Prezidentský duel původně chtěla odvysílat TV Nova, kandidát Jiří Drahoš debatu odmítl. I proto proti moderátorovi Reyi Korantengovi usedl sám prezident Miloš Zeman.

…..DRAHOŠ je člověk, který neumí správně mluvit a přemýšlet. Bojí se aby něco neřekl špatně, a proto raději nepřišel do studia televize Nova na debatu se Zemanem. Neměl totiž otázky napsané dopředu  a LOUTKOVODIČI mu nemohli tudíž napsat správné odpovědi. Je vidět, že sám za sebe neumí jednat a v důležitých věcech jedná jako předpos.anej malej kluk. A tohohle zvolit na hrad? VÝSMĚCH…..

09:27

 

„Zásadně se nevsázím. Zatím to vypadá na remízu, což je to nejzajímavější. Když hrozí remíza, tak každý hlas aktivního voliče může rozhodnout,“ poznamenal Zeman úvodem na otázku moderátora, kolik by si vsadil na své vítězství.

K nepřítomnosti svého protikandidáta se Zeman nechtěl vyjadřovat. Místo toho zmínil momenty své prezidentské funkce. Vzpomněl přitom na sociální demokracii. „Za jeden z nejhorších momentů, i když jsem to neovlivňoval, považuji její pád na oněch sedm procent. Za nejkrásnější momenty naopak považuji setkání s občany a podnikatelské mise,“ řekl Zeman.

Když se Zemana Koranteng zeptal, zda nepřemýšlí nad omluvou za výrok ohledně Alexandra Dubčeka, jenž v minulých dnech pronesl, Zeman odvětil: „Ne, chraň bůh, protože lidé, kteří si na tohle stěžují, neznají historii,“ trval si na svém Zeman. Ten mimo jiné uvedl, že Dubček se v roce 1968 podělal hrůzou, což pobouřilo zejména Slováky.

Ten trvá na svém i v tom, že je prezidentem dolních deseti milionů občanů, jak slíbil. A sjednotitel? „Teď se snažím sjednotit dva proudy – proud Andreje Babiše, který by nejraději vládnul sám, a proudy všech ostatních, kteří by mu nejraději podtrhli stoličku, aby nevládl vůbec,“ nechal se slyšet Zeman. „Rozděluje názor, nikoliv člověk. Budeme-li mluvit například o názorech na migranty. Jak mám sjednotit ty, kteří chtějí migranty a ty, kteří je nechtějí? Řeknu svůj názor,“ podotkl.

Zeman se následně hájil, proč jmenoval vládu Andreje Babiše (ANO), u níž bylo zřejmé, že nedostane důvěru. „Pokud nejste věštec, nevíte nikdy na sto procent, zda tu důvěru premiér dostane, či nikoliv,“ podotkl Zeman s tím, že on i Babiš si byli vědomi, že první pokus bude úspěšný. „Pan Babiš požádal, abych jmenoval jeho vládu 13. 12. a měl proto velmi slušný argument, že by jel rád do Bruselu již jako předseda vlády. Nejpozději do 10. ledna tak musel požádat o důvěru. Už tímto byl časový interval velmi zúžený,“ řekl Zeman, jenž pro druhý pokus požaduje garanci podpisů minimálně 101 poslanců.

 

„Preferoval bych menšinovou vládu, kterou by podporovali sociální demokraté nebo komunisté a strana Svoboda a přímé demokracie. Premiér by si přál koalici s ODS,“ řekl následně Zeman.

Předčasné volby několik měsíců po řádných voleb v žádném případě nepodporuje. „Považuji to za urážku voličů,“ poznamenal Zeman. „Politici mají hrát s těmi kartami, které rozdali voliči. Pokud to neumějí, tak jsou neschopní,“ sdělil Zeman.

Zdanění církevních náhrad? Ano

Ten se pak vyjádřil i ke zdanění finančních náhrad církvím. „Jsem pro,“ řekl. „Sociální demokracie deklarovala zdanění finančních náhrad ve svém programu. Totéž chtěl i Andrej Babiš. Lidovci to odmítli. Dnes se neočekává, že budou lidovci ve vládě, a tak nová vláda může zaujmout jiné stanovisko,“ dodal.

Vyjádřil se i pro vlaky zdarma pro studenty a důchodce. EET pak pokládá za dobrý a úspěšný nástroj. „Jsem pro zavedení i dalších vln,“ podotkl. Je i pro zmírnění protikuřáckého prezidenta. „Ale jako prezident jsem si nemohl dovolit to vetovat, protože jako kuřák jsem byl ve střetu zájmů,“ řekl.

Následně se pak vyjádřil i proti odpouštění dluhů dlužníkům. „Někteří totiž vytloukají klín klínem,“ poznamenal s tím, že stát by se neměl plést mezi dlužníka a věřitele. „Kdo to pak zaplatí? Český daňov poplatník, kdo jiný,“ zmínil.

 

K zahraniční otázce Zeman uvedl, že si neumí představit, že by Česká republika byla mimo EU či mimo NATO. „Ale dovedu si představit, že by se k tomu lidé měli vyjádřit,“ poznamenal Zeman. „V parlamentě leží zákon o obecném referendu. Tento zákon je v prvním čtení a de facto nebyl vůbec projednáván. Já jsem ho podpořil. Bavme se o tom, jaký bude okruh témat, což by mělo být součástí zákona,“ zmínil.

„Jsme ustrašená, přikrčená, bojící se republika,“ řekl pak Zeman k postavení Česka v EU. Ukázkou jsou podle něj migrační kvóty. „Jdeme do kouta a tiše pláčeme. Ale plakat se v politice nemá,“ řekl Zeman, jenž je podle svých slov zastáncem eura. „Protože mám ale hájit zájmy českých daňových poplatníků, přestal jsem podporovat euro ve chvíli, kdy začala řecká krize a my bychom pak mohli platit část řeckých dluhů,“ sdělil.

V souvislosti s migranty pak neopomněl zmínil svůj výrok vůči německé kancléřce Angele Merkelové, kdy zopakoval, že když někdo pozve někoho na oběd, nemůže jej následně posílat k sousedům,“ podotkl Zeman. „V případě svého znovuzvolení bych odmítl podepsat tzv. Dublin 4,“ dodal a zmínil své řešení uprchlické krize. „Ochrana vnějších hranic, ta dosud téměř neexistuje. Bodem číslo 2 je deportace těch, kteří nedostali azyl. Ty tady nemají co dělat. A bod číslo tři je humanistický – pomoci těmto lidem v zemích původu,“ podotkl Zeman.

 

Rusko i Čína: Snažím se rozvíjet ekonomické vztahy

Následně se Zeman vyjádřil i k Rusku. „V Moskvě, kde jsem měl podnikatelskou misi, se podepsala dohoda o dodávce 6000 traktorů Zetor na dobu čtyř let. Mám radost z těchto drobných kontraktů, protože dávají lidem práci a umožňují také zisk a zvýšení mezd,“ zmínil Zeman příklad, proč se k Rusku přiklání.

A co Čína? „Snažím se rozvíjet ekonomické vztahy, protože ekonomická diplomacie je důležitá. Teď do Číny přiletěl francouzský prezident Macron a podepsal obrovský kontrakt. Taktně se vyhnul otázce lidských práv,“ poznamenal Zeman. Když mu Koranteng opětovně při některých otázkách skočil do řeči, Zeman se ohradil: „Neskákejte mi do řeči, vy nikam nekandidujete.“ Jednou při doplňující otázce pak také Zeman podotkl: „Co ještě chcete?“

„Moje téma, které částečně bylo i v tomto období, bylo aktivní občanství. Víte, že jsem podporoval návrh, aby byla přímá volba hejtmanů, starostů i primátorů. Víte, že jsem podporoval i zákon o referendu. Aktivní občanství znamená i nepopulární věc. A podporuji volební povinnost. Když voliči mají mít práva, a já podporuji rozšíření jejich práv, tak mají mít i povinnosti,“ řekl Zeman také ke svým prioritám.

Závěrem se vyjádřil také ke svým spolupracovníkům, které by po volbách oslovil, zda by vůbec chtěli ještě dále spolupracovat. Kancléře Vratislava Mynáře se zastal, podle jeho slov totiž není potřeba, aby měl bezpečnostní prověrku. „Uznávám, že by ji měl mít. Pan kancléř si požádal zcela zbytečně o nejvyšší stupeň. Kdyby si řekl o Tajné, možná, že by to dostal. Ale on si řekl o Přísně tajné a nyní se soudí. Dobře mu tak,“ sdělil Zeman. Co se týká amnestie, tak Zeman o ničem takovém neuvažuje. „Je to právo, které v žádném případě nehodlám využít,“ řekl Zeman.

Útok ukrajinské aktivistky na prezidenta Zemana pak hlava státu okomentoval následně: „Pan Kruliš se smál, neboť si myslel, že je to moje obdivovatelka,“ sdělil k útoku Andželiny Diašové ve volební místnosti, kterému se hradní protokolář usmíval. „Je to špatná znalost ukrajinských reálií,“ podotkl k tomu ještě Zeman, že Kruliše nezarazilo ani to, že Ukrajinka byla polonahá.

„Až jednou nebudu prezidentem, mám houpací křeslo a připravenou zásobu knih. Budu si číst, bude mě líto, že nebudu moci pokračovat v krásné práci, kterou teď dělám,“ uzavřel Zeman, jenž Korantengovi ukázal i to, jak dokáže mrkat oběma očima. Reagoval tak na slova neurologa Martina Jana Stráského, který dlouhodobě zpochybňuje Zemanův stav. „Prohlásil na internetu, že ho znepokojuje, že mrkám pravým okem a to svědčí o nějaké neurologické vadě. Dovolte, abych na vás mrknul, a pro jistotu i levým okem,“ řekl prezident a ostentativně na moderátora mrkl oběma očima.

Zeman závěrem svěřil divákům také svůj sen: „Česká republika by měla směřovat ke skandinávskému modelu sociálního systému. Tento model je nejúspěšnější model v Evropě.“

Před odchodem ze studia ještě pozval Korantenga na skleničku vína. „Přijímám, ale domluvme se, že to bude až po volbách,“ uzavřel Koranteng.

Zdroj (1)

A zde máte video rozhovoru Miloše Zemana na Nově:

https://youtu.be/eT0JGEMtPAg

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

12 komentářů

 1. Maroš napsal:

  Korateng? Podprahové multikulti procesy, ktoré prebiehajú na pozadí! Lebo o Zemana v skutočnosti ani nejde!. Vy asi nechápete, že FAREBNÝ Korateng V PLNEJ MIERE NAHRADIL DRAHOŠA!!!

 2. Maroš napsal:

  Kalergiovské „hókusy pókusy“ – ako dlhodobé globalistické plány!
  „Ona to totiž byla zkouška českého diváka nasadit někoho smojí barvou kůže, takže mě mohli kdykoliv stáhnout.“
  Poznámka – komu zachutí práca v TV, popularita a vysoká mzda a „bokovky“ – ten je už správne uvarený na to, aby urobil čokoľvek – aj „v záujme“ svojej rodiny, aby o túto prácu snov neprišiel! To je základný manipulatívny prostriedok /na 4. priorite/ s takouto verejne známou osobou – ktorá potom moderuje nie „len“ nejakú reláciu, ale najmä názory občanov – divákov. Už len to, že v predvolebnej debate je farebný moderátor „samozrejme“ postavený do role „rovnocenného“ partnera S PREZIDENTOM – je manipulácia a symbolizmus! Pretože prečo tento rozhovor so Zemanom /“Drahošom“/
  nemoderovala biela Češka Bohryová? Aj s patričným dekoltom?!
  https://sip.denik.cz/celebrity/moderator-rey-koranteng-20110818.html

  • Maroš napsal:

   „„Umíme přímo zachytit, jaké mají ti další lidé emoce a čemu věnují pozornost. To je založeno na přímých vazbách mezi našimi mozky a mozky dalších lidí a mezi jejich mozky a mozky našimi. Nazývám to mezimozek,“ vysvětluje.“
   „Profesor Tatum říká, že obzvláště důležité je, aby se lidé už teď vyrovnali s důležitostí podprahových podnětů, jelikož se dostávají do ohrožení, že ty jim rozvrátí zvyšující se nárůst video-callů a dalšího technologického vývoje posledních let. Profesor Tatum tvrdí, že takovéto konverzace jsou nezbytně daleko méně významné, než ty tváří v tvář, protože: ‚Ta emotivní nákaza se sice přenáší rychlostí světla, nikoliv však rychlostí elektronické transmise. Vizuální vstup tváří v tvář je doprovázen zvukem, gesty, vůní potu i možnými doteky a určitým propojením.‘“
   http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11941-telepatie-realna-wifi-lidske-mozky-profesor-prinasi-dukazy

   • Nula napsal:

    s týmto tu Maroš neprejdeš – za toto sa tu hnevá a banuje … ako v medzičase 🙂
    Princíp rovnaký: … Virusy sa tu neštudujú ako príčina (sú neviditeľné). Stačí keď niekto hlasno – alebo inak zakašle…, a hneď je priestor pre kvantum známych „tabletiek“ v diskusii, a tak nikoho nezaujíma ich účinok práve tým, že nikoho nezaujíma vírus samotný… Zároveň Ti hrozí, že môžeš byť obvinený predsudkom z nanášania vírusov do prostredia ?!:)

    • Maroš napsal:

     Nula – žijeme v spoločnosti, ktorá je chorá aj keď nekašle. Liečime symptómy, nie príčiny. Medzičas sa úporne bráni diagnózam – lebo „niektorí ľudia“ nielen na Slovensku si urobili zo symptómov živnosť. A takí, ako ja, im lezieme do kapusty.
     Momentálne leziem s linkami sem na tadesco.cz na nervy už aj zopár ľuďom na nwoo.org – no a čo?!
     No a to, že niektorých trollov, alebo tých, ktorí majú iné predstavy, nasiera práve to rozširujúce sa spektrum alternatívnych webov – a vytváranie potrebnej mozaiky povedomia. 2-3 weby podplatíš, zastrašíš, ale 30 už je problém!
     A nové vyrastajú ako huby po daždi! No tak nech ich skúsia zašliapnuť všetky! Nie! Oni špeciálne potrebujú weby pracujúce ako tolerovaná opozícia! Aby mohli neustále implantovať tie homeopaticky zriedené lži – 99% pravdy : 1% lži! Lenže ja na takúto „pohodlnú homeopatiu“ nie som a ani nebudem zvyknutý.
     Tvorové v nás Úžasný dokument o životě v našich tělech TOP CZ HD
     https://www.youtube.com/watch?v=P32SC4ZEQ9s
     Únik ze sekty
     https://www.youtube.com/watch?v=_3O627Uzx2c

 3. jirik napsal:

  „Jsem zaskočený mírou nenávistné zloby vůči Zemanovi a jeho voličům…“ říká Ivan Vyskočil
  Publikováno Dnes v 09:04
  Ivan Vyskočil – herec

  „Byl jsem na setkání zástupců prezidentských kandidátů a zaskočila mě míra nenávistné zloby vůči Miloši Zemanovi,“ říká herec Ivan Vyskočil a dodává, že kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Lidé, kteří volí současného prezidenta, to podle něj o sobě příliš neříká, ale protistrana, volící prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, je mnohem militantnější. Lidé se prý bojí říct, že volí Zemana.

  „Miloš Zeman je čitelný politik, který své názory prohlašoval, i když byly nepopulární a i v dobách, kdy se to nesmělo. Je to lepší kandidát, než něco neznámého. Drahošova kampaň je snůška frází…“ Zemanovi se nediví, že nešel do debat. „Je to fér, že do nich nešel. Teprve teď má rovnocenného soupeře.“

  Pokud by Zeman vyhrál volby, nebojí se, že by prezidentskou funkci nemohl vykonávat. „Říká věci jasně. Nevybíravé výrazy mám často radši. Odvádí dobrou práci, nedá se mu nic vyčítat.“ Česko je prý rozdělené na Prahu a zbytek republiky.

  https://xtv.cz/archiv/jsem-zaskoceny-mirou-nenavistne-zloby-vuci-zemanovi-a-jeho-volicum-rika-ivan-vyskocil

  Kdo byl v prvním kole podle Ivana Vyskočila vhodný kandidát na prezidenta? Jakého prezidenta chce? Co si myslí o Drahošovi? A co by vzkázal lidem, kteří nechtějí k volbám?

 4. .lak napsal:

  Tak je to zcela zřejmé jak to agentůra biderberg a cestovka dvou kontinentů to zamýšlí s poddanými nevolníky od počátku.
  S křovím podlokajníků kteří motají hlavy důvěřivým ale nic nerozhodují pouze žerou z daní nejchudších protože bohatí optimalizují. A ti co zřizují neziskovky a vítače to jistě dělají s poselstvím i s využíváním hlupáků když se podívám na některé naše politiky, kdy někteří užití vykuky nemusí tušit svou tragickou roli sebedestrukce.

  Příspěvek ze zvědavce: dnes 14:01 Drahoš nebo Zeman? Reagovat › cyril 217.?.?.?
  Imigrace (uprchlíci) se stala zbraní hromadného ničení. Stačí nasměrovat tzv. uprchlíky na nějakou zemi, a současně jí zakázat, aby si chránila své hranice – a srazíte tuto zemi na kolena. Mimochodem historicky každá země, která nedokáže ochránit své hranice, ztrácí právo na existenci. Tato „armáda uprchlíků“ vyjde mnohem levněji než armáda vojáků, protože živit sociálními dávkami je přece z důvodů solidarity a uznání jejich lidských práv musí jimi okupovaná země a ovládnutí takové země se tak dosáhne mnohem snadněji a levněji než válkou. A navíc armáda vojáků zase odtáhne loupit někam jinam nebo se vojáci vrátí domů, ale imigranti zůstanou navždy a už se jich nikdy nezbavíte? A právě tohle, tu teď EU dělá. Proč nás chce EU takto srazit na kolena a zničit? Lež o lidských právech pro imigrantské nájezdníky je opět zbraní hromadného ničení a je třeba se jí rázně postavit. A vítačům a sluníčkářům (správněji řečeno páté koloně kolaborantů) je třeba říci jediné, chtějí-li někomu pomáhat, tak ať napřed pomohou našim lidem v chudobě a bez domova a 10% školních dětí, které nemají peníze na oběd ve školní jídelně. A hlavně se jich zeptejte, kolik jsou ochotni dávat na tuto pomoc ZE SVÉHO.

  Zjistíte, že nic, že tito vítači umí jenom dojit naše daně a jsou tedy sami jen jiným druhem čistých parazitů. Jsme tedy svědky účelového spolčení dvou skupin parazitů proti pracujícím, kdy se jedni paraziti (EU, vítači, neziskovky) ve spolupráci s jinými parazity (imigrující negři a muslimové) rozhodli pod rouškou ochrany lidských práv žít na náš úkor, vykořisťovat nás a udělat si z nás své otroky. V druhém kole prezidentských voleb volte podle toho, jestli tohle chcete (Drahoš) nebo nechcete (Zeman). Vše ostatní je proti tomu podružné. 362038 dnes 17:00 RE: Drahoš nebo Zeman? Reagovat › R.E. 107.?.?.? Reakce na 362038 Ano, velmi výstižné…Ta armáda imigrantů není jen armádou dobyvatelů, ale i okupační a to v tom smyslu, že zde v Evropě vytvoří tzv.“řízený chaos“, který paralyzuje dané území ve všech ohledech a to přesně podle plánů anglosionistických neokonů, který nastínil už neblahé paměti jeden z jejich nejefektivnějších plánovačů na koncilu v Chicagu, George Friedman, který prohlásil, že „je nezbytné zabránit spolupráci Evropy s Ruskem a vytvořit nárazníkové pásmo od Baltu až po Černé moře…“,dle jeho slov ..“Hitler prohrál válku, proti Rusku proto, že okupace Evropy mu vázala značné množství armády, která mu pak v rozhodující okamžik chyběla na frontě a tomu se musí USA vyhnout a to tím vytvořeným chaosem v Evropě, která se nebude schopna bránit a jen us.dílčí přesné zásahy budou udržovat požadovaný stav.Kdyby měly USA okupovat Evropu, potřebovaly by k to
  Reagovat

  Re: Re: Tak je to zcela zřejmé jak to agentůra biderberg a cestovka dvou kontinentů to zamýšlí s poddanými nevolníky od počátku, eš, 22.01.2018 18:26:35
  Kdyby měly USA okupovat Evropu, potřebovaly by k tomu několikamilionovou armádu, vždyť jen k udržení poměrného klidu v míru a bez aktivního odporu obyvatelstva, jen na potlačení obyčejné kriminality je jen v New Yorku potřeba okolo 120.000 policistů…“ Imigrace není náhoda, je to cílená pečlivá a monstrozní likvidace Evropy a opravdový, nikoli nafouknutý holokaust a jen opravdoví bezmozci, nebo zkorumpované svině to nevidí a napomáhají tomu. Dřív, nebo později musí dojít ke střetu, jinak vše bude pokračovat beze změn, jak to vidíme u sousedů na západ od nás a proto si přeju, aby k tomu střetu došlo co (nejspíš ve Francii, VB, NL, B, Itálii) co možná nejdřív, dokud je alespoň pro nás nějaká naděje a prostor k účinné prevenci.Podle stupně „nákazy imigranty“, zkorumpovanosti politiků a zblbnutí obyvatelstva považuji tyto státy a národy „za už ztracené“… Sice by to jistě přineslo velký a dramatický otřes, ale trpné přešlapování na místě a ignorování stavu znamená jistý zánik státu i národa, o což jde těm globalizačním inženýrům nadevší pochybnost…[naštvaný]

 5. Jara napsal:

  Díval jsem se na Novu s panem pres.Zemanem. Drahoš vůbec nepřišel,udělal si hanbu jak záškolák a ukázal,že vůbec není schopný být presidentem. Vykresluje to celé pozadí lidí co stojí za Drahošem,celý zástup podvodníků a kauz. Kožený, kšefty s topnými oleji, Bakala a mnoho,mnoho jiných. A taky jedna velmi smutná,na kterou se zapomíná, kdy Havlův premiér Tošovský ,,Ukradl naše zlaté rezervy“ způsobem,že toto zlato měnil za německé dluhopisy ! Zlato jsme měli-nyní je fuč,v době,kdy by bylo aspoň něco mít ( vždyť kolikrát jsme se společně podíleli celonárodní sbírkou a zbyly jen oči pro pláč)

 6. jirik napsal:

  ROZHOVOR Není pravda, že většina umělců nenávidí prezidenta Miloše Zemana. Jenom nejsou tolik slyšet. ParlamentnímListům.cz to řekla známá herečka a dabérka Tereza Bebarová, která bude podle svých slov opět volit Miloše Zemana. „Je to takový Jan Žižka české politiky. Už se sice tak mocně neohání palcátem, občas i z koně spadne, ale vždycky se vydrápe na hřbet a zase jde do boje, bojovat za nás a za naši zemi,“ říká.
  http://www.rukojmi.cz/clanky/5370-ta-nenavist-mnoho-umelcu-jako-ja-podporuje-milose-zemana-jana-zizku-nasi-politiky-drahos-je-zajic-v-pytli-sverila-se-nam-znama-herecka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..