POZOR NA (ne)BEZPEČNOST VAŠICH NOTEBOOKŮ HP

…..myslíte si, že máte bezpečné notebooky, které u sebe nosíte? Raději si přečtěte následující článek a pak Vám možná klesne brada….

10:27

Z (ne)BEZPEČNOSTI NOTEBOOKŮ HP

Některé notebooky HP obsahují keylogger v ovladači zvukové karty
Při zkoumání struktur Windows Active Domain objevili odborníci ze švýcarské firmy Modzero keylogger v noteboocích společnosti HP. Některé modely používají zvukové čipy společnosti Conexant, která k nim dodává i ovladače. Ty se ovšem starají nejen o zvuk samotný, ale zajišťují také funkci multimediálních kláves.

Ukázalo se, že kód dodávaný společnosti Conexant byl v HP špatně implementován a nezaznamenává jen stisky speciálních multimediálních kláves, ale dostává informace o všech stisknutých klávesách. Co je horší, ukládá tyto informace do lidsky čitelného souboru. Ten je k nalezení v cestě C:\Users\Public\MicTray.log. Ten tak obsahuje řadu citlivých informací, včetně jmen a hesel a je navíc čitelný každou aplikací, která je v počítači spuštěna.

Problém se týká modelů řady HP Elitebook 800, EliteBook Folio G1, HP ProBook 600 a 400 a mnoha dalších. Plný seznam je součástí bezpečnostního oznámení. „Jaký je smysl keyloggeru v ovladačích zvuku? Předinstalovává HP vlastní spyware? Nebo je HP obětí backdooru, který byl vytvořen dodavatelem software za jeho zády,“ ptají se v závěru lidé z Modzero.
https://www.root.cz/zpravicky/nektere-notebooky-hp-obsahuji-keylogger-v-ovladaci-zvukove-karty/
seznam postižených bzařízení
https://www.modzero.ch/advisories/MZ-17-01-Conexant-Keylogger.txt

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 3

 1. jirik napsal:

  Vlády, které cíleně odpojují své občany od internetu, už nedostanou přiděleny žádné další IP adresy. Tak alespoň zní návrh jednoho z pěti světových internetových registrů. Africký registr AFRINIC vážně debatuje o možné změně pravidel, která by umožnila trestat jednotlivé státy za to, že k prosazení svých politických zájmů neváhají odstřihnout celou zemi od sítě.
  https://www.root.cz/clanky/zeme-blokujici-internet-nedostanou-ip-adresy-zni-nebezpecny-navrh/

 2. tauri napsal:

  Nu hlavně se obecně vůbec nevyplatí kupovat ntb od Intelu..protože jejich slavný Intel Management je pěknej špehoun..(naslouchá i když je ntb vypnutý) leda ještě tak AMD.
  Místo skypu používat qtox, který nesleduje uživatele.
  Zajímavé je, že blokátor IP adres, který fungoval i na 7 nejde používat se skype, protože starší podporu verzu 6.20 MS ukončil a jde jen verze 7.3x+ ten už obsahuje špionážní servery s IP..takže Vám nic nezbyde. Opravdu doporučuju qtox, místo skype i když skype je rozšířený..ale za soukromý to stojí.
  https://qtox-win.pkg.tox.chat/qtox/win64/download
  A ještě nepoužívat Avast..ten ví o Vás taky vše a ještě se tím chlubí sama firma.

 3. jirik napsal:

  Neznáma skupina hackerov podnikla systematický útok na rôzne systémy v desiatkach krajinách. Ide prevažne o ransomvér. Od užívateľa žiada výkupné 300 dolárov v bitcoinoch.

  Hackeri napadli systémy v USA, Rusku, Veľkej Británii, Španielsku a v ďalších. Podľa odborníkov takmer určite nejde o náhodu, ale o koordinovaný útok.

  BBC potvrdila, že ransomvér zasiahol napríklad aj systém britského zdravotníctva. Škodlivý program má meno WannaCry.

  Nemenovaný odborník z firmy Kaspersky potvrdil, že zatiaľ zaznamenali prípady v 74 krajinách. Podľa nepotvrdených správ zasiahlo najviac útokov Rusko. Viacero expertov prekvapila masívnosť a pripravenosť útokov.
  http://www.zive.sk/clanok/125069/kyberneticka-apokalypsa-hackeri-zautocili-vo-viac-ako-70-krajinach

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *