Mohlo by se vám líbit...

komentářů 9

 1. jirik napsal:

  Americké námořnictvo pokračuje ve vývoji a testování elektromagnetického děla, které plánuje umístit na vybraná hladinová plavidla do roku 2025. Dělo by mělo ničit nejen pozemní a hladinové cíle, ale také nepřátelské letouny a dokonce přesně naváděnou munici.
  Zdroj: http://technet.idnes.cz/americke-elektromagneticke-delo-dab-/vojenstvi.aspx?c=A170428_114257_vojenstvi_erp

 2. jirik napsal:

  Spojené státy přimějí členy Severoatlantické aliance, aby platili svůj díl pro zajištění kolektivní obrany v rámci NATO, oznámil v sobotu americký prezident Donald Trump.

  „Nutíme země NATO plnit jejich závazky,“ prohlásil Trump na shromáždění svých stoupenců ve městě Harrisburg (stát Pensylvánie).
  Podle něj spojenci Washingtonu z NATO „začali platit miliardy dolarů.“ Nicméně slíbil, že se nezastaví, dokud „všichni nebudou platit, co mají.“
  Trump připomněl, že „za posledních osm let USA zdvojnásobily své vojenské výdaje.“ Podle něj ostatní země NATO totéž neudělaly. „To není fér,“ prohlásil americký prezident.

  Rovněž šéf Bílého domu slíbil, že „obnoví americké ozbrojené síly.“

  „Zajištění amerických vůdčích pozic předpokládá obnovu našich ozbrojených sil. A my jsme tento proces začali,“ uvedl Trump.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201704305210640-Washington-zeme-NATO-dil-zajisteni-obrana/

 3. jirik napsal:

  Akce amerického prezidenta Donalda Trumpa v Sýrii a v Afghánistánu dosvědčují o obnovení vojenské síly Spojených států, prohlásil v sobotu americký viceprezident Mike Pence.

  „Akce, ke kterým se prezident Trump odhodlal v Sýrii a v Afghánistánu, svědčí o obnově americké síly,“ uvedl Pence na shromáždění Trumpových stoupenců ve městě Harrisburg (stát Pensylvánie).

  Jak uvedl Pence, „díky akcím prezidenta Trumpa Islámský stát ztrácí své pozice.“ „Nezastavíme se, dokud nezničíme IS,“ uvedl.

  Shromáždění v Harrisburgu se koná po uplynutí 100 dnů od vstupu nového amerického prezidenta do funkce.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201704305210843-Pence-akce-Syrie-Afghanistan-USA-moc/

 4. jirik napsal:

  Právě vypukla válka uvnitř NATO? Pentagon poslal do Sýrie obrněnou techniku na ochranu Kurdů před Tureckem! Erdogan hrozí zabitím každého, kdo se postaví na jejich ochranu! Rozbuška v NATO a turecký prezident v roli Asada?
  http://aeronet.cz/news/prave-vypukla-valka-uvnitr-nato-pentagon-poslal-do-syrie-obrnenou-techniku-na-ochranu-kurdu-pred-tureckem-erdogan-hrozi-zabitim-kazdeho-kdo-se-postavi-na-jejich-ochranu-rozbuska-v-nato/

  • jirik napsal:

   Podľa informácií portálu Rusvesna prenikli v posledných hodinách na severe Sýrie v provincii Affin do oblasti ruské a americké kolóny obrnenej techniky

   Dôvodom je oddelenie kurdských a tureckých jednotiek demarkačnou líniou, ktorú budú strážiť Rusi a Američania.
   http://www.hlavnespravy.sk/kolony-obrnenej-techniky-ruska-usa-oddeluju-od-seba-kurdov-turkov/988142
   Ministerstvo obrany RF a Pentzagon zatiaľ oficiálne nekomentujú tieto vojenské aktivity, no podľa odborníkov je zrejmé, že Kurdi získali podporu a garancie od Ruska i USA. Turci sú aktivitami Ruska a USA v Sýrii nemilo zaskočení.

 5. jirik napsal:

  Angela Merkelová začala svoju cestu po krajinách Perzského zálivu

  Nemecká kancelárka Angela Merkelová dnes príletom do saudskoarabskej Džiddy začala svoju cestu po krajinách Perzského zálivu.
  Na úvod návštevy Merkelová so saudskoarabskými partnermi podpísala zmluvu, ktorá tamojšiemu vojenskému personálu umožní absolvovať výcvik v Nemecku. Podrobnosti ohľadom počtu vojakov alebo druhu vojska nie sú známe.

  Obe krajiny súčasne podpísali vyhlásenie o zámere spolupracovať a v oblasti výcviku policajných zložiek. Táto dohoda zahŕňa aj výcvik saudskoarabských príslušníčok pohraničnej stráže nemeckými policajtkami a výcvik v oblasti bezpečnosti v leteckej doprave.
  AP si všimla, že Merkelová – podobne ako aj iné političky zo Západu – nemala pri prílete do konzervatívneho saudskoarabského kráľovstva zahalenú hlavu.

  Po ukončení návštevy v Saudskej Arábie Merkelová ešte zavíta do Spojených arabských emirátov.
  http://www.hlavnespravy.sk/merkelova-zacala-svoju-cestu-po-krajinach-perzskeho-zalivu-v-saudskej-arabii/986758

 6. jirik napsal:

  O dluhopisy Agrofertu pro Babiše se zajímá policie
  O nákup nedaněných korunových dluhopisů společnosti Agrofert, kvůli nimž čelí kritice vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO), se kromě finančního úřadu zajímá také policie. Uvedl to týdeník Respekt s tím, že mu to Babiš potvrdil. Policie se k případu nechtěla vyjádřit.
  https://www.novinky.cz/domaci/436562-o-dluhopisy-agrofertu-pro-babise-se-zajima-policie.html

  ps: A ČSSD za nezaplacení Altnerovi zase nic……

 7. jirik napsal:

  Bohošek podává demisi….
  Končí celá vláda, oznámil Sobotka

  Šéf kabinetu Bohuslav Sobotka (ČSSD) nenavrhne prezidentu Miloši Zemanovi odvolání Andreje Babiše (ANO) z vlády, ale demisi podá celá vláda. Premiér to oznámil na úterním brífinku ve Strakově Akademii.
  https://www.novinky.cz/domaci/436645-konci-cela-vlada-oznamil-sobotka.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *