Osídlujte německý venkov, vyzvala Merkelová migranty

Německá kancléřka Angela MerkelováFoto:  Reuters

Německá kancléřka Angela Merkelová v sobotu vyzvala migranty v Německu, aby se usazovali i na venkově, nejen ve velkých městech. Běženci by se podle ní měli také více zajímat o německý způsob života.

Podle Merkelové je na venkově více obytného prostoru. Tamní společenství se prý rovněž často mohou o uprchlíky lépe postarat a zajistit jejich důkladnější integraci.

„Očekáváme, že lidé, kteří k nám přicházejí, budou dodržovat naše zákony a budou trochu zvědaví na náš život,“ prohlásila podle agentury DPA šéfka vlády a Křesťanskodemokratické unie (CDU).

„Na druhou stranu musíme být otevření také my jako Němci,“ dodala s tím, že je třeba chápat, že migranti pocházejí z cizích částí světa s odlišnými tradicemi. Podle Merkelové přišli uprchlíci do Německa proto, že si v této zemi slibují klidnější život.

Do Německa za poslední dva roky přišlo téměř 1,2 milionu běženců. Kritici vstřícné imigrační politiky se obávají, že za těmito lidmi mohou v dalších letech dorazit i statisíce členů jejich rodin.

 

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 6

 1. jirik napsal:

  S kancl. Merkelovou a prem. Ficem jsme bilancovali 25 let česko-slovensko-
  německých vztahů. Položily základy stability ve stř. Evropě pic.twitter.com/VDbwbsn8gn
  — Bohuslav Sobotka (@SlavekSobotka) 3. dubna 2017

  http://zpravy.tiscali.cz/nevynucujte-si-uprchlicke-kvoty-kracenim-eurofondu-rekl-sobotka-v-berline-295496

  ps: a včíl jsme kde????

  • Maroš napsal:

   Náš venkov istí vepřo knedlo zelo – a domáca… Nemci sú vo váre tiež rovnako mäsoví – myslím, že si klobásy a pivo zobrať nenechajú.
   Na vidieku funguje jeden fenomén, o ktorom Merklica neuvažuje – že na rozdiel od anonymity vo väčšom meste – na vidieku si každého nového človeka ľudia všímajú až až, a pri prvom konflikte takého dedina zošrotuje, bude mu robiť zle, rôzne schválnosti – až do krajnosti.

 2. dit napsal:

  Zdravím,
  to nevymyslíš)))
  Britský student vyvinul robota právníka. Zdarma pomáhá uchazečům o azyl
  zdroj
  https://magazin.aktualne.cz/britsky-student-vyvinul-robota-pravnika-ktery-pomaha-zdarma/r~1ad1c73a099311e7bc17002590604f2e/

 3. jirik napsal:

  Osídlová české kotlinky –
  Občanství za odměnu? Hlavně sportovcům a vědcům

  Získat státní občanství není jednoduché a zájemci musí splnit náročné podmínky včetně jazykového testu, zkoušky z českých reálií nebo nutnosti alespoň tři roky v tuzemsku platit daně. Ministerstvo vnitra ale uděluje také několik občanství takzvaně za odměnu, tedy výměnou za významný přínos pro Českou republiku.
  http://vool.cz/6J6ss

 4. jirik napsal:

  Děti nepatří před oltář, ale do školy. Německo zneplatní sňatky nezletilých

  Německá vláda ve středu souhlasila s návrhem, který se staví proti dětským manželstvím. Spolková republika bude automaticky za neplatné považovat všechny svazky, v nichž je alespoň jeden z manželů mladší 16 let. Manželství bude nově možné uzavřít výhradně až po dosažení plnoletosti. Parlamentem by měl návrh projít bez problémů.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/434248-deti-nepatri-pred-oltar-ale-do-skoly-nemecko-zneplatni-snatky-nezletilych.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *