Nikdy nekupujte a nejezte tento česnek! Tohle vyšlo najevo…

Никогда не покупайте и не ешьте этот чеснок! Вот что выяснилось важно знать, жизнь, истории, опасно, продукты питания, чеснок

Proč dovážet z cizích zemí to, co můžeme vyrobit a vypěstovat v Rusku? Do dnes většina lidí neví, že česnek, který si koupí v supermarketu, ve většině případů pochází z Číny.

Ano, není nic špatného na tom, že dovážíme produkty z jiné země. Nebyl by to velký problém, kdyby česnek dovážený z Číny nebyl toxický. Čínští výrobci používají zakázané pesticidy na zvýšení výnosu, které mohou mít devastující účinky na lidské zdraví.

http://mtdata.ru/u3/photo8698/20638647863-0/original.jpg#20638647863

http://cdn.fishki.net/upload/post/2017/04/17/2270144/1e6ddfea265a564ea3f97cb190800d6a.jpg

Kromě toho, ke zvýšení trvanlivosti a vylepšení vzhledu se namáčí do chlóru. To je důvod, proč si v pultech obchodních domů zachovávají tak krásný a chutný vzhled. Bude tedy lepší, když čínskou zeleninu ze svého jídelníčku vynecháte. Nejprve je však nutné naučit se tento čísnký česnek rozpoznat.

Никогда не покупайте и не ешьте этот чеснок! Вот что выяснилось важно знать, жизнь, истории, опасно, продукты питания, чеснок

Česnek pěstovaný bez použití pesticidů je mnohem chutnější než ten z Číny. Ostrá a pálivá chuť vypovídá o tom, že jste zakoupili produkt dobré kvality. Jestli nebyl odstraněn stonek a kořeny, česnek by měl být dobrý. Čínští farmáři často stonek i kořeny odstraňují za účelem snížit jeho hmotnost a tak i jeho přepravní cenu.

Никогда не покупайте и не ешьте этот чеснок! Вот что выяснилось важно знать, жизнь, истории, опасно, продукты питания, чеснок

Česnek z Číny je lehčí a méně vypouklý, než je ten tuzemský. Díky působení toxických látek během růstu a skladování může poté česnek při tepelném zpracování zezelenat nebo zmodrat. Závěrem lze říci, že nejlepší způsob jak využít všech předností česneku je kupovat jej od lokálních farmářů.

 

přeložila: raja

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 6

 1. Melichar napsal:

  Já si pěstuji vlastní česnek český, sadbu občas obměňuji nákupem zde:
  https://www.skalnicky-cesnek.cz/kategorie-cesnek
  Dá se tam koupit na spotřebu i kvalitní česnek různých odrůd.

 2. David napsal:

  Čínští farmáři často stonek i kořeny odstraňují za účelem snížit jeho hmotnost a tak i jeho přepravní cenu.
  Není to spíše naopak? Proč by snižovali váhu a tím i výkupní cenu? Pochopím to u zboží za 3-5 Kč, ale i čínský česnek se prodává za cca. 120 Kč/kg!

 3. Maroš napsal:

  David – Čína nie je za rohom – dovoz po mori, alebo letecky vyžaduje koncentráciu prodduktu aj vzhľadom na to, že poľnoprodukty sa znovu preberajú a triedia – čo sú vyššie náklady pre priekupníka. Tieto na oko „špičkové“ produkty sa potom balia do tzv. „musíš“ balení – inak ako 3 kusy v pančuche nekúpiš – doma po týždni polovicu vyhodíš, tak predsa nebudeš vyhadzovať stonky a korienky, keď môžeš vyhodiť celý cesnak, nie?

  Čínsky cesnak je ako tak vhodný len na okamžitú spotrebu, niečo ním napácovať – to môžete bez toho hnusu byť – zmena pachu a horkosť je zaručená.

  Kto už je fajnšmeker na cesnak a chce ho pestovať – cesnak ÚZKOLISTÝ je v aróme a chuťi neprekonateľný! Je to jarný cesnak, viac menej botanický druh, takže zabudnutý prežíva ako snežienky, alebo cesnak medvedí. Nie je na kšeft – cibuľky sú drobnejšie, ale dá sa skladovať aj 3 roky. Vôňa je úžasná – rodinné striebro v záhrade! U nás ho prestali pestovať po boom cesnaku v 80 rokoch – „keď ho raz nebolo“ a potom nevedeli čo s ním, takže sa vyrábali solené cesnakové pasty. A kšeftári samozrejme uprednostňovali veľkoplodý cesnak – vtedy aj tak 100x lepší, ako ten čínsky šit.
  http://www.bylinky.czweb.org/Cesnak.htm
  http://www.nahuby.sk/atlas-rastlin-zoznam?typ=sk&pismeno=c

 4. dit napsal:

  Zdravím, cituji:
  Podľa rovnakého zdroja sa orgánom polície, colníkom a potravinárskym inšpektorom podarilo v období december 2016-marec 2017 zhabať takmer 10.000 ton a 26 miliónov litrov nepravých potravín, a to od falšovaných instantých polievok až po pančované vína.

  Expertka Europolu Bérengere Dréno pre redaktorov nemeckej relácie uviedla, že vyšetrovatelia pátrali napríklad v Nemecku hlavne po rôznych nepravých orieškoch a mandliach v produktoch z Turecka, Gruzínska či Talianska. Medzi falšovanými potravinami sa však môžu vyskytnúť aj šampanské, hľúzovka, kaviár, káva, čaj alebo minerálne vody, dodala.
  Zdroj

  http://www.topky.sk/cl/11/1624785/Dnes-sa-napodobnuje-uz-vsetko–Europol-a-Interpol-odhalili-falsovane-potraviny-za-230-milionov-eur

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *