Neustoupím! Skloníme hlavu jednou, skloníme vždycky. Zeman před lidmi rozmetal Brusel, který zahájil „trestní“ řízení s ČR

Prezident Miloš Zeman zakončil svou třídenní návštěvu Jihočeského kraje v Milevsku, které si jeho návštěvy velmi považovalo. Nikdy je totiž hlava státu nenavštívila. Na náměstí však čekali i odpůrci s píšťalkami.

 

Foto: Hanka Brožková – KPR

 

Úvodem se Zeman vyjádřil k tlaku Evropské unie ve věci migračních kvót. Evropská komise chce totiž s Českem, Polskem a Maďarskem zahájit řízení ve věci nedodržování unijní legislativy.

„Já jsem si vzpomněl na básničku Karla Havlíčka Borovského: Nechoď Vašku s pány led, dobrý příklad máme. Pán upadne a Vašek si nohu zláme. Po zkušenosti, kterou mám, nejenom s tímto případem, jsem se rozhodl neustupovat vnějšímu tlaku ve věci migrantů, protože povinností prezidenta je hájit zájmy České republiky. Výsostným národním zájmem je, že jako suverénní stát musíme rozhodnout, koho umístíme a koho neumístíme na svém území. Dnes problém migrace nespočívá v tom, že se sem přiženou z Turecka nebo z Afriky lidé, kteří se zde budou chtít usídlit.

Ti lidé samozřejmě půjdou do Německa, neboť tam dostanou daleko větší sociální dávky. Problém spočívá v tom, že je to Evropská unie, jež chce, abychom tyto lidi, kteří chtějí do Německa, umístili na našem území. Je to začátek manipulace naší státností,“ řekl obsáhle Zeman. Vzpomněl i pohádku o jezinkách. „Jen dva prstíčky tam strčíme, jen se ohřejeme, hned zase půjdeme,“ podotkl.

Původní záměr byl podle Zemana přijetí 6200 ilegálních migrantů. „Na to byla vyčleněna částka 600 milionů korun. Ta by se podle mého názoru dala použít pro mnoho užitečnějších účelů. Jak však dodal, nikdo nemůže zaručit, že nepřijdou tisíce lidí, kteří budou kulturně slučitelní s českými a evropskými kulturními kořeny. „Dejte si na to pozor. Každá katastrofa začíná nenápadně. Když skloníte hlavu jednou, budete ji sklánět i napříště,“ uzavřel své úvodní slovo.

První dotaz směřoval k Evropské unii. „Jsem příznivec Evropské unie. Z toho prostého důvodu, že kdybychom byli malý stát nezačleněný do širokého společenství, byli bychom začleněni do manipulací, které jsme nejméně jednou v historii zažili,“ podotkl Zeman. Vadí mu však, že lidé, kteří jsou v čele Unie, nejsou schopni vizí a nejsou schopni bojovat proti nebezpečí. Severoatlantická aliance by pak měla vyrazit bojovat proti Islámskému státu.

Prezident ve svých slovech mimo jiné také vyzval občany, aby neopomněli přijít k volbám. A řeč byla i o protikuřáckém zákonu, který prezident sice nevetoval, ale považuje jej za hloupý. Velmi radikálně pak prezident navrhl řešení financování sociálních služeb. „Redukujme počet úředníků na tu původní hodnotu, která byla za mé vlády, ze 150 tisíc na 80 tisíc, a budeme mít peníze na sociální ústavy,“ řekl jasně.

Zeman se také vyjádřil k současné situaci v ČSSD. „Prezident má vztah k premiérovi, kterého podle Ústavy jmenuje a odvolává. Kdybyste se zeptal, koho bych rád viděl na místě předsedy vlády, odpověděl bych, že kohokoliv kromě něho. Nechci se vměšovat do vnitřních záležitostí jakékoliv politické strany nebo jakéhokoliv hnutí, neboť je suverénní záležitostí každé strany, aby si vybrala svého šéfa. Ale odpovím vám. Koho bych viděl jako nejvhodnějšího nástupce v čele ČSSD po Bohuslavu Sobotkovi? Kohokoliv kromě něho,“ uzavřel Zeman.

Závěrem se pak Zeman podepsal do pamětní knihy, na prapor připevnil památeční stuhu prezidenta republiky a převzal dary z rukou vedení města.

Zdroj: (1)

 

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 7

 1. jirik napsal:

  Karel Janeček dostal zelenou k miliardám pod Cínovcem. Nejlevnější těžba lithia na světě, mnou si ruce Australané
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Karel-Janecek-dostal-zelenou-k-miliardam-pod-Cinovcem-Nejlevnejsi-tezba-lithia-na-svete-mnou-si-ruce-Australane-492294
  Vláda ve středu 14. června aktualizovala svou surovinovou strategii. Do budoucna v ní počítá se strategickým významem lithia s masovým využitím pro stále výkonnější baterie rozmáhajících se elektromobilů. Koncepce pravděpodobně souvisí s masivními nalezišti tohoto cenného kovu na Cínovci i v dalších lokalitách Krušných hor. Těžbě v oblasti je aktuálně nejblíže miliardář Karel Janeček se svou Cínoveckou deponií.

 2. dita napsal:

  Zdravím,
  přítomnost v Evropě
  16. června 2017, 13:26 — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

  Londýn – Před britským parlamentem byl dnes zadržen muž kvůli podezření, že byl ozbrojený nožem. Policie ho zpacifikovala paralyzérem. Podle bulvárních deníků se dokonce ozývala střelba.

 3. Jarek* napsal:

  Miloši, agituj a formuluj názor těm sračkomety zblblým troubům, kteří nechápou, co se na ně chystá.

 4. dit napsal:

  Včrera odklepnuto od Euroskupiny-to je označení)))
  cituji:
  Euroskupina uvolnila Řecku 8,5 miliardy eur, o dalším zmírnění dluhu se bude jednat

  Ministři financí zemí eurozóny ve čtvrtek uvolnili Řecku úvěr 8,5 miliardy eur (223 miliard Kč) z třetího záchranného programu. V prohlášení ze schůzky dali ministři financí zemí eura rovněž najevo připravenost k dalším krokům zaměřeným na zmírnění řeckého dluhu hned po skončení nynějšího programu. Řecko jednalo s evropskými věřiteli o uvolnění další části peněz ze záchranného úvěru několik měsíců. Euroskupina potvrdila, že po dokončení záchranného programu v příštím roce by měla rozhodnout o opatřeních, která dál sníží řeckou dluhovou zátěž. Eurozóna je podle prohlášení připravena prodloužit splatnost dluhopisů a dál odložit platby úroků.

  autor:ZDROJ ČTK

 5. Vitězslav Crha napsal:

  Podvodníci budou vždy půjčovat,protože natisknuté se vždy bude půjčovat lépe,než bohatství vydobyté potem a dřinou. Proto dluhy považuji jako politickou zvůli,která vznikla na potřebách mocných z touhy stát se ještě mocnějšími. To znamená,že dluh je pouze mentální zločin a ne dobrá vůle. Je to stejné,jako pomoc potřebným,když se za nimi skrývají podivné živly,které se nechce propagátorům zveřejňovat. Proto budou lhát o potřebnosti i když se za tím skrývá zvůle a smrt. Stojím pevně za slovy pana prezidenta,který se tím jak jedná zapíše do dějin našeho národa ať se to komu líbí,či nelíbí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *