Objev ruského vědce: Spalte list této bylinky a váš stres rázem zmizí

Napětí, stres, úzkost… Neobáváte se jich?

Co kdybychom vám prozradili, že existuje jedna rostlinka, která vás zbaví každodenních starostí či stresu a zároveň vám velmi efektivně pomůže se uvolnit a relaxovat?


Ne, nemluvíme o marihuaně, ani žádné jiné nelegální rostlině.

Tou přímo magickou rostlinkou, která dokáže zatočit se stresem není nic jiného ​​než obyčejný bobkový list.

Na co přišel jeden ruský vědec

Ruský vědec Gannady Malakhov objevil, že tato aromatická rostlinka pocházející z oblasti Středomoří má několik úžasných a extrémně užitečných vlastností.

Při běžném použití do jídel působí na nás bobkový list následovně:

 • detoxikuje tělo
 • zpomaluje stárnutí
 • chrání tělo před bakteriálními infekcemi
 • zlepšuje trávení
 • pomáhá kontrolovat cukrovku
 • zlepšuje zdraví srdce
 • zmírňuje obtíže dýchacího systému

Kromě uvedených známých účinků zjistil, že když se bobkové listy spálí, tak kouř z nich dokáže velmi účinně zbavovat lidi úzkosti a stresu.

Jak postupovat při aplikací kouře

Jediné, co potřebujete udělat, je vzít jeden suchý bobkový list, vložit ho do popelníku, zapálit ho a opustit místnost na 10 minut.

Nezapomeňte také v dané místnosti zavřít dveře a okna, aby kouř neunikl pryč. Je však dobře, pokud do místnosti vidíte, například přes skleněnou výplň dveří, kvůli požární bezpečnosti.

Když se po 10 minutách vrátíte, list najdete kompletně shořelý a místnost bude plná voňavého a bohatého kouře, který v pokoji vytvoří speciální atmosféru.

Jak funguje pálení bobkového listu na stres

Když bobkový list hoří, uvolňuje do vzduchu specifické látky, které ve vás posilují pozitivní energii a navádí pocity relaxace.

Uvedené látky pomáhají našemu tělu se uvolnit a odbourat nahromaděný stres.

Po vstupu do místnosti zaplněné kouřem po spáleném bobkovém listu se nosem zhluboka nadechněte a relaxujte.

Ani se nenadějete a všechen váš stres, úzkost či neklid se rázem jakoby mávnutím kouzelného proutku vypaří.

 

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 2

 1. julius napsal:

  😀 😀 to zase bude pozaru. Na stres vam staci dobromysl co si muzete natrhat kdekoliv venku a udelat uplne obycejny caj.
  Jako léčivka pomáhá proti kašli a při bolestech v krku (např. sirup Thymomil), má protizánětlivé účinky, zlepšuje zažívání neboť zvyšuje vyměšování žluči, pomáhá při léčbě vnitřních infekcí a střevních potížích. Kladně působí na psychiku, je účinná při migrénách.

  A bobkovy list si dejte treba do hovezi polevky staci jeden dva listecky,libecek, osolit himalajskou soli ta je vyborna misto masoxu, 5ks celeho pepre, 5ks noveho koreni a kousek hoveziho nakrajene na malicke kousky, domaci kousek mrkve, celeru petrzele a zavrit na 40min do papinaku. vedle udelat par nudlicek pro chut a navrh pridat trosku zelene nate treba pazitky. Myslim ze to je lepsi vyuziti bobkoveho listu nez to podpalovat 😀

 2. Maroš napsal:

  Toto využitie bobkového listu je stará vec – proti migréne – spálením silíc v bobkáči sa do ovzdušia uvoľní množstvo dymu obsahujúceho voľné elektróny – nešťastný názov – pozitívna negatívna energia – záporný náboj.
  Trochu to smrdí – ale funguje to. Aj upokojuje. Samozrejme – bobkáč patrí do nálevu marinády – ja ním dezodorizujem paprče a bravčové kolená pre prípravou huspeniny – prvá voda preč, oholiť a ďalej to poznáte…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *