„Nový Čurkin“ v OSN krotí USA a jejich poslušně štěkající voříšky

…..bylo by dobré, kdybyste si sami udělali obrázek o tom, jak probíhá jednání v OSN. Zajímavé video dole s českými titulky….

09:54

„Nový Čurkin“ v OSN krotí USA a jejich poslušně štěkající voříšky

Vladimir Safronkov

11. 4. 2017, Letos v únoru zemřel stálý představitel RF v OSN Vitalij Čurkin. I jeho protivníci uznávali jeho mimořádné diplomatické schopnosti a lidské kvality. Nahradil ho Vladimir Safronkov (Владимир Сафронков). Zdá se, že V. Čurkin vychoval zdatného nástupce.

Sergej Lavrov a Vitalij Čurkin
Vitalij Čurkin
Vitalij Čurkin (1952-2017)
Zástupce Bolívie připomíná, jak C. Powell „dokazoval“ chemické zbraně Iráku
C. Powell (2003) a Nikki Haley (2017): podobnost čistě náhodná
Nikki Haley (USA – OSN)

Posuďte sami, jak se V. Safronkov bije v OSN v souvislosti s agresí USA proti Sýrii.

Video, překlad a titulky: Ďouba

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 5

 1. jirik napsal:

  Lavrov nemá chybu – diplomat každým coulem –

  Oficiální mluvčí MZV RF Marie Zacharovová řekla, že ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov před ceremoniálem protokolu s ministrem zahraničí USA Rexem Tillersonem napomenul americké novinářky, které udělaly podle jejích slov „kravál“.

  „Ministři zahraničí Ruska a USA vstoupili do síně. „Mister Lavrov, mister Lavrov…“, zakřičeli ze všech stran zoufale americké novinářky z poolu MZV USA. Palác se zachvěl. Takový „kravál“ jeho staleté klenby ještě neslyšely. „Kdo vás učil chování?“, zeptal se ministr zahraničí, jakoby se chtěl Američanky omluvit před starými svícny, štukovými ozdobami a vyšitými na záclonách zlatými včelami — symboly carské moudrosti“, napsala Zacharovová na Facebooku.

  Podotkla, že po jeho napomenutí byli všichni zticha.

  „Lavrov pronesl projev, dal slovo svému americkému kolegovi, dal si pauzu a řekl: A teď můžete křičet, když chcete“, dodala Zacharovová.
  https://sptnkne.ws/edqG

 2. jirik napsal:

  FOTOGALERIE
  Obec Klinovka na Krymu
  https://cz.sputniknews.com/foto/201704125090927-obec-Klinovka-Krym/
  —–
  Konašenkov podotkl, že všechny cíle, na něž byly zaměřeny okřídlené rakety, se nacházely na malé ploše letiště, které bylo prozkoumáno družicemi. Kromě toho, všechny objekty byly velké budovy.
  „A proto kdyby 59 okřídlených raket Tomahawk nebyly vypuštěny ze vzdálenosti několika stovek kilometrů, a prostě shozeny nad Šajratem z balónů, byla by efektivita tohoto „útoku“ stejná jak pokud jde o cenu — přes 100 milionů USD, tak i o přesnost zásahu“, řekl ruský generál.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201704125098337-ibrana-kritika-usa-utok-syrie/

  Za Donalda Trumpa se úroveň důvěry k Washingtonu na pracovní úrovni, především pak na úrovni vojenské, nezlepšila, vlastně spíš degradovala, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

  Moskva pokládá za zásadně důležité, aby se zabránilo útokům USA na Sýrii v budoucnu, prohlásil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov na začátku jednání s ministrem zahraničí USA Rexem Tillersonem v Moskvě.

  „Kromě prohlášení jsme byli zcela nedávno svědky znepokojujících akcí, kdy byl podniknut protiprávní útok na Sýrii,“ řekl ruský ministr.

  Kromě toho zdůraznil, že je „zásadně důležité nepřipustit, aby se podobná situace v budoucnu opakovala“.
  https://sptnkne.ws/edty

 3. jirik napsal:

  Marii Zacharovovou, tiskovou mluvčí MZ RF, zaskočil americký novinář, když se jí zeptal, jak RF zareaguje na další útok USA na Sýrii. Zaskočil, ale jen na chvíli. Video je z dnešního brífinku a má české titulky.

 4. jirik napsal:

  OSN trochu jinak –
  Za posledních 12 let padly ze strany obyvatel Haiti dvě tisícovky obvinění mezinárodních vojáků. Přibližně ve třetině případů figurují podle AP děti mladší 15 let.

  Jedna z dívek řekla inspekci OSN, že mezi 12. a 15. rokem života měla sex s téměř padesáti členy mírových jednotek. Byl prý mezi nimi i „velitel“, který ji odměnil 75 centy (necelých 20 Kč).
  https://www.novinky.cz/zahranicni/435026-vojaci-osn-sexualne-zneuzili-stovky-haitskych-deti.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *