Mohlo by se vám líbit...

komentářů 5

 1. jirik napsal:

  Havarovaným u Soči Tu-154 letěli umělci Alexandrovova armádního pěveckého souboru a devět novinářů, sdělila v neděli tisková služba ministerstva obrany RF.

  Podle upřesněných údajů ministerstva obrany RF bylo na palubě letounu osm členů posádky, 64 členů Alexandrovova pěveckého a tanečního souboru, kteří letěli, aby blahopřáli k Novému roku ruskému leteckému oddílu na základně Hmeimim v Sýrii, předsedkyně dobročinného fondu Spravedlivá pomoc Jelizaveta Glinka, známá jako doktorka Liza, a dva federální státní úředníci. O přítomnosti na palubě svých zaměstnanců informovala také televize První kanál, NTV a Zvezda.

  Číst dál: https://cz.sputniknews.com/videoklub/201612254402764-lide-kvetiny-Alexandrovci/

  • jirik napsal:

   Prezident republiky kondoloval ruskému prezidentovi

   25. prosince 2016

   Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v neděli dne 25. prosince 2016 kondolenční telegram Vladimiru Putinovi, prezidentovi Ruské federace, v souvislosti s havárií armádního letadla u Soči.

   Vážený pane prezidente,

   s hlubokým pohnutím jsem přijal zprávy o dnešní havárii armádního letadla u Soči, která si vyžádala mnoho nevinných lidských životů. Tragédie je o to smutnější, že postihla jeden z nejvýznamnějších ruských uměleckých souborů, k jehož velkým ctitelům sám patřím.

   Dovolte mi, vážený pane prezidente, abych vyjádřil jménem České republiky i jménem svým hlubokou soustrast rodinám a blízkým zahynuvších, celému ruskému národu i všem milovníkům kultury na celém světě.

   S úctou

   Miloš Zeman
   prezident České republiky

   Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky
   https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-kondoloval-ruskemu-prezidentovi-1-13102

 2. jirik napsal:

  V Aleppu byla objevena rozsáhlá pohřebiště mnoha desítek zvěrsky umučených a zavražděných Syřanů, prohlásil oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

  „Byla objevena obrovská pohřebiště s desítkami umučených a zavražděných Syřanů. Mnohým z nich chybí jednotlivé části těl, většina z nich byla zabita výstřelem do hlavy. A to je zřejmě teprve začátek,“ řekl Konašenkov.

  Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201612264407874-aleppo-hroby-desitky-umuceni-syrane/

 3. jirik napsal:

  Ruské úřady potvrzují, že vrah vyslance v Turecku Andreje Karlova má vazby na americkou základnu CIA v Iráku.

  Poté, co minulý týden nařídil prezident Putin 18 lidem, aby vyšetřovali vraždu velvyslance Karlova, vyšetřovatelé řekli, že našli silné doklady dokazující, že Mevlut Mert Altinstas měl spojení se základnou CIA v irácké gubernii Erbil a měl vazby na pokus o červencový puč proti tureckému prezidentovi Recep Tayyip Erdoganovi.
  http://vool.cz/HB6d4

 4. jirik napsal:

  Ředitel CIA poprvé přiznává přímé zapojení CIA do bojů v Sýrii
  http://vool.cz/ef1QQ