Právě nám asi začíná změna systému. Noviny Vám určitě napsaly „pravdu“ tak jak to praktikují po desetiletí

Právě nám asi začíná změna systému. Noviny Vám určitě napsaly „pravdu“ tak jak to praktikují po desetiletí

…..od roku 2000 upozorňuji, jak asi začne změna systému a to právě asi nastalo. Bude to velkým výpadkem systému peněžních služeb. Karty přestanou fungovat a lidé se nedostanou ke svým bankovkám. Zůstanou na „suchu“….

11:54

tm komentuje:

Je jedno, kdo nastavil výpadky systému po celém světě, ale stal se. Ať to udělal kdokoliv, hodí se vedoucí elitě. Nejen že nemusí potom vyplatit při celosvětovém krachu peníze, ale rovnou zavede nový systém. Ten konečný NWO. Varuji lidi a snažím se je přimět dlouhá leta na přípravu, ale kdo by to dělal? Že ano? Až vypadne elektrika, plyn a nepoteče voda, budou se divit co se vlastně děje. Jejich kreditními kartičkami mohou mlátit o stůl jakkoliv tvrdě, ale peníze už nedostanou. Na webech v západní Evropě také varují a vyzývají lidi na „možná“ poslední možnou přípravu před krachem….

Zkolabovaly dráhy, benzínky i nemocnice. Kvůli jedinému viru

Jediný škodlivý kód ukázal, jak zranitelný je moderní svět, který je závislý na počítačích a internetu. Kvůli vyděračskému viru WannaCry totiž zkolabovaly systémy drah, benzínek i nemocnic. Počty postižených již překonaly dvousettisícovou hranici, uvedla agentura Reuters.

 Kolaps řešily i benzínky. (Ilustrační foto)

Kolaps řešily i benzínky. (Ilustrační foto)

FOTO: Novinky

Včera 20:46

Vyděračský virus WannaCry se začal internetem šířit už během pátečního dne. Jako jedni z prvních na něho zareagovali bezpečnostní experti National Health Service (NHS). Pracovníci této zdravotnické organizace, která v Anglii zajišťuje zdravotní péči, bleskurychle odřízli počítače v nemocnicích od jejich sítě.

A dobře věděli, co dělají, neboť právě prostřednictvím jejich systémů se nezvaný návštěvník šířil. Nemocnice v Anglii se tak rázem ocitly bez počítačů a byly nuceny vyhlásit výjimečný stav – vyzvali obyvatele dotčených lokalit, aby se k lékaři vydali jen v nejnutnějších případech.

Virus útočil ve více než 150 státech

Kvůli ochromeným informačním systémům totiž byly počítače v nemocnicích prakticky nepoužitelné. Personál se tak musel vrátit zpátky k papírům a tužkám, poznamenal server BBC. Pacienti kvůli tomu čekali daleko delší fronty, než bývá obvyklé.

Mapa zemí, kde WannaCry během pátku útočil.

Mapa zemí, kde WannaCry během pátku útočil.

FOTO: repro malwaretech.com

A stejný kolaps postihl na 200 tisíc jednotlivců organizací ve více než 150 státech světa. Podle listu The Wall Street Journal se s útokem potýkaly například německé dráhy Deutsche Bahn. Vyděračský virus se totiž uhnízdil v jejich systému, který monitoruje příjezdy a odjezdy vlaků.

V Číně se zase výpadky dotkly čerpacích stanic National Petroleum Corp, ale například i tamějších škol a univerzit. Stejně tak zasažení vládních institucí potvrdilo například Japonsko.

Antivirová společnost Avast již dříve uvedla, že škodlivý kód WannaCry útočil také v Česku. Napadl zde podle prvních odhadů na 400 počítačů.

Chystá se druhý útok?

Aktuálně však WannaCry velké riziko již nepředstavuje. Tedy alespoň prozatím. Jeho šíření se totiž podařilo zastavit anglickému bezpečnostnímu expertovi ze serveru MalwareTech.com. Ten však zároveň upozornil, že kyberzločinci nasadí druhou verzi viru, kterou tak snadno zastavit nepůjde. [celá zpráva]

Stát by se tak mělo v nejbližší době, podle odhadů bezpečnostního experta ze serveru MalwareTech pravděpodobně již v pondělí. [celá zpráva]

WannaCry útočí úplně stejně jako drtivá většina ostatních vyděračských virů, které jsou označovány souhrnným názvem ransomware. Nejprve tedy škodlivý kód pronikne do počítače, pak jej uzamkne a zašifruje všechna data. Za jejich zpřístupnění následně počítačoví piráti požadují již zmiňované výkupné. [celá zpráva]

Takto vypadala obrazovka uzamčená vyděračským virem.

Takto vypadala obrazovka uzamčená vyděračským virem.

Zdroj (1)

5 komentářů

 1. Angela Bennettová je půvabná mladá žena. V Los Angeles, kde už pár let bydlí, ji však vůbec nikdo nezná: její vášnivou posedlostí je totiž počítač, před jehož obrazovkou tráví všechen svůj čas. Jeho prostřednictvím si objednává pizzu i teplo domácího krbu, v počítačové síti si našla zábavu i přátele. Ale i špičkové computerové odbornice si jednou za čas chtějí udělat prázdniny. Výlet do Mexika a vášnivá plážová romance se sympatickým Jackem Devlinem se však rychle změní ve strašnou noční můru. Angela se ocitne ve světě, kde není naprosto nic jisté – ani to, jak se vlastně sama jmenuje. Počítače tady totiž nejsou jen od toho, aby lidem ulehčovaly život. Mohou sloužit také rafinovaným zločincům, kteří hodlají ovládnout svět velkého byznysu. A mohou být i k tomu, aby jedna příliš zvědavá mladá žena byla vymazána ze světa. Angela se s tím nehodlá smířit, ale každý, kdo jí chce pomoci, vzápětí umírá. Ještě před chvílí něžný milenec, teď ďábelský zabiják Jack Devlin je jí totiž v patách… Nastává boj, v němž odhodlaná žena musí uplatnit všechnu svou inteligenci a odvahu, aby uhájila svou identitu i holý život.(oficiální text distributora)
  http://www.csfd.cz/film/21988-sit/prehled/

  Odpovědět
 2. Tak to je ten rok změn, kdy nás satanské elity rozmáznou jak špínu na botách?
  Kde je ten pád matrixu?

  Odpovědět
  • Nevěřte na tuto propagandu – vše bude jinak…

   Odpovědět
 3. ZAUJÍMAVE,……VUB banky dnes z troch bankomatov fungoval jeden. Na jednom bol oznam že má poruchu na ďalšom nebol žiaden oznam. Nechodia mi sms správy na mobil o nových prijatých platbách. Aká n á h o d a ? Ktovie do kedy to vydrží ?

  Odpovědět

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PENĚŽNÍ PODPORA

Připojte se prosím k ostatním a staňte se i Vy sponzorem tadesca.

Potěší i částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení ČR: 3211078872 / 6800

Bankovní spojení SK: 2901269209 / 8330
IBAN: SK0683300000002901269209
BIC: FIOZSKBAXXX

Děkujeme.

Rubriky

Odběr článků e-mailem

Odebírejte novinky e-mailem

Dostávejte články a novinky z tadesca rovnou do Vaší emailové schránky!

Přihlášení k odběru proběhlo úspěšně!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento článek se svými přáteli!

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte jej se svými přáteli!