P – OTRAVINY šokující video o zelenině a ovoci z LIDLU

…..ano tráví nás všude kde to je možné. Děsivé hodnoty naměřené na ovoci a zelenině z obchodu LIDL  jsou snad dokonce i trestným činem, pokud někdo něco takového dává do oběhu. Není to pokus o vraždu???? Nemám slov, posuďte sami!!!!!

10:10

Upozorňuji všechny, že video bylo děláno na Slovensku.

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 9

 1. Marie napsal:

  Není mi jasné, co se vlastně měří. To je obsah pesticidů nebo obecně škodlivin např. i dusíku?

  • tomáš marný napsal:

   Milá maruško,
   je to obsah dusitanů v potravinách, který je velmi nebezpečný hlavně pro děti a u dospělých vyvolává nepochopitelné nemoci….
   tm

 2. Mikessska napsal:

  Problém dnešních dní je ten, že lidé si tyto plodiny již nepěstují na zahrádkách, jak tomu bylo dřív. Naštěstí se k těmto záležitostem vracíme – pomalu a jistě.
  Horší je, že jsou semena již modifikovaná a upravená tak, aby napřesrok již nic neplodily a možná, že ještě uškodily 🙁
  Nevím, jak tomu je teď, ale ještě asi cca před 5-6 lety například Rakousko a Indie odmítli modifikovanou kukuřici z USA. A snad měli zákon, který zakazoval umělé zasahování do těchto plodin. Bohužel nevím, jak tomu je teď.
  Ale, lidi, všechno zlé je pro něco dobré. Myslím tím, že třeba máme lepší imunitu nebo budeme mít lepší imunitu. Jen tak nás nic neporazí.
  Vařme proto s láskou, zkusme si pěstovat sami, a pokud není ta možnost, kupujte na farmářských trzích. Podporujte čechy. Bude líp.

  • tomáš marný napsal:

   Milá mikesssko,
   máš naprostou pravdu a souhlasím s tebou. Je nutné se naučit pít jenom vodu a zůstat u vody a málo jídla. Naučili nás za ty roky nejest, ALE PŘEŽÍRAT SE a to prekurzory, které vyvoláývají v těle pocit neustálého hladu a chuť na něco. Proto sebekázeň je daleko důležitější než kdykoliv jindy….
   tm

   • zdeněk540 napsal:

    …..u vody a sluníčka….

   • jirik napsal:

    Dají se koupit tzv domácí pekárny chleba –

    Jsou lepší nebo horší než chleba kupovaný, který cca po 3-4 dnech totálně zplesniví???????

    • mojemeno napsal:

     Doma sme mali cca 2 roky domácu pekárničku. Múka je drahšia, najmä špaldová, celozrná.. ale chlebík je dorbý, neporovnateľný. Inak sa nam poškrabla forma, tak sme ju vyhodili.

     3-4 dni a chlieb splesniveje ? Neviem ako u vás, ale tu u nás, iba stvrdne.. Asi kupujete chlieb so štruktúrou špongie (stlačíte, pustite a hneď sa narovná). Samozjreme nie je chcleib, ako chclieb – máte na výber viac druhov, no tiež netreba kupovať ten s 10 Ečkami, farbivami, dusitanmi… 🙂

    • df napsal:

     Chleba sem nejdřív pekl v troubě, ale pak sem našel domácí pekárnu která má keramický povrch stála kolem čtyřky a jmenuje se Unold. Už jsou i s nerezovou vanou a ty byly kolem devítky (jiná značka). Pekárnu s teflonovým povrchem sem nechtěl. Tu věc co prodávají v obchodě a říkají tomu chleba nemá cenu kupovat, za čtyři dny je to plesnivé. Zkoušel sem zplesnivět domácí chlebíček, po měsíci, sem ho nechal doschnout a zařadil mezi zbytky pro zviřata, ani náznak plísně. Mouku beru ze mlýna, balení po 5kg a cena cca 11Kč/kg. Zadělávám jedině kvasem, v pekárnách dávají i kvasnice. Časem si vychytáš svůj vlastní program a je to lahůdka tak jak dřív. Začátečníkům doporučuji tyto stránky o pečení chlebíčku: https://conovehonakopci.cz/2012/04/vady-chleba-pohledem-laika

 3. U testu z Lidlu není zřejmé, co se měří, bla bla bla…..
  Vážený pane KOTÁN,
  pokud si nepustíte zvuk a neposloucháte řečené, je těžké se něco dozvědět. Říká to ve filmu zcela jasně. Nesmysly příště mažu, nemám čas na ně reagovat, kvůli tomu, že neslyšíte…..
  tm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *