Mohlo by se vám líbit...

komentářů 6

 1. jirik napsal:

  Americká administrativa může vzít pod zvláštní kontrolu ruské přístavy Vladivostok, Nachodka a Vanino v kontextu plnění sankcí proti KLDR. Podobnou normu obsahuje návrh zákona, který schválila ve čtvrtek sněmovna reprezentantů amerického Kongresu.

  V souladu s tímto dokumentem musí prezident USA v průběhu 180 dnů po nabytí zákonem platnosti, a pak ročně v průběhu pěti let poskytovat Kongresu zprávu o přístavech a letištích, která porušují rezoluce RB OSN týkající se KLDR.
  https://sptnkne.ws/eshB

  • jirik napsal:

   Kontrola přístavů ruského Přímoří ze strany USA nezapadá do celkové koncepce zachování mezinárodní bezpečnosti, prohlásil první místopředseda výboru Státní dumy pro obranu Andrej Krasov a zdůraznil, že ani jedna americká loď nevpluje do výsostných vod RF. https://sptnkne.ws/espn
   „Můžeme odpovědět jen jedno: na každý nepřátelský krok vůči RF a našim spojencům dostane administrativa USA symetrickou a adekvátní odpověď. V každém případě ani jedna americká loď do našich výsostných vod nevpluje. Naše ozbrojené síly a naše námořnictvo mají všechny prostředky k tomu, aby tvrdě potrestaly toho, kdo se odváží vtrhnout do našich výsostných vod“, dodal poslanec.
   —-
   Druhá zkouška přehlídky ke Dni vítězství
   https://sptnkne.ws/erJU

 2. jirik napsal:

  Ministerstvo zdravotnictví navrhlo bezplatně poskytovat všem pacientům předepsané léky, jež dnes dostávají pouze některé kategorie, píše list Izvestija.

  Občané RF budou mít nárok na bezplatné léky na lékařský předpis podle seznamu, který se dnes připravuje, sdělil listu ředitel Vědecko-výzkumného ústavu organizace zdravotnictví a zdravotnického manažmentu David Melik-Gusejnov. Pilotní projekt může startovat v roce 2018, na jeho ztělesnění bude třeba vydat na 500 miliard rublů ročně.
  https://sptnkne.ws/esH2

 3. jirik napsal:

  Zničili jsme SSSR, zničíme i Rusko
  Mitt Romney: „Aby se Rusko požíralo zevnitř, je naším úkolem zajistit vnášení zmatku a rozkolu do společnosti této země!“ „Co se dnes nepodařilo panu Navalnému, to se zítra podaří udělat tisícům stejných, jako je on“. Tato slova byla vyřčena před několika lety… „Přinutíme Rusy, aby se chopili zbraní. Naladíme Čečence, Tatary, Baškirce, Dagestánce proti Rusům. Musíme je přinutit, aby bojovali navzájem proti sobě.

  Musíme znásobit akce, zaměřené na diskreditaci pravoslavné církve v Rusku. Patriarcha Kirill již nenaplňuje naděje, které byly do něj vkládány. Nepodařilo se mu zbavit lidi víry v boha. Podařilo se mu jen zbavit lidi víry v církev.

  A, pokud nic z výše uvedeného nezafunguje, nezůstane nám nic jiného, než vyhlásit této zemi rychlou a vítěznou válku. Rychlou proto, že tři měsíce po té, co zastavíme nákup plynu a ropy u této země, nebude mít vláda prezidenta Putina z čeho dávat výplaty svým vojákům. A když přivedeme své vojáky do této země, bránit ji nebude mít kdo. Protože jsme již dávno zničili u Rusů ducha vlastenectví tím, že jsme je změnili v národ záštiplných, nicotných a závistivých podlidí . Přinutili jsme je nenávidět svou zemi, navzájem se nenávidět, nenávidět vlastní národ. Rusové už nejsou, zničili jsme je.“

  „Zničili jsme SSSR, zničíme i Rusko“, tak ukončil svůj projev kandidát na amerického prezidenta Mitt Romney.
  Mitt Romney kandidoval za republikány v roce 2008 v prezidentských volbách

  Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
  http://www.novarepublika.cz/2017/05/znicili-jsme-sssr-znicime-i-rusko.html
  zdroj rusky http://goodspb.livejournal.com/683565.html

 4. jirik napsal:

  Projekt na připojení Ukrajiny do NATO a využití Krymu v plánech na válečné obklíčení RF padl. Kvůli uražení se aliance zmrazila vztahy s Ruskem včetně boje s terorismem, domnívá se ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

  „Natovci se urazili, protože jejich projekt na úplné pohlcení Ukrajiny do své zóny vlivu, začlenění Ukrajiny do Severotlantické aliance a využití Krymu ve svých plánech vojensky obklíčit Ruskou federaci — všechny tyto plány padly,“ oznámil Lavrov v rozhovoru s televizním kanálem Mir.

  Podle ministra zahraničí RF „pro uražení se kvůli tomuto objektivnímu historickému faktu zmrazili všechno, co nás spojovalo. Včetně protiteroristického boje.“
  https://cz.sputniknews.com/svet/201705075246182-Lavrov-projekt-pripojeni-Ukrajina-NATO/

 5. jirik napsal:

  V době, kdy Rusko rychle zintenzivňuje vojenskou přítomnost a průmyslový potenciál regionu, riskují Spojené státy americké, že ztratí vliv v Arktidě, oznámil velitel Pobřežní stráže Spojených států amerických Paul Zukunft na konferenci v Centru strategických a mezinárodních studií, sděluje portál Politico. https://sptnkne.ws/etsv

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *