Rusko zuří kvůli „invazi agentů USA“ do diplomatických budov!

Moskva se zásadně ohrazuje proti činností orgánů USA po obsazení ruských diplomatických objektů v San Franciscu, a vyhrazuje si právo na odpověď, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

V pondělí došlo dalším nezákonným vniknutím do uzavřeného konzulátu v San Franciscu.Ministerstvo zahraničních věcí se na svých stránkách vyjádřilo k „invazi amerických agentů“ do ruských diplomatických budov

„Ostře protestujeme proti druhé americké nepřátelské akci. Vyhrazujeme si právo na odpověď. Základním stavebním kamenem pro diplomacii vždy byla a je zásada reciprocity. V souladu s tím, rozumíme, že Američané svým vloupáním do našich kanceláří v zahraničí ve skutečnosti souhlasí s možností podobného zacházení s jejich kancelářemi v Rusku,“ napsalo rozčíleně ministerstvo.

Ministerstvo uvedlo, že Rusko nikdy neudělilo souhlas s odstraněním imunity na diplomatický a konzulární majetek a nedovolilo napadnout jeho zařízení. Resort uvedl, že Spojené státy opět nově porušují mezinárodní právo.„Nyní tam se nalézající americké agenty nikdo nepozval. Jsou to útočníci. Jejich činnost je bezprecedentní zvůlí v historii bilaterálních vztahů,“ uvádí se v značně emotivním prohlášení.

Začátkem září tohoto roku bylo na základě požadavků úřadů USA byly uzavřeny ruský generální konzulát v San Franciscu a obchodní mise ve Washingtonu a New Yorku. Poté byly budovy prohledány. Rusko tyto kroky označilo za nepřátelský krok a slíbilo, že se obrátí na soud.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. jirik napsal:

    Autoři nové knihy o speciálních operacích CIA novinář Patrik Baab a bývalý poradce Pentagonu Robert E. Harkavy informovali v rozhovoru pro Sputnik Deutschland o okolnostech řady halasných politických vražd v Evropě koncem 20. století.
    Kniha Baaba a Harkavyho pod titulkem „V pavučině tajných služeb. Proč byli zavražděni Olof Palme, Uwe Barschel a William Colby?“ se zakládá na reálných událostech kolem těchto halasných politických vražd, které nebyly dosud odhaleny. Při práci na knize získali novináři přístup k tajným dokumentům sedmi tajných služeb, hovořili s jejich bývalými agenty a dotázali se expertů-toxikologů. https://sptnkne.ws/fD6y

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *