Ruský poslanec, známý svým „anti-gay“ zákonem, se v Rusku snaží prosadit zákaz veškerých operací pro změnu pohlaví

Russian MP known for ‘anti-gay’ law seeks to ban sex change operations in Russia
Poslanec Státní dumy Vitalij Milonov, známý svými prokřesťanskými postoji, připravil návrh zákona, který zakazuje změnu pohlaví. Tvrdí, že tento zákrok může představovat riziko jak pro tělesné, tak i duševní zdraví.

V současnosti neexistuje jediný pádný lékařsky podložený důvod k chirurgickému zákroku pro změnu pohlaví dospělé osoby. Veškeré fyziologické odchylky nebo onemocnění mohou být odstraněny či vyléčeny v raném věku poté, co jsou diagnostikovány lékaři,“ uvádí vysvětlující poznámka připojená k návrhu zákona.

Milonov trvá na tom, že současná situace vyžaduje nápravu, a proto navrhuje zákon, který by v Rusku kompletně zakázal provádět operace pro změnu pohlaví, a „stejně tak i další metody, které mají za cíl změnit pohlaví člověka prostřednictvím chirurgického zákroku.“ To samé by dokonce mohlo platit i pro zprostředkovatele, kteří v Rusku hledají klienty pro změnu pohlaví na zahraničních klinikách.

Milonov ve svém vysvětlení zdůraznil, že tento zákon se zakládá na názorech lékařské komunity. „Provádění takových operací je v rozporu se samotným základem lékařské profese – procedura, jako je změna pohlaví, pacientům zkracuje život, způsobuje jim zdravotní problémy a zvyšuje riziko spáchání sebevraždy,“ napsal.

Poslanec je známý jako hlavní patron ruského zákona, který zakazuje propagaci navazování netradičních sexuálních vztahů nezletilých, kterému média říkají „zákon proti gay propagandě“. Nicméně získal ještě větší proslulost díky četným legislativním iniciativám, které však nikdy nebyly uzákoněny, jako je zákaz dětských soutěží krásy, kriminalizace prostituce a zavedení pokut za falešné účty na sociálních sítích.

Milonova stálá obchodní značka je anti-homosexuální kampaň. Navrhl dokonce zákaz dovozu produktů Apple, protože je tato společnost vedena otevřeně homosexuálním ředitelem Timem Cookem.

V září Milonov předvedl návrh zákona o pokutování a mimosoudním zablokování webových stránek, které vědomě šíří falešné zprávy. Je přesvědčen, že takové sdělovací prostředky jsou nástrojem informačního a psychologického vlivu zneužívaného k destabilizaci země a ohrožení informační bezpečnosti Ruska.

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 2

  1. jozo napsal:

    Ja s tim suhlasim. Za urcitych podminek sice lze takovou operaci provest. Ale ne ve vsech pripadech. Cetl jsem ze existuje teorie kdy chteji elity znicit rodiny a heterosexualitu aby mohly do pseudomatek instalovat vajizka geneticky pozmenena a nikdo nepoznal proc tomu tak je?? Vubec bych s enedivil pokud by to mela byt pravda. Protoze uz dneska si zena oplodnena umele nemuze byt jista zda dotycne vajicko nebylo manipulovano pred vlozenim do delohy. Elity jdou proti prirode samotne a treba ve filmu vetrelec 2017 tedy ten posledni co vysel veze na osidleni planety nejen posadku ale i lidi na osidleni planety. Domnivam se ze ten sestrih v kabine rozhovoru dvou homosexualu moc velky prinos pro osidelni planety tedy nebude. Nechci si domyslet pokil takovych bude uspanych v tech bunkach vzadu vesmirneho korabu. On tenhle dil je asi nejhorsi co jsem kdy videl a musel jsem ho kazdou chvilku rozdychavat. Predstava poblazneneho robota co vymejsli vetrelce tedy tu tragikomickou postavicku co pak vyleze s tela a dela huhly hulhly na rubota s mavajicima rukama me doslova vyprskla kavu s ust kdyz jsem to smichy nevydrzel. A tak se mohu domnivat ze uz nejd eo to rodin zdrave deti ale umele upravene za pomoci nosicu obcana 1 a obcana 2 bez identifikace tak ze bude dochazet mozna i ke zmene celeho tela a funkci. A tak jak rikal nejaky popelar ci kdo to byl SORRY JAKO.

    • jirik napsal:

      Stačí co bývá záměn dětí po porodu v porodnicích – tím nemyslím jen české, ale celkově ve světě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *