Mohlo by se vám líbit...

komentáře 2

 1. jirik napsal:

  Přímý přenos otázek a odpovědí prezidenta Putina v 2016 byl rekordní, co se týče otázek mladých Rusů a také těžkosti u prezidenta najít odpověď.
  Včerejší přímá linie, trvající 3 hodiny 56 minut a 70 (nearanžovanými) otázkami, potvrdila: 1) Důvod programu otázek a odpovědí v přímém přenosu, 2) Dlouhodobý trend a 3) Jeden z důležitých protikladů současnosti. Ad 1) — Důvodem programu je kontrola porozumění problémů ve společnosti s pomocí otázek v přímém přenosu a zápis otázek, na které nebylo možné odpovědět v přenosu. Ad 2) — Vnitřní a sociální politika, reprezentovaná každodenními objektivními a subjektivními problémy občanů, staví do stínu jejich zájem o zahraničně politické objektivní a subjektivní výzvy, kterým čelí Ruská federace. Ad 3) — Malá důvěra k politikům, ke státní správě, tím i k vládě, je kompenzována vysokou nadějí a důvěrou k prezidentovi. Ten se nechtěně dostává do role poslední naděje a spasitele („Obraceli jsme se na všechny instance, nikdo ale nepomohl! Všechna naděje je na vás“). Nemám v úmyslu hodnotit, nakolik prezident Putin může naděje občanů a roli spasitele dále plnit a splnit.

  V každém případě Putinovo dnešní urbi et orbi nasměrované na místní a regionální politiky funguje. Podobně fungují jeho urbi et orbi z Valdaje pro západní publikum, nebo s Peterburgského ekonomického fóra a další vystoupení prezidenta Putina určená pro vládu a širokou veřejnost. Fungování těchto urbi et orbi znamená, že vláda a Kreml nemají fungující systém objektivní zpětné vazby od občanů. Proto byly dnes po prvé do přenosu zapojeny a monitorovány například sociální sítě.
  Dnešní přímá linie představila Putina nejenom znajícího ohromné množství faktů a dat, sebevědomého, ale i vtipného, humorného a klidného, umějícího zprostředkovat pocit, že vše dobře skončí: Finis coronat opus — Konec dobrý, všechno dobré. Odpovědi týkající se Ukrajiny, USA a Sýrie byly umírněné, odpovědi na otázky z osobního života a tragédie jedné občanky nemocné rakovinou byly zcela jistě pro mnohé přesvědčivě lidské. V případě vysvětlení citátu Lermontova prezidentem Porošenko, nebo výpovědi šéfa FBI Comeyho, se prezident Putin představil jako opravdový gentleman. Tím je podle nebožtíka Kopeckého „muž, který kam usedne, zdobí.“

  To nelze říci o lídrech EU, včetně trojice vládní strany, která si dovolila transformaci premiéra na tři části v zemi menší než velká Moskva a problémy rovnajícími se méně než jednomu promile těch v Moskvě. Trojice bude mít problém vysvětlit svým voličům, jak je to možné, že dnes Senát USA osvobodil NASA od sankcí, dovolil NASA spolupráci s Ruskem a český podnikatel nemůže svobodně obchodovat se svým východním sousedem. Tempora mutantur, et nos mutamur in illis — Časy se mění a my se měníme v nich. https://sptnkne.ws/eEs3
  ——

  Ve Španělsku trenér dětského fotbalového týmu dostal výpověď kvůli „příliš úspěšné hře“, uvádí britský bulvární list Daily Mail.

  Podle informací listu se manažeři fotbalového klubu Serranos rozhodli dát trenérovi výpověď poté, co jeho svěřenci porazili soupeře se skórem 25:0. Podle jejich názoru tento výsledek mohl soupeře urazit, neboť odporoval „duchu hry“. https://sptnkne.ws/eEwS

 2. Soto napsal:

  Tak brexit nebude, no to mi pseor brejle.
  Je jasné, že nadešel čas abychom v radiu a televizi všechnu anglickou a z usa produkci nahradili čínskou a ruskou. No , co na západě budou mít iranskou a jinou .

  Tak gépéčko si odletí na plošňáku do kosmu, hmm. Škoda, že ne hned zítra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *