Převrat v Makedonii pod taktovkou Evropské unie a Sorosových neziskovek. Začíná to být ostré, do akce jde komisařka Mogheriniová

…..podobným způsobem mají být použity „humanitární převraty“ po celé Evropě. Aby bylo jasno. Podívejte se copak se odehrává i v naší vládě a v našem parlamentu….

08:54

Evropské unie a Sorosových neziskovek. Začíná to být ostré, do akce jde komisařka Mogheriniová

V Makedonii i nadále panuje napjatá politická situace, která proti sobě fakticky postavila příznivce a odpůrce Evropské unie. Tisíce demonstrantů nyní opět vyšli do ulic, aby protestovali proti vměšování Bruselu do vnitřních záležitostí země.

Převrat v Makedonii pod taktovkou Evropské unie a Sorosových neziskovek. Začíná to být ostré, do akce jde komisařka Mogheriniová
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

 

Demonstrací se od začátku letošního roku konalo v Makedonii bezpočet. V parlamentních volbách získaly dvě největší strany přibližně stejný počet hlasů, a není tak možné sestavit vládu bez politických subjektů, které jsou podporovány albánskou menšinou. Prezident Ďorge Ivanov však odmítá vládní koalici v takové podobě podpořit a tvrdí, že by se nově vzniklá vláda stala pouhou loutkou v rukách sousední Albánie.Před dvěma týdny se jedna z demonstrací zvrhla v násilnosti, v rámci kterých vniklo několik set lidí do budovy parlamentu. Chtěli tak vyjádřit nespokojenost se zvolením makedonského Albánce Talata Xhaferiho předsedou parlamentu. Bývalý armádní důstojník byl do své funkce dosazen díky socialistům, které otevřeně podporuje Evropská unie a americký miliardář maďarského původu George Soros. Z loňských voleb vítězně vzešlá VMRO nachází sympatie v Moskvě.Makedonie se tak po Ukrajině stává druhou zemí v regionu, kde spolu o vliv soupeří Evropská unie a Rusko. Socialisté se v posledních týdnech domluvili na rozdělení moci s „albánskými“ stranami. Evropská unie i nadále nijak neskrývá, na které straně stojí. Ministryně zahraničí EU a bývalá členka italské komunistické strany Federica Mogherini se již setkala s Xhaferim, aby jemu osobně i socialistům vyjádřila podporu.

Makedonie je jednou ze zemí v regionu, které s Bruselem vyjednávají o připojení k Evropské unii, a všeobecně se předpokládá, že se tak v příštích měsících či letech stane. Voliči konzervativní VMRO-DPMNE nicméně nejsou z případného členství nijak nadšeni, a také proto jsou svými odpůrci doma i v Bruselu označováni za spojence Ruska. Tento týden se opět sešli k protestům a označili volbu Xhaferiho předsedou parlamentu za „převrat v režii EU“.

„Po celé dva měsíce naše názory ignorují. Budeme pokračovat do té doby, než nám začnou naslouchat. Tohle je přece naše země, nemáme kam jinam jít,“ prohlásil jeden z vůdců protestu Bogdan Ilievski. Z vměšování obvinili v poslední době Evropskou unii,  ruské i maďarské politiky. „Makedonský příklad jasně ukazuje, jaké nebezpečí představují zahraniční intervence do jednotlivých zemí,“ uvedl ministr zahraničí Peter Szijjarto.

 

A z diskusie

jak se píše ve zprávě výzkumu, který financovala Evropská unie: “Žádné děti, žádný problém!” „Pro bezdětné je myšlení v termínech budoucích generací méně relevantní. Proto se chovají stále více tak, jako kdyby oni měli být ti poslední, a vidí sebe jako ten poslední článek řetězu,” uvádí německý filozof Rüdiger Safranski

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

 1. jirik napsal:

  Rakouská vláda je na pokraji kolapsu kvůli šokující rezignaci, která otvírá dveře krajně pravicové Straně svobody. A tato krize mohla být pro Brusel velkým bolením hlavy, jelikož proti-EU zaměřená Strana svobody momentálně vede v průzkumech veřejného mínění.

  Včera padly na budoucnost koaliční vlády stíny pochybností poté, co rezignoval vicekancléř Reinhold Mitterlehner, což posiluje volání po předčasných volbách.

  Mnozí v jeho Lidové straně si myslí, že by se spíše měly vypsat volby než ho jen vyměnit ve funkci vůdce strany a pokračovat v té vratké koalici se Sociálními demokraty.

  Tyto dvě strany se střetávají pravidelně už od jejich nástupu k moci v roce 2013 a rezignace pana Mitterlehnera vypadá pro tuto obtížnou alianci jako zvonění umíráčku.
  http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10356-rakousko-kolaps-eu-nocni-mura
  —–
  Bývalý urguguayský prezident Jose „Pepe“ Mujica, známý jako nejskromnější prezident světa, naléhal na veřejnost celého světa, aby odmítla politiky rozvracení George Sorose a naléhal na politiky, aby tohoto globalistického miliardáře dali na černou listinu.
  http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10355-george-soros-cerna-listina-nejchudsi-prezident-sveta
  ———–
  Proč vůbec jsou z lidí, z národů dělány ovce? A k čemu je potřeba pastýř, a k čemu pastýř potřebuje ovčáckého psa, aby udržel stádo ovcí ve správném kurzu?

  Je vidět, že tato metafora je již od samého začátku prosáklá ideologií. Již u Platona existují první pochyby o tom, zdali má pastýř skutečně na srdci dobro ovcí, nebo zdali nepřemýšlí o zisku. Zdali má pastýř při pasení ovcí na srdci to nejlepší pro ovce, nebo prodej. Tato metafora odhaluje pravdu, již se pokoušejí skrýt — to, že pastýř nemá povinnosti vůči ovcím, ale vůči vlastníkovi stáda.
  http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10359-profesor-rainer-mausfeld-strach-mocenskych-elit-z-naroda-zvladani-demokracie-skrze-techniky-mekke-sily

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *