Mohlo by se vám líbit...

komentáře 2

 1. jirik napsal:

  RIA Novosti: Pane advokáte, podal jste žalobu k Evropskému soudu pro lidská práva, aniž byste čekal na výsledky vyšetřování JIT nebo na rozhodnutí soudu, který proběhne jak je již známo v Nizozemsku. Za viníka katastrofy považujete Ukrajinu, i když předběžné závěry mezinárodních vyšetřovatelů uvádějí, že to bylo Rusko — podle jejich názoru bylo letadlo sestřeleno z ruského protiletadlového systému Buk. Nepovažujete své podání žaloby za předběžné?

  Giemulla: Mnou vytvořená žaloba není založena na tom, které straně bude připsána vina v závislosti na tom, komu patřil Buk a kdo ho obsluhoval. Jsem přesvědčen, že Ukrajina náležitým způsobem nesplnila povinnosti v zajištění bezpečnosti svého vzdušného prostoru.“

  Vláda této země v daný moment neovládala východní části země, kde už v té době panovaly boje. Vláda věděla, že mají povstalci zbraně mnohem silnější, než jsou přenosné protiletadlové raketové systémy. Navíc věděli, že jen několik dní před touto katastrofou bylo nad tímto územím ve velké výšce sestřeleno ukrajinské vojenské dopravní letadlo. Avšak místo toho, aby kompletně zcela uzavřeli vzdušný prostor tohoto regionu, Ukrajina ho uzavřela pouze do té výšky, ve které se pohybují civilních letadel.
  A došlo k tomu, že ukrajinská vláda jednoduše zavřela oči před nebezpečím, které hrozilo životům 298 lidí, a neodvrátila ho, i když byli tyto lidi schopni zachránit.

  Co vaši pozůstalí, kolik jich je? Koho ztratili při této katastrofě?

  Jsou to tři německé rodiny. Matka, která ztratila svou dospělou dceru. Dvě dospělé děti, které ztratily otce a mladý muž, který zůstal bez matky.
  https://cz.sputniknews.com/nazory/201707235680437-nemecky-advokat-zemreli-pasazeri-mh17/

 2. jirik napsal:

  V bezprostředním okolí Ruska, v celém pásu bývalých sovětských zemí, rostou jako houby po dešti americké biologické laboratoře. Na důvod a význam biologických referenčních laboratoří rozmístěných Spojenými státy v bývalých republikách Sovětského svazu existují dva různé názory

  Za prvé: Spojené státy jsou po rozpadu Sovětského svazu jednak znepokojeny způsobem a podmínkami skladování patogenních látek, jednak nevylučují možnost biologického útoku na Ameriku. Globální americký projekt si klade za cíl tyto hrozby minimalizovat a jeho projevem jsou desítky a stovky milionů dolarů vynaložené na budování a provoz laboratoří v Arménii, Ázerbájdžánu, Kyrgyzstánu, Kazachstánu, Uzbekistánu, Moldavsku a na Ukrajině, neboť podle Američanů mohou v těchto zemích uniknout do životního prostředí nebezpečné kmeny mikroorganismů.

  Projekt přitom nevysvětluje, jakým způsobem by mohly například Arménie nebo Uzbekistán zorganizovat biologický útok na USA ani proč jsou tyto laboratoře rozmístěny převážně ve velkých městech s vysokou hustotou obyvatelstva nebo v jejich bezprostřední blízkosti. Pokud existuje třeba i zcela minimální možnost úniku patogenů, bylo by mnohem logičtější budovat taková zařízení někde v poušti, aby se vyloučila možnost epidemie. Účast amerického ministerstva obrany na projektu „omezení hrozeb“ navíc vyvolává oprávněné podezření, že činnost referenčních laboratoří může mít dva cíle. Přesněji řečeno, z podobných úvah vyplývá i následující druhý faktor.

  Za druhé – realizace amerických biologických programů v postsovětských republikách je způsobem, jak obejít Úmluvu o zákazu vývoje, výroby a hromadění zásob bakteriologických (biologických) a toxinových zbraní a o jejich zničení, přijatou v roce 1972.
  http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/5621-pentagon-stahuje-smrtici-biologickou-smycku-kolem-ruska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *