Největší chyba Ruska za poslední roky? Vladimir Putin otevřeně promluvil…

Prezident RF Vladimir Putin vystoupil před účastníky Valdajského klubu v Soči. Tři a půl hodiny trval jeho projev a následná diskuse. Bylo řečeno mnoho zajímavého, zde alespoň krátké ukázky.

Největší chyba Ruska za poslední roky? Putin: Moc jsme vám důvěřovali!

Vojenská přítomnost a cvičení USA u hranic RF? Putin: Jen je nechte, ať si hrají.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

 1. jirik napsal:

  USA rozšířily sankce proti Rusku kvůli situaci na Ukrajině. Do sankčního seznamu přidaly 21 občanů Ruska a Ukrajiny a devět společností.

  Mezi nimi je náměstek ministra energetiky Ruska Andrej Čerezov, ředitel odboru ministerstva energetiky Jevgenij Grabčak a také dceřiné společnosti Surgutneftegaz, Power Machines a Technopromexport.
  https://cz.sputniknews.com/politika/201801266666928-usa-rozsirit-sankce-proti-rusko/

 2. jirik napsal:

  Velká Británie si opatří radar na ostrově Unst (Shetlandy).

  Jak bylo oznámeno na webu britského Ministerstva obrany, přístroj umožní vojensko-leteckým silám kontrolovat prostor v oblasti Norského moře. Vojáci jsou přesvědčeni, že radar upevní bojeschopnost Velké Británie v podmínkách „zvýšené aktivity“ Ruska.

  A new RAF radar facility reinforcing the UK’s ability to track aircraft will be powered up ready to operate soon. @ChiefofAirStaff visited the site of the new £10m Remote Radar Head facility, at Saxa Vord, Unst, Shetland, to inspect its progress. Read more https://t.co/h5irwBvFF1 pic.twitter.com/k1C6RLPt6w
  — Royal Air Force (@RoyalAirForce) 26. ledna 2018

  ​„Budeme vždy chránit naše nebe před ruskou agresí. Tento radar je životně důležitý pro bezpečnost Velké Británie, protože odpovídáme na zesílení globálních hrozeb a zvyšujeme naši schopnost na ně reagovat“, prohlásil šéf obranného rezortu Gavin Williamson.

  Podle jeho slov „se akce Ruska neomezují jen na východní hranice Evropy“, a proto je hrozba pro Brity „reálná a kritická“.

  Cena radaru se odhaduje na 10 milionů liber šterlinků. Po uvedení do provozu bude součástí systému národního centra rychlé reakce, které se zabývá ochranou vzdušného prostoru Velké Británie. https://sptnkne.ws/g9mn

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..