V Pentagonu řekli, jakou válku plánují s Ruskem a Čínou!

Zástupce předsedy náčelníků generálního štábu generál letectva USA, „druhá osoba v Pentagonu“ Paul Selva, řekl, jaké mohou být války USA s Ruskem a Čínou, napsal Defense News.

„Jedná se o dva jedinečné střety, s nimiž se musíme vypořádat, některé prvky se překrývají, ale nejsou stejné,“ řekl na akci organizované skupinou Writers Group.

Podle něj s Čínou by to byla především konfrontace na moři a ve vzduchu, armáda a námořní pěchota by hrály druhotnou roli. V konfliktu s Ruskem by se hlavně podílely letectvo a armáda, ačkoli by důležitou roli hrála i „námořní složka“, protože „se nemůžete dostat do Ruska bez překročení severního Atlantiku“.

Selva zdůraznil, že v souladu s vývojem Strategie národní obrany Pentagonu je Rusko považováno za „globální“ hrozbu. Podle něj je to úmyslný odklon od myšlenky, že Rusko je výlučně evropským problémem.

Mluvil také o dalších výzvách, kterým by USA mohly čelit. S KLDR je vše mnohem jednodušší, protože téměř veškeré vojenské vybavení Pchjongjang nakupuje v Rusku a Číně, takže strategie pro tyto dvě země zahrnuje Severní Koreu.

Situace s Íránem je složitější, zdůraznil Selva: geografie této země je tak odlišná od toho, s jakým se Spojené státy zvykly zabývat, že Pentagon možná bude muset přemýšlet o samostatné variantě.Selva řekl, že Pentagon vyvíjí „globální plán“ pro střet Ruska a USA, ale přijít na to, jaký scénář by byl  nejpravděpodobnější, stejně jako rozložení investic na základě těchto informací – je vážnou výzvou pro americkou armádu. To vše se vezme v úvahu v nové strategii národní obrany, kterou se bude Pentagon vyvíjet do konce roku.

Zdá se otřesným faktem, že se dnes už nikdo nepozastavuje nad tím, že v podstatě jen Spojené státy veřejně plánují další války, včetně té globální.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. jirik napsal:

  Japonci, kteří přežili atomové bombardování Hirošimy a Nagasaki, jsou pobouřeni a znepokojeni novou jadernou doktrínou USA, která byla předložena včera.
  „Loni byla uznána činnost postižených atomovým bombardováním a byla otevřena (k podepsání v OSN) Smlouva o zákazu jaderných zbraní. Avšak plánuje-li prezident velké mocnosti hromadit a modernizovat jaderné zbraně, se stává nemožnou likvidace jaderných zbraní v době, kdy my, hibakuša, ještě žijeme. Cítím silný hněv“, uvádí televize NHK slova představitele Nihon Hidankyo (japonské organizace obětí atomového bombardování Hirošimy a Nagasaki) Toshiyuki Mimaki.

  Vedoucí diskusní skupiny hibakuša ve Středisku hnutí za mír prefektury Nagasaki Koichi Kawano je zase toho názoru, že „strategie USA pro vývoj kompaktních jaderných náloží, které se dají snadno používat, snižuje bariéry pro jejich použití a zvyšuje hrozbu jaderné války“.

  „Japonsko, kde jsou rozmístěny americké základny, nezůstane nezúčastněné“, podotkl.
  Pentagon zveřejnil v pátek jadernou doktrínu USA, v níž věnoval velkou pozornost rozvoji ruských jaderných sil. Mezi jinými potenciálními hrozbami jmenovali Američané KLDR, Írán a Čínu. Americký vojenský rezort prohlásil, že jeho úsilí budou zaměřena na vývoj jaderné munice malé síly. V doktríně se rovněž podotýká, že země bude i nadále vynakládat prostředky na modernizaci jaderných sil a na vývoj prvků „jaderné triády“ (mezikontinentální balistické rakety, strategické ponorky a bombardéry). Přitom se podotýká, že USA vystupují v zásadě za snížení zásob jaderných zbraní, zkritizovaly však předloženou v OSN smlouvu o jejich úplném zákazu jako neodpovídající nynějšímu pořadu dne. https://sptnkne.ws/gC72

 2. jirik napsal:

  Dlouhé období bez konfliktů světového měřítka je zásluhou USA, praví se v jaderné doktríně, kterou zveřejnil včera Pentagon.

  V dokumentu se podotýká, že války s katastrofálními následky mezi světovými velmocemi byly běžným jevem v době před jaderným zadržováním.

  „V první polovině XX století, před zahájením realizace americkými úřady doktríny jaderného zadržování, zahynulo 80 až 100 milionů lidí v celém světě v důsledku První a Druhé světových válek, v nichž denně umíralo v průměru 30 tisíc lidí“, praví se v dokumentu.

  Zdůrazňuje se přitom, že „jaderný potenciál USA přispěl značným přínosem k zadržování jaderné i nejaderné agrese“.

  „Následující absence konfliktů mezi světovými velmocemi měla za následek podstatné a trvalé snížení počtu obětí válek“, konstatuje se v doktríně. https://sptnkne.ws/gCAB
  odkaz na dokument –
  https://media.defense.gov/2018/Feb/02/2001872886/-1/-1/1/2018-NUCLEAR-POSTURE-REVIEW-FINAL-REPORT.PDF

 3. Antiliberál napsal:

  Putin sa bude musieť veľmi pripraviť, aby títo šialenci nemali odvahu spustiť všetko zničujúcu vojnu.
  Rusko je určite pripravené na to, aby sa už vojna na jeho území nikdy nekonala, ale následky by boli strašné aj vtedy, ak by USA utrpeli zdrvujúcu porážku – najlepšie by bolo, keby utrpeli zdrvujúcu porážku hajzli z establishmentu, CIA a vojenskopriemyselného komplexu – týchto nezaujíma nič, len bezhraničené zisky – ich chamtivosť môže spôsobiť zánik ľudstva.Boh nech je s nami!

 4. jirik napsal:

  V ruských základních dokumentech nepočítají s možností preventivního jaderného úderu, řekl RIA Novosti předseda výboru Státní dumy pro obranu Vladimir Šamanov, když komentoval novou jadernou doktrínu USA.

  V tomto dokumentu se uvádí, že Moskva hrozí jako první použít „omezený jaderný úder“ a proto v případě ruské agrese jsou USA připraveny zajistit „nepřípustně vysokou cenu nákladů“.

  „Je to pokus všechno vyvrátit. Před měsícem američtí vojáci v Senátu vystoupili s návrhem na povolení jako první podnikat preventivní jaderný úder. Naše základní dokumenty nikdy nepředpokládaly takovou možnost,“ řekl Šamanov.
  https://sptnkne.ws/gCGS

 5. Miloslav Dědek napsal:

  Existence neustále zdokonalovaných a rozšiřovaných jaderných zbraní volá po urychlení vývoje mocensko-politického uspořádání světa. Nevyhnutelnou revoluční změnu mocensko-politického uspořádání lidstva popisuje článek SOUČASNOST A BUDOUCNOST LIDSTVA – http://miloslav7.blogspot.cz/2017/12/soucasnost-budoucnost-lidstva.html
  V případě, že se vám zdá politický vývoj lidstva popisovaný v uvedeném článku příliš fantastický a nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE – http://miloslav7.blogspot.cz/2014/01/teorie-vsevyvoje.html , což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..