Mohlo by se vám líbit...

komentářů 13

 1. smrdutá mrtvola Václava Havla napsal:

  (zvědavec:)

  Francie:

  Ve francouzských volbách vítězí Macron. Po sečtení 71,83 % hlasů má Macron 62,2 % a Le Penová 37,8 %.

  Vzhledem k tomu, že se dopočítávají velká města, může se výsledek změnit ještě více v neprospěch Le Penové.

  Účast voličů byla nejnižší od roku 1969.

  Přibližně 9 % voličů hodilo do uren bílé lístky.

  V červnu ještě čekají Francii parlamentní volby.

  ________
  Poznámka editora: Důkaz v přímem přenosu, že demokracie prostě nefunguje. Dav je manipulovatelný a propaganda profesionální. Dokáže lidem vsugerovat cokoliv. I to, že sebevražda národa je dobrá věc. Hloupé a tupé stádo.

 2. jirik napsal:

  Svět
  09:55 08.05.2017(aktualizováno 10:10 08.05.2017) Získat krátkou URL
  0 353112
  K dvěma explozím došlo na cestě k památníku Saur-Mohyla v samozvané Doněcké lidové republice krátce před příjezdem průvodu aut s hlavou republiky Alexandrem Zacharčenkem, informuje z místa událostí zpravodaj RIA Novosti.

  Stalo se to na jediné cestě k památníku několik minut před tím, než tudy měl projet průvod aut s novináři. Stejnou cestou měl jet také Alexandr Zacharčenko.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201705085247819-cesta-dlr-prijezd-zacharcenko/

  • jirik napsal:

   Šest výbušných zařízení objevili na příjezdové cestě k památníku Saur-Mohyla, bezpečnostní opatření budou 9. května zesíleny, řekl novinářům lídr samozvané DLR Alexandr Zacharčenko. https://sptnkne.ws/et67

 3. jirik napsal:

  Velké mezinárodní cvičení NATO Jarní bouřka 2017, kterého se má zúčastnit téměř 9 tisíc vojáků, začíná v Estonsku v pondělí, sdělil hlavní štáb Sil obrany republiky.

  „Asi 2,3 tisíce zahraničních vojáků ze 13 zemí se zúčastní velkého cvičení NATO Kevadtorm 2017 (Jarní bouřka 2017) spolu s estonskými vojáky. Celkem se má cvičení ve dnech 8-26. května zúčastnit na 9 tisíc vojáků,“ praví se v zprávě. Manévry se mají konat v severovýchodním Estonsku nedaleko hranice s Ruskem.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201705085248895-estonsko-velke-cviceni-nato-jarni-bourka-2017/

 4. jirik napsal:

  Roberts: Sauron ve Washingtonu připravuje třetí světovou
  Jeden z mých čtenářů se zeptal, proč nás neokonzervativci tlačí do jaderné války, v níž nemohou být vítězové. Pokud všichni zemřou, tak jaký to má smysl?
  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/roberts-sauron-ve-washingtonu-pripravuje-treti-svetovou/
  Tento týden, velitel NATO řekl Kongresu Spojených států, že je třeba zvýšit finanční prostředky na vybudování vojenské přítomnosti (Spojených států) v Evropě, aby bylo možné čelit „ožívajícímu a obnovujícímu Rusku“.

 5. jirik napsal:

  Zástupce operativního velení samozvané DLR Eduard Basurin oznámil, že vojáci ukrajinského nacionalistického batalionu Azov dostali příkaz provést čistku podporovatelů republiky v Kyjevem kontrolované Marjince a Krasnohorivce pod Doněckem.

  „Naší rozvědkou bylo zjištěno, že část pluku národní gardy Azov, která se už dříve dostala do oblasti Krasnohorivky a Marjinky, dostala doplňující úkol provést v uvedených obcích čistku lidí, kteří jsou podezřelí ze spolupráce s ozbrojenými silami DLR,“ uvádí slova Basurina Doněcká zpravodajská agentura.

  Poznamenal, že tento fakt mluví o pokračování přípravy k aktivování vojenských akcí ze strany Ozbrojených sil Ukrajiny. https://sptnkne.ws/etAT

 6. jirik napsal:

  Putin řekl, co se mohlo stát s ruským národem v případě prohry ve válce
  Následky porážky ve Velké vlastenecké válce by pro ruské lidi byly jiné než pro obyvatele mnohých zemí Evropy. To řekl ruský prezident Vladimir Putin během vystoupení v Kremlu u příležitosti Dne vítězství.
  „Jedná se o to, že jestli by naši zemi potkala tragédie a my, stejně jako mnohé Evropské země, bychom utrpěli porážku, tak by nás čekal úplně jiný osud, než poražené země evropského kontinentu. Nejednalo se jen o existenci naší země, jednalo se o existenci našeho národu jako etnika,“ cituje prezidenta RIA Novosti.

  Podle slov Putina z dokumentů Třetí říše vyplývá, že v případě úspěchu fašisté plánovali využít část ruských obyvatel pro „otrockou výrobu“ a další část vyhladit či přesídlit do těžce dostupných regionů a nechat lidi neustále vymírat.

  „Na to musíme vždy pamatovat, když hovoříme o vztahu k druhé světové a Velké vlastenecké válce, o obětech, které náš národ učinil na oltář vítězství. Na to nesmíme nikdy zapomenout, to je hlavní,“ dodal. https://sptnkne.ws/eudx

 7. jirik napsal:

  Mimořádný stav byl vyhlášen v souvislosti se zhroucením tunelu v hanfordském jaderném komplexu – největším americkým úložištěm radioaktivních materiálů ve státě Washington, oznámila agentura Associated Press.

  K poplachu došlo kvůli poklesu půdy nad železničním tunelem, ve kterém se nacházejí vagóny naložené radioaktivním odpadem vzniklým během výroby plutonia.
  https://sptnkne.ws/eup9
  ——–
  Syrské letectvo masivně udeřilo na pozice Islámského státu v provincii Dajr az-Zaur, oznámila syrská satelitní televize. Během útoku bylo zničeno 15 vozidel teroristů.

  „V provincii Dajr az-Zaur vojenské jednotky za podpory letectva zničily pozice a vojenskou techniku IS v oblasti Al-Makaber. Letectvo naneslo masivní úder proti pozicím IS ve městě Muchsan a ve vesnicích Al-Mrat a Abu-Omar. Velký počet teroristů byl zničen, mezi nimiž byli i cizí žoldáci. Bylo zničeno 15 vozidel s těžkými kulomety,“ stojí ve zprávě televize.

  Kromě toho ve městě Dajr az-Zaur teroristé z IS vypálili několik střel na čtvrť Al-Žur. Byli zabiti tři lidé a 10 bylo zraněno. https://sptnkne.ws/eupB

 8. jirik napsal:

  Zajímavosti z USA –

  Stálá zástupkyně USA při OSN vyzvala EU, aby nezrušila sankce proti Rusku
  https://sptnkne.ws/eu3N
  Stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová na zasedání RB OSN prohlásila, že vyzvala Evropskou unii, aby zachovala sankce vůči Rusku.
  —-
  Prezident USA Donald Trump přijme ve středu v Bílém domě ministra zahraničních věcí Ruska Sergeje Lavrova, oznámila tisková služba amerického prezidenta. https://sptnkne.ws/eu3q

  Dozorčí organizace Protect Democracy se obrátila na soud, aby zjistila, čím se řídili v Trumpově administrativě, kdy přijímali rozhodnutí o útoku na Sýrii okřídlenými raketami, píše The New York Times. https://sptnkne.ws/eu29
  —-
  Prezident USA Donald Trump přijal nečekaně rozhodnutí propustit ředitele FBI Jamese Comeyho a prohlásil, že nestačí na své povinnosti. https://sptnkne.ws/euzW

 9. jirik napsal:

  16 ruských specnazovcov odrazilo útok viac ako 300 islamistov
  Skupina dôstojníkov Síl špeciálnych operácií Ministerstva obrany Ruska bola vyznamenaná za účasť v operácii v Sýrii. Veliteľovi skupiny bol udelený titul hrdina Ruska, uviedol v stredu televízny kanál Rossija-24.

  V reportáži vystúpili štyria ľudia, ktorí stoja chrbtom ku kamere. Nemôže byť odhalená ich identita, a tak ich hrdinské činy zostanú pre verejnosť bez konkrétnych tvárí.
  http://www.hlavnespravy.sk/16-ruskych-specnazovcov-odrazilo-utok-viac-ako-300-islamistov/998702

 10. jirik napsal:

  Gazeta Polska: Čo po Rusku? Alebo niektorí poľskí „experti“ pripravujú rozdelenie Ruska na satelitné štáty
  http://www.hlavnespravy.sk/gazeta-polska-co-po-rusku-alebo-niektori-polski-experti-pripravuju-rozdelenie-ruska-na-satelitne-staty/1002108
  Túto „stratégiu“ vo veľmi rozsiahlom článku „Čo po Rusku?“ (teda to asi treba chápať tak – čo bude po likvidácii Ruska…) prezentoval jeden z najvplyvnejších poľských denníkov Gazeta Polska. Autor článku Jakub Augustyn Maciejewski nešetrí kritikou na východného suseda, obviňuje ho zo všetkých smrteľných hriechov, označuje za agresora a tradične „prezrádza“ jeho agresívne úmysly: údajne chce napadnúť takmer všetky európske štáty, obsadiť veľký kus územia EÚ a pod. Samozrejme, ako vždy v podobných prípadoch, kritik neuvádza ani jeden relálny dôkaz…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *