní léčili, byli přitom ze studie vyřazeni. Celkově v uvedených zemích klesla koncentrace mužského spermatu o 52,4 % a celkový počet spermií o 59,3 %.

Podle standardů uznávaných vědci a zakotvených i Světovou zdravotnickou organizací je přitom koncentrace 40 miliónů na mililitr prahem, pod nímž již pravděpodobně nebudou spermie schopny oplodnit vajíčko. To znamená, že polovina mužů v západních zemích je dnes na hranici neplodnosti. Jihoameričtí, asijští a afričtí muži neměli žádný pozorovatelný úbytek spermií – ačkoli je také možné že drastický rozdíl by mohl být částečně způsoben také menším množstvím vzorků, které z těchto zemí pocházely.

Frederick vom Saal, emeritní profesor biologické vědy na Missourské univerzitě, který se zpracování zmíněné obří studie také účastnil, poznamenává k tématu, že se nacházíme “ve spirále smrti, co se týče mužské plodnosti”. Dr. Hagai Levine, hlavní autor studie, považuje výsledky svého výzkumu za “zásadní” a “šokující”. Obává se prý, že by vymření lidského rodu (nebo alespoň jedné jedno části) mohlo být velmi reálnou možností. Tedy pokud bude současný trend pokračovat.

Dánský pediatr dr. Niels Skakkebaek, autor studie o klesající mužské plodnosti mezi lety 1940 a 1990, komentoval studii slovy: “Tady v Dánsku se potýkáme přímo s epidemií neplodnosti. Více než 20 % dánských mužů nezplodí dítě. Co je ovšem více znepokojivé je fakt, že kvalita mužského semene je v naší zemi tak nízká, že u mladých mužů zjišťujeme téměř 90 % abnormálních spermií…”

Třetí generace myší bez spermií

Druhá důležitá studia, publikovaná v časopise PLOS Genetics, naznačuje, že za mužskou neplodnost můžou především látky známé jako hormonální disruptory. Studie vystavila myší samečky ethinyl estradiolu, syntetickému pohlavnímu hormonu, nacházejícímu se v hormonální antikoncepci, a zjistila, že tento hormon způsobuje vývojové poruchy v zažívacím traktu, což zase vede ke snížení produkce spermií.

Muži samozřejmě antikoncepci neužívají, jsou jí však přesto vystaveni skrze kontaminovanou vodu a další zdroje. Kromě toho existují i další hormonální disruptory, běžně se vyskytující v prostředí, kde žijeme, jako v plastech, kosmetice, herbicidech (jako je třeba glyfosát – kterým je kontaminována řada potravin) a další.

Studie kromě toho potvrdila, že se účinek umělých estrogenů, přítomných v prostředí, kumuluje s každou další generací. Magazín Environmental Health News si všiml, že: “Pozorované negativní účinky u myších populací, kde byla každá další generace vystavena působení syntetických hormonů těsně po narození, se s každou další generací zhoršovaly. Třetí generace myší nebyla sto produkovat funkční sperma vůbec. (…) Výsledky testů naznačovaly, že sensitivitu na dotyčné chemické látky zhoršovalo právě několikagenerační vystavení se tomuto prostředí.”

Ženy samozřejmě endokrinní disruptory ovlivňují rovněž, nemají na ně však účinky tak drastické – což je dáno způsobem, kterým se vyvíjí mužský reprodukční systém ještě během těhotenství. Syntetické hormony totiž narušují proces, kterým se z původně “nerozlišeného” embrya stává embryo mužské.

Špinavá dvanáctka a mobilní telefony

Mezi nejhorší endokrinní disruptory, kromě takových, které by nás možná napadly, jako je arsén, olovo či rtuť, patří ještě další množství látek. Americká Pracovní skupina pro životní prostředí (Environmental Working Group) identifikovala dvanáct nejnebezpečnějších sloučenin, kterým přezdívá “špinavá dvanáctka”: jsou to bisfenol A (BPA), dioxin, atrazin, ftaláty, perchloráty, zpomalovače hoření, olovo, rtuť, arzén, PFC (perfluorované chemikálie), organofosfáty, používané jako pesticidy, a glykolétery, obsažené v řadě čističů, dokonce i některých, označovaných jako “zelené”.

O tom, jak se před “špinavou dvanáctkou” chránit, by se dal napsat celý další článek. V zásadě však platí, že je pro udržení či podporu plodnosti třeba toxické chemikálie pokud možno vyloučit alespoň ze svého domova či pracovního prostředí. Současně je třeba podívat se na další faktory, které k neplodnosti podle vědeckých i empirických zjištění přispívají: jsou jimi nejen stres, obezita a nedostatek pohybu či autoimunitní onemocnění, ale také neustálé vystavení se elektromagnetickým polím typu WiFi a dalších mikrovlnných zdrojů. Jako bychom dočista zapomněli na operátory radiových přístrojů za druhé světové války, kteří kvůli vystavení radarovým vlnám byli neplodní…

Tenkrát se ovšem ještě o podobných věcech smělo volně mluvit. Dnes se elektromagnetické záření, kterému jsme vystaveni, pokládá za bezpečné, přestože existují studie, jako ta, již zpracoval dr. Martin Pall. Téměř mimochodem totiž objevil mechanismus, kterým nám mobilní telefony a další přístroje způsobují fyzické problémy.

Zachraň se kdo můžeš

V buněčných membránách totiž máme takzvané napětím regulované kalciové kanály (voltage gated calcium channels, VGCC). Tyto kanály se aktivují mikrovlnným zářením a při aktivaci vypouštějí zhruba milión kalciových iontů za sekundu do buněčného prostoru. Masívní “injekce” kalcia zase v buňce a jejích mitochondriích způsobí syntézu oxidu dusného (NO), který se superoxidem reaguje a vytváří peroxynitráty. Ty samy způsobují poškození buňky mechanismem takzvaného oxidativního stresu, navíc ale jsou zdrojem hydroxylových volných radikálů – nejnebezpečnější skupiny volných radikálů, jaké zatím známe.

Hydroxylové radikály ničí buněčnou mitochondriální i jadernou DNA, buněčné membrány i proteiny. Výsledkem je nefunkčnost buněčných mitochondrií, která, jak nyní již víme, leží u zdroje mnoha, ne-li všech chronických onemocnění.

Tělesnými tkáněmi, kde je kanálů VGCC největší koncentrace, je přitom mozek, nervový uzel, který způsobuje srdeční stahy (SA uzel), a mužská varlata. Ta jsou radiací navíc poškozována nejvíce, protože leží de facto vně těla. Nepřekvapí tedy v této souvislosti, že kromě studií, které naznačují, že vystavení se elektromagnetické radiaci spoluzpůsobuje chronické nemoci jako deprese, úzkosti, Alzheimerovu chorobu, autismus či srdeční arytmie, přispívá údajně také k neplodnosti. Laptopy, které v sobě mají zabudované WiFi, podle některých studií snižují pohyblivost spermií a zvyšují roztříštěnost DNA ve spermatu poměrně podstatně již po pouhých čtyřech hodinách nepřetržitého používání!

Takže pokud vás zajímá vaše reprodukční zdraví, návod amerického lékaře je jasný: žádné dlouhé vysedávání s laptopem na klíně. Dostatek pohybu a především – návrat k přirozenému životnímu stylu a přírodním “technologiím”.

Sebelepší technologie nás totiž nezachrání, pokud nebude koho zachraňovat.

 

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 20

 1. Drak napsal:

  Nějak zapomněli na chemtrails, kterým nás zamořují dnes a denně.

 2. Maroš napsal:

  Na obzore je 6. rasa, tzv. indigové deti. ktoré už – prekonávajú svoje choroby a otravy na mentálno-duchovnej úrovni, nejde teda o typický iuinitný systém, ale o systém vedomého a podvedomého uvedomenia sa až na buňkovej úrovni, teda že – organizmus „jednoducho“ toxické látky „ignoruje“ – nereaguje s nimi, resp. ich dokáže vylúčiť. V podstate to korešponduje aj s nedávnym článkom ohľadom neuroimunológie. Je dosť možné, že toto preformátovanie ľudstva na indigovú-duchovnú rasu je súčasťou plánovitej genocídy smerom k tzv. Zlatej miliarde, akurát že tzv. indigové deti už nie sú mentálne oklieštené súčasným parazitickým systémom, čo je inak podstata cieľa smerom k Zlatej miliarde plus miliarde obslužnej, a sú kreatívnejšie a ich postoje nie sú založené na materiálnom hodnotovom systéme, takže otroci z nich nebudú, ale zároveň nepatria medzi mocensky orientované osobnosti, sú to skôr „riešiteľia problémov“ súčasnej civilizácie. Takže – kto je za tým – ešte sa dozvieme. V každom prípade – ako určitý protijed pôsobí ja vôľa a vedomé odmietanie jedu – s výnimkou neurotoxínov, ktoré oslabujú vôľu. A medzi neurotoxíny patrí práve aj hliník z chemtrails, ktorý je zároveň spermicidný. Článok tak môže byť účelovo – zavádzajúci, odpútavajúci nás od toho svinstva, ktoré nám denne sypú na hlavu! Ako projekt Majestic 12, ktorý podobne dezinformoval o problematike UFO. 12 – je číslo, ktoré označuje „boha“ – dokonalosť. Vždy keď niekto operuje s magickým číslom v štatistike – treba spozornieť. Tých jedov sú – tisíce!!!

 3. jirik napsal:

  Ministerstvo zdravotnictví připravilo novou verzi vyhlášky, která mění pravidla povinných očkování. Stanovením horní věkové hranice pro podání první dávky vakcíny proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám chtějí autoři vyhlášky zabránit tomu, aby rodiče očkování svých dětí odkládali až před nástup do školky či školy. Aktivisté z řad rodičů to ale považují za neoprávněný zásah do svých svobod. „Pokud jsme přijali to, že očkování je povinné, bylo by nesmyslné, abychom nechali člověka očkovat třeba ve čtyřech letech a do té doby ho nechránili,“ namítá náměstek ministra a zároveň předseda České vakcinologické společnosti Roman Prymula. Zároveň ale přiznává, že stát musí zapracovat na osvětě.
  http://vool.cz/qHD6l

 4. Soto napsal:

  studie zkoumající sperma mužů ze Severní Ameriky, Evropy, Austrálie , dobře, dobře, ale že i Nový Zéland?!

  Zbytek světa v každém případě nemá tolik stresu. Západ vymyslel peklo na zemi, podmínky které nejsou slučitelné z životem. Viz dr. Hnizdil. Je to tu na x krát zkreslené, že pozorovatel ze vnitř to nevidí. Každý ví od základní školy čemu se vyhnout – nebýt nula. To jinde nemají.

  Pak potřebujete ve 30 letech po vybudování kariéry , půjčku na ledničku a pračku…. hypotéku na byt a leasing na své auto a leasing na auto manželky.

  Po pár letech , když zjistíte , co je vedle vás, tak se 50% parků rozvede a zbytek zatne pulky zuby, drží raději hubu a krok a zejmena ženy mají vztah jen se svým obvyklé jedním dítětem. Muži flexibilněj živí svou rodinu ze zahraničí, kde pracují. Po rozvodu díky pavoučim a kudlankovým zákonům vám exmanželka vysaje morek z kostí.

  Tohle úplně stačí , aby si většina mužů nechala dobrovolně zevnitř ukousnout obě varlata volnými radikály a dožili spokojeně ve „své“ garsonce.

  Není lepší pro muže, který stále může, najít si může jako on nebo bohatého milence? Bohatá milenka neexistuje, je to bohužel opět muž , jen v ženském těle.

  V číně mají také wifi a notebooky na klínech a jedy a těch mají tolik, že my by jsme na ně zgebly hned.

  To co nemají v číně indii , jižní americe … jsou právě ty půjčky.

  Eště že svět vlastně neexistuje, jinak bychom se z něj mohli i zbláznit a žrát antidepresiva, což schodou okolnosti cca 50 000 000 evropanů dělá nonstop.

  • raja napsal:

   Souhlasím, dnešní svět je naprostý blázinec. Z pohledu muže se nevyplatí mít děti a co teprve z pohledu ženy? Já shodou okolností ženou jsem a musím říct, že mít děti je dnes tak strašně těžké, že já osobně žádné neplánuji. Ale to by vydalo na samostatný článek.

   • Chulinkaa napsal:

    Ale kdyby si to řekly všechny ženy, co by se stalo pak? Přece jen někdo se sem stále chce narodit, tak proč mu to, jako nositelka života, neumožnit?

    • raja napsal:

     Já nikomu neberu, když chce mít děti. Ale my, nositelky života, přece máme právo se rozhodnout, jestli jej chceme darovat. Ty duše mají možnost jít i na mnohem hezčí místa, než tohle. Já považuji zdejší podmínky pro život za nevyhovující. Je to pouze můj názor. Jak říkám, v pár komentářích ho stejně nebudu schopna obhájit. Klidně bych o tom článek napsala, ale to by se na mě snesla zloba nevídaných rozměrů, tak toto téma raději nechám v šuplíku.

     • chulinkaa napsal:

      Je to otázka, která mi už delší dobu leží v hlavě. Určitě jsem to jako zlobu nemyslela 🙂

     • raja napsal:

      Já vím, že vy ne :). Ale zajisté by se našli jiní.

     • jirik napsal:

      Já zas znám z okolí několik případů kdy se manželství rozpadlo a měli i několik dětí; pak i takové holčiny, které touží po dětech, ale nemohou najít správného partnera.

      ps: Omlouvám se za vlezení do diskuze – bylo by to téma na dlouho – navrhoval bych zimní období, pokud v Evropě někde nějaká zima bude…..

 5. KMnO4 napsal:

  Tohle období světa je šílené představení a my máme lístky do 1. řady(zároveň samozřejmě také vystupujeme) …. asi jsme to chtěli vidět a zažít osobně, protože jsme si místo a čas sami vybrali 🙂
  Tak každý den sním 450 různých potravinových doplňků proti všem nebezpečím, medituju, cvičím, abych mohl být vystaven všem nezbytným potravinovým chemikáliím, volným i zadaným radikálům, stresu, masmédiím, mikrovlnám, zkaženému vzduchu, nanohliníku zdarma, kvasinkám a parazitům, amalgámu v zubech a dalším 459 druhům toxické zátěže, co nás udržuje ve střehu a formě, abych večer mohl na oslavu dalšího přežitého dne vypít láhev vína pro ještě lepší náladu, kvalitnější spánek a hlavně selektivně usmrtí ty mozkové buňky, které si to vše chtějí pamatovat.
  Samozřejmě přeháním, necvičím …. 🙂

 6. Ľubomír napsal:

  Treba si uvedomiť, že sme na dne Kalijugy, na dne toho kozmického V.
  Je to pradávny, permanentný boj temných bytostí so svetlými o ľudské
  duše. Temné entity ovládajú hrubú hmotu, teda i ľudské hrubohmotné
  telá. Duch je Božská iskra v nás a duše sa striedavo prikláňajú k temnu a
  k svetlu. Planéta Zem je planétou smrti, i keď je zároveň kozmickou
  delohou. Ľudstvo – ľudské duše musia byť doslova vykupované svetlými
  entitami z otroctva temných. Ježiš Kristus vykúpil ľudstvo z planetárnej
  Karmy, ale nám zostáva Karma rasová, rodová a osobná.
  Ľudstvu zostáva ešte dlhá cesta k vykúpeniu z otroctva abnormálnych
  bytostí. Okolo roku 4000 n.l. má nastať očakávaná prelomová doba,
  kedy sa rozhodne kto bude medzi vzostúpenými a kto bude vrátený
  na prvopočiatok evolúcie, do minerálnej sféry.
  Keby ľudia dokázali poznať a pochopiť tragiku svojho skutočného
  položenia, mnohí by to psychicky nezvládli. Pritom samovražda je
  ďaľším strašným karmickým zaťažením, duša samovraha padá do
  strašných úrovní Kámaloky a znovu sa rodí ako mrzák, čím zaťaží seba,
  rodinu, štát a celú planétu. Temným to ale vyhovuje, oni sú vyživovaní
  ľudským utrpením.

 7. Soto napsal:

  Ženy to mají ohromně jednoduché . Všechno , co získávají , získávají svou pasivitou. Čím více jsou aktivní, tím více se začínají podobat muži a rosou jim i fousy.
  Pokud vypadá žena jako Pamela Anderson ve dvaceti a je chytrá, vtěsná se ve společenské pyramidě hodně vysoko, zcela nevyhnutelně.
  Pokud je jen krásná a chytrá, avšak krásná i postavou , proboha, některé to nechápou, tak přesto se může drát hodně vysoko ku špici pyramidy.
  Pokud je hezká jen v ksychtě … tak pořád ještě může být hodně chytrá a může si z celosvětového majdnutého, ropného koláče ukousnout pořádnou porci.
  Pokud krásy a chytrosti není nazbyt, ještě pořád může dohnat skoro všechno svou neskonalou hodností, jako že je hodná, někteří bankéři a herci a doktoři, kteří jsou hodně vysoko se spokojí s domácím servisem a teplý domácí krb jim ke společnému tloustnutí v životě bohatě stačí.
  Pokud je žena jak kreseb z Pivrncova komiksu a ještě k tomu často bez soudnosti a zlá, pořád si nemusí zoufat, když se spokojí se životem samoživitelky, což asi tak bude, protože muž smrdí a je idiot. Tak ji sociálka dá cca 17 000 a k minimální mzdě potom pořád nějaký ten příplatek k živoření. Kdyby sem tam skousla chlapa tím , že hlavně udrží svůj jedovatý jazyk za zuby a pořádně si naondulovala vlasy, tak sem tam má i nějakého sponzora do okamžiku jeho prozření , někdy do rána, do týdne , to je různé.

  Pokud žena nechápe , že vesmír neexistuje a muže s jejich jedinou potřebou taky nechápe a už vůbec nechápe jejich bolesti chámovodů z nepravidelného uspokojení a jen se jim směje, tak se nutně musí dostat do role prostitutky , jednou chtěně a jednou zase proti své vůli. A tak tu máme ženy v minimálním počtu , které chápou že vesmír neexistuje a zároveň i bolí a pak hlavně těch co nechápou zhola nic ani sebe a jsou buď tyrankami všech okolo i vlastního dítěte a nebo mučednicemi pro domnělou rodinu, danou ničím jiným než prázdným vesmírem a hlavně úředně orazítkovaným papírem.

  Muž na západě, který se má za jedinou existující civilizaci v kosmu, nemá šanci narazit na chápající ženu ve věku kdy ženou je a nikoliv spíše strejdou v důchodu. Na západě , který jde přes všechen vývoj permanentně zu Grunt, se musí muž stát sám ženou, nebo alezpoň zčásti , levá ruka je prej Anča , ale to už je další, jiná, spíš nechutná kapitola.

  Důležité je že stačí dát pár tisícům lidí trochu tepla, oblečení , trochu prasečího špeku, trochu slepíčí a hovězí mastnoty, a to vše grátis jako za komančů a budou nás opět milióny.
  Kein Problem.

  • raja napsal:

   😀 tak jo. Vy jste to zachránil.

   Získat něco pasivitou…to je nonsens. Jestli máte problém se ženami, tak jim přestaňte říkat prostitutky, třeba nějaká přijde. Nebo založte nadaci pro ženy a můžete je preventovat před prostitucí tím, že jim řeknete, že vesmír neexistuje a že máte ucpaný chámovod.

 8. Soto napsal:

  Skoro jste se problému dotkla, byla jste fakt blízko avšak přesto tak daleko, i s těmi chámovody. Tak třeba prostitutky, ty budou i kdybychom se domluvili, že jim budeme říkat vždy jen kněžky lásky. Problémy nezmizí, když dáme pojmům jiné významy. I sám veliký CZ Sexuológ Uzel rozkličkoval životní rébus, že na vrcholu pomyslné pyramidy prostituce nestojí nikdo jiný než manželky nejbohatších. Je to manželka nebo spíš prostitutka, manželka bankstera? Uzel je jinak, mezi námi, nechutně tak seriózní , že se vlastně nedá ani číst, ale tady se rozšoupl a napsal konečně pravdu.
  Proč bych měl mít já problém se ženami? To jsem se asi špatně v něčem vyjádřil. Není lehké se přesně vyjádřit. To vím. 🙂 Nikdo tady přeci nemá problém se ženami. To by se o tom něco psalo.

  Doufám , že doufám správně, že jsem nepsal, že ženám říkám , že jsou prostitutky. Žádné ženě jsem doufám, nikdy neřekl , že je prostitutka byť jen ani jako prostitutka , nevím, možná když jsem byl opilý , ale to mě doufám, že nebylo rozumět.
  Neexistenci vesmíru dokazují mnozí jiní třeba fyzici, magici, ale já nikdy, já spíš vysvětluji, že bolí. Já se toho výrazu chytl, tady z některého minulého článku nebo videa. Ten výraz je prostě chytlavý.

  No a konečně s tou prevencí prostitucí. Ano taková prevence skutečně existuje. No a zase neexistence vesmíru, to zrovna nevím jestli zabírá. Ale všichni bychom mohli vědět, že co určitě zabere , je co ? No ano, socialismus. Es lebe Socialismus !!!!!! To jsme křičeli na táboře z plných plic, ale nemysleli jsme to vážně, tak blbí jsme byli na x krát blbí. Takže ano životní uspokojivý standart a to pro všechny, sevřené sociální nůžky, ví se to všechno z dob socialismu a choutky na prostituci byly taky trochu , ale méně. Zpeněžování sexu byl nešvar tehdy taky , ale úplně malinkatý proti dnešku. Úplně nejlépe se mají lidi, ktřeím se i dnes poštěstilo, že žijí reálně v době kamenné, tam prostituce vůbec není, ale taky jak kde . I domorodci dokáží mít pošahanou kulturu jako my tady v civilizovaném západě.

  Ucpaný chámovod není problém ani můj ani jinak, ono se to jmenuje jinak , ty procesy v něm, ale o tom je lepší určitě nepsat , stejně se nic nezlepší. Co se týče článku , tak optimistické řešení vidím v tom, že by musely mít ty západní země za prezidenty někoho typu Husáka. Dejte Husáka ( se socialistickými názory samo sebou , ne jako vizáží) všude a budete mít fůru Husákových dětí v každé zemi.
  Trvám na tom, že žena získá nejvíc pasivitou, přelíbeznými opravdovými úsměvy, pokud musí všechno sama oddřít, jako v uranových dolech nebo jako top manager, tak to je právě velký problém a ze života toho právě ve zkutečnosti moc nezíská.

 9. jirik napsal:

  Přes milión majitelů psů čeká další výdaj, Senát schválil povinné čipování
  Od roku 2020 zřejmě bude v ČR zavedeno povinné čipování psů. Počítá s tím novela veterinárního zákona, kterou ve středu schválil Senát. Norma má také zpřísnit podmínky pro chov psů, cílem je omezit jejich množírny. Kritici však tvrdí, že jim nezabrání.
  https://www.novinky.cz/domaci/446494-pres-milion-majitelu-psu-ceka-dalsi-vydaj-senat-schvalil-povinne-cipovani.html

  • df napsal:

   Ani psa nedám očipovat, natož sebe. Mě k tomu nedonutí. V únoru se ke mě vrátí ta má psí členka rodiny a zase bude načerno, pač lítá po mým pozemku, poplatek je pro domkáře se zahradou naprosto nesmyslný. Konec konců i poplatky za rádio a televizi jsou nesmyslné a to pro všechny 🙂

 10. raja napsal:

  Vzkaz pro Maroše – nebojte se, všechen váš hněv jsem si přečetla, ale publikovat ho nehodlám. Taky zkuste psát bez pomlček, protože se to po vás nedá číst.

  Vřelé díky,

  raja

 11. raja napsal:

  Další vzkaz pro Maroše,

  pokud mi chcete něco sdělit, použijte k těmto účelům prosím můj osobní email: raja44@protonmail.com. Nemám čas číst vaše sáhodlouhé komentáře.

  zdraví raja

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *