Jak to je s našimi Slovanskými předky?

Spousta lidí se domnívá, že našimi předky jsou Slovani a také se k nim hlásíme. Co když naše DNA tvoří i další národy? Původ moderních Čechů nám objasňují především genetické výzkumy. 

 

Z výzkumu víme, že se na území České republiky vyskytuje u 34 % procent mužů „slovanská“ haploskupina R1a, která je obvyklá u východoevropanů a zasahuje až do Indie. Překvapivé ale je, že ještě více Čechů (necelých 36 %) má západoevropskou skupinu R1b. Tato mutace se nejvíce vyskytuje v Anglii, Španělsku nebo Francii.

Z otce na syna, z matky na dceru

Znamená to tedy, že jsme z 1/3 potomci Slovanů a z více než 1/3 potomky Germánů a Keltů? Tak jednoduché to být nemusí. Zmíněný výzkum pomocí haploskupin se totiž může provádět pouze na mužích – dědí se totiž výlučně z otce na syna, protože se nacházejí na pohlavním chromozomu Y, které samozřejmě u žen nejsou.

 

Geny z dob lovců mamutů

U ženských linií se proto pro výzkum využívá jiná metoda, tzv. mitochondriální DNA (mDNA). Ta se dědí pouze po mateřské linii. Znamená to, že mDNA dcery je stejná jako mDNA její matky a tak dál a dál proti proudu času. Při výzkumu mDNA, který se prováděl po celé Evropě, se ale ukázalo, že většina Evropanů (a tedy i my Češi) má tyto „mateřské“ geny velice často ještě z dob lovců mamutů. Jak je to možné?

Muži padli, ženy žily s vítězi

Během velkých přesunů obyvatel, jakým bylo například stěhování národů, byli totiž v pohybu hlavně muži. Část žen vůbec neodešla z domovů, další zemřely na cestě. Když pak nově příchozí došli do „země zaslíbené“, většinou je čekal krutý střet s místním obyvatelstvem. A zatímco muži často padli, ženy obvykle přežily a staly se družkami vítězů. Proto nám ženské a mužské rodové linie občas ukazují každá něco jiného.

Nemoc zděděná po keltských předcích

My Češi tedy máme blízko jak ke Slovanům, tak k obyvatelům západní Evropy, potomkům Germánů. Mísení genů na křižovatce Evropy potvrzuje i další genetická zvláštnost – vyskytuje se u nás totiž poměrně často mutace, která způsobuje vážnou nemoc, cystickou fibrózu. Jde o smrtelnou chorobu, která postihuje hlavně dýchací a trávicí soustavu. Tato genetická mutace se nalézá v Rakousku a v „keltských“ oblastech: Walesu, Skotsku, Irsku a Bretani. Lze proto s velkou jistotou říci, že v našich tělech kolují i geny starých Keltů. Moderní věda tedy dokazuje, že lidé žijící v Česku mají podobnou měrou předky slovanské a germánské, s velkou příměsí krve keltské.

Zdroj 1

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 16

 1. Sys napsal:

  No a proto se nemůžeme domluvit a jsme hašteřiví a nesoudržní.
  Takže kromě Ruska si nejvíce slovanství zachovalo Polsko a Bělorusko. Vzhledem k tomu, že v Polsku jsou silně věřící, místní ženy asi svým protějškům zůstávaly věrné a s vítězi se nespouštěly.

  • jirik napsal:

   Jestli nešlo třeba o >>kulturní obohacení<<, třeba neměly na výběr….

   • Sys napsal:

    No Polky a Bělorusky se kulturně obohatit nedaly, jak je vidět z mapy.
    U nás je to tedy horší, ale vezmeme-li v úvahu, že germáni v podstatě jsou také slované (jen se to skoro nikde neuvádí), tak případné křížení s nimi nás až tolik nepoškodilo.
    Škoda, že ta mapa neobsahuje více států. Zajímala by mne Indie.

    • případné křížení napsal:

     Citat:
     „Škoda, že ta mapa neobsahuje více států. Zajímala by mne Indie.“
     nemusite chodit daleko. Staci se podivat na cikany a Vase otazka je ihned odpovezena.

  • dobrovolne odchazely od svych vlastnich muzu pro zisk lepsiho zivota; rozbijely existujici a fungujici rodiny. napsal:

   Citat:

   „Polsku jsou (silně věřící), místní ženy asi svým protějškům zůstávaly věrné = O TOM SE DA VELICE POCHYBOVAT = a s vítězi se nespouštěly.“

 2. Maroš napsal:

  No výborne – ešte že sa zachovala tá muttiDNA od „lovcov“ mamutov – ktorí mamuty nelovili, ale vyhrabávali z večne zmrznutej zemi. Tá mDNA je inak po mojej praprababke – už tisíce rokov sa u nás v ústnom podaní odovzdáva „veselá příhoda“, ako sa tejto praprababke vylomili pre nedostatok C-éčka v zimnom období všetky predné zuby na mamutej špikovej kosti, a tú aj so zubami našli archeológovia na Sandbergu, kde mali naši starí Keltoslovania mamutožrúti /od nich pochádza nadávka „choď do kelu!“/ jaskyňu, kam vždy chodievali k príbuzným, keď im vysoký Dunaj vyplavil zemlianky na Devínskej kobyle – ešte než ju vyzdvihlo alpínske vrásnenie.
  Lovecké skupiny nikdy neboli väčšie ako 25-35 ľudí – vrátane detí a žien – inak sa totiž ani loviť nedá – zver obvykle nechodí do osád, kde je 500 hladošov – viď svorky levov, či vlkov – aj predátorstvo vyžaduje určitý rozptyl. Preto je inak obilie zázemím vojny, pretože 400 tisícová armáda Húnov neuloví ani prd! – všetko živé včas utečie.
  Takže – predstavte si to riziko lovu pre možno 10-15 mužov v strete s tankami – mamutmi, ktorí sú sociálne organizovaní a navzájom sa chránia s absolútnou zúrivosťou, potom si predstavte kopu 5 ton rozkladajúceho sa mäsa – pretože tých 35 ľudí keby za 5 dní zjedli každý 20 kg mäsa – 4 kg za deň, tak spracujú 700 kg – zvyšok je labúž-špajzka pre veľké dravce – levy, medvede, vlkov, atď. Takže tí tzv. lovci mamutov boli takí neefektívni idioti, že si chovali takúto háveď z plezíru, za cenu vlastného života lovili pre levy – aby sa chúdence túlavé mačky mohli tiež nažrať – aby potom títo hlupáci mohli v rámci hororového predstavenia pred jaskyňou strašiť vlastné deti, a všetci svorne vykonávať potrebu vnútri, namiesto vonku. A vďaka takejto stratégii všetci prežili až do novoveku.

  • dyk napsal:

   Ja tiež vykonávam potrebu vnútri. Je to zlé? Ono by to nie veľmi esteticky vyzeralo pred panelákom…

   • Maroš napsal:

    dyk – no veď – to sú tie mutti gény, ešte že niekto predtým vymyslel hlinený nočník – a z neho kvetináč. Kytkám sa u teba darí?

 3. Maroš napsal:

  Laco – ešte že tu máme neochronológiu – ktorá zo zatajených dejín vyrába nový guláš. Ešte že germáni nie sú sloveni a Prusov zlikvidovali nemeckí rytieri – ktorých členom rádu je aj náš Černokňažník – pôvodom ukrajinsko-poľský žid.
  https://www.sme.sk/diskusie/39776/1/Na-stretnuti-s-papezom-mal-Carnogursky-kostym-Radu-nemeckych-rytierov.html

 4. pavel napsal:

  O tom kde jsme je mnoho úvah a to hlavně těch, které říkají, že nejsme Slovani a opírají se o tzv. vědce a historiky, kteří dostali za svoji práci dobře zaplaceno, aby napsali to co objednavatel požadoval a zkreslil pravdu o naší slovanské kultuře a historii. Tento článek tam určitě patří. Jsou tam informace, které si nemůžete v praxi ověřit a pokud jsou tam ještě uvedené názvy jako DNA dodávají pak článku velkou pravděpodobnost, že je to pravda pravdoucí. Všechno je jinak a přikládám odkaz na porovnání toho co je v tomto článku uvedené a jiný pohled na Slovany a slovanství. Západní Slované jsou Moravané Slezané a Slováci . Není možné psát o Češích a zahrnovat do tohoto pojmu i Moravany a Slezany. Moravané a Slezané nesou Češi, ale spolu s Čechy tvoří jedno společenství nazývané Česká republika

  http://www.slovanskakosile.cz/o-slovanskych-dejinach/

  Nenechte se zblbnou takzvanými historiky a vědci.

  Sláva Rodu a naším Bohům
  pavel

 5. Andrea napsal:

  Nechala jsem si zjistit DNA z otcovi strany a bylo mi zjištěno,že mám prapůvod z doby Helénské a v současnosti shodnou DNA v Portugalsku. A k té cystické fibróze,v těhotenství jsem odmítla amniocentézu a byl mi nabídnut test DNA z krve. Zjistili,že syn je 50% nositelem cystické fibrózy po svém otci. Ten ještě nemá zjištěn svůj původ DNA,ale pouze se domníváme,že by mohl mířit do Irska dle příjmení Wallis.

  • Maroš napsal:

   Andrea – pre helénske gény je typické, že palec nohy a druhý prst vedľa majú rovnakú dĺžku. ???

 6. Andrea napsal:

  Maroš – o tom nevím,omlouvám se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *