Populární hračka mu vybuchla v ruce – teď varuje další lidi…

Alexander Dögl si nedávno koupil nejpopulárnější hračku roku 2017 – Fidget Spinner. Tato hračka byla navržena pro děti trpící ADHD nebo úzkostnými stavy. Terapeutické vlastnosti ale zatím nebyly prokázány.

Muži se zdálo, že hračka se kroutila příliš pomalu. Proto s přáteli hledali způsob, jak ji zrychlit. Dostali „geniální“ nápad a použili stlačený vzduch.

Samozřejmě, že to byl velmi nevhodný a nebezpečný způsob. Hračka by se takto používat neměla. Po několika vteřinách z ní začal stoupat dým a vybuchla.

Kousek umělé hmoty se muži vbil do palce, ze kterého se valila krev. Kamarádi ho museli zavést do nemocnice, kde mu zlomený palec ošetřili.

Teď Dogl varuje i další dospělé před používáním hraček na jiné než povolené účely producenta.

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 4

 1. tauri napsal:

  Jééžis, to je zpráva dne Rajo..
  To je jako kdybych si hrál s nožem, taky budu fňukat na netu, že je nebezpečný a nemá se s ním zahrávat? Když je někdo blbec, netřeba infikovat další, aby si „nedali“ pozor..Raději pište, jak se chovat a nedělat chyby, než jak se nechovat a kdo dělá chyby..Tak se na to člověk soustředí a bude je dělat tuplem..

  • raja napsal:

   Nejsem autorkou této zprávy. Hračku neznám, ale přišlo mi to poměrně zajímavé, protože je populární a hraje si s ní dost lidí. Pokud máte návrhy na lepší zprávy, podělte se o ně v komentářích :).

   • tauri napsal:

    Jistě by mě nenapadlo, abych tohle dělal, jako pán v článku. Jsou kvalitnější spinnery, ale to by si lidi nesměli objednávat z aliexpressu za dolar jeden. Už je to otravující, kam sahá lidská blbost, kde jsme tomu dnes a denně masírovány z netu, z televize, kolik lidí dělá zbytečnou blbost, kde se zabije, poškodí a pak to vnucuje druhým, jaký je chudáček..Tak sakra, koho to zajímá? Mě třebas raději zajímají články, kde jsou lidi vzorem, jak se dá i krásně žít a ne jak lidi dělají věčně chyby, za které platí nejen oni, ale i druzí..Když si sáhnu do zásuvky šroubovákem, taky to nedám na net, jak mám spálené ruce a nebudu fňukat, že jsem chudák. Jde o to, naučit se s věcmi zacházet a ne hejtit, že jsou špatné..Když to blbec rozfofruje na ticíce otáček, je jasné, že se to rozletí…chyba je to, že dneska se na net dává uplně vše. Dřív se lidi ponaučili a dnes mi příjde, že jsou z lidí děti, které fňukají a stejně se kloudně neponaučí.

    Nic proti Rajo..jen myšleno obecně. Jen říkám, chyby přitahují chyby a vzor jen vzory..Když se lidi soustředí, jak žít bez chyb, tak to staré zanikne. Když se budu věčně soustředit na chyby druhých, budu je sám dělat. Tak to funguje.
    A nějaký návrh? Je plno stránek po netu, kde dají lepší náladu a nesoustředí se na špatné věci.
    Sebeřízení.cz, ProNaladu.cz, SlunecnyZivot.cz, Jarda Dušek, Zdenda Pícl..
    Ano, ať si tam chodím sám by se dalo namítnout..chodím, jen chci poradit, nic víc.
    Hezký den 🙂

 2. Sys napsal:

  Už jsem jednou psala, že méně je někdy více a že tady začíná převládat kvantita nad kvalitou. Tento článek je na úrovni Blesku.
  Při tempu, v jakém jsou tady zveřejňovány články (někdy za každou cenu), zmizí během několika hodin hodnotný článek v propadlišti dějin. A to je škoda.
  Tauri, určitě by se hodilo dát odkazy na vámi jmenované weby někam na bok (tedy do sloupce) jako doporučení.
  Pokud tento web navštěvují svéprávní lidé, pak jistě neopomíjejí navštěvovat i jiné alternativní weby a rádia. Nelze sem přenášet všechny aktuální zajímavé nebo alarmující články, lidé se musí orientovat sami. (např. Zvědavec, AE News, Parlamentní listy, NWOO.org, Protiproud a jiné)
  Osobně velmi ráda poslouchám na alternativních rádiích čtení na pokračování, např. Páni a otroci XX. století nebo Illumináti od Henryho Makowa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *