Slovensko je rozděleno na dva tábory a to díky snímkům Tater z Košic, které potvrdily existenci duté Země

…..tolik let píši a přednáším o duté Zemi. Jsem rád, že i omyly vedou k odhalení. Lidé si to dokázali i na Kanárských ostrovech, kteří věděli co mají dělat a jak hledat důkazy…..

09:54

  tm komentuje:

Samozřejmě, že se budou zase MUDr, JUDr, PUDR, Dr, Csc, lidé s amputovaným mozkem, a také trollové ze všeho zase dělat HOAX a podvod. No jo, místo toho, aby se zamysleli, raději budou bránit Matrix a psát blbosti…..

Podvod, nebo originální záběr? Fotka Tater a Košic rozdělila Slovensko

19. ledna 2017
Východoslovenské město Košice je od Tater vzdálené vzdušnou čarou zhruba 80 kilometrů, ale fotograf Julius Szabo dokázal pořídit snímek, na kterém to vypadá, jako by Košice ležely téměř na úpatí těchto krásných velehor. Fotografie rozproudila poměrně ostrou debatu v médiích i na sociálních sítích.
Košice a Vysoké Tatry

Košice a Vysoké Tatry | foto: Julius Szabo

Vrch Bradlo je součástí Slanských vrchů a leží v těsné blízkosti města Košic. Pro mnoho místních je to prostě jen jeden z mnoha kopců v okolí města.

„Celých 36 let jsem se díval na tento kopec, který je vidět téměř z každého místa ve městě, ale nikdy mě nenapadlo se tam jít podívat. A pak jsem viděl unikátní fotografii Košic s vrcholy Vysokých Tater a tak začalo moje dobrodružství ve Slanských vrších,“ píše na svém blogu Julius Szabo.

Skály na vrchu Bradlo u Košic. Právě z tohoto místa nafotil Julis Szabo fotografii Košic s vrcholy Vysokých Tater.

Skály na vrchu Bradlo u Košic. Právě z tohoto místa nafotil Julis Szabo fotografii Košic s vrcholy Vysokých Tater.

Košice a Vysoké Tatry s pojmenovanými vrcholy

Košice a Vysoké Tatry s pojmenovanými vrcholy

Právě na vrcholu Bradlo pořídil autor fotografii, která na sociálních sítích vzbudila silné emoce. Při prvním zveřejnění měli lidé za úkol poznat město na fotografii. Padaly různé tipy: Prievidza, Liptovský Mikuláš, Spišská Nová Ves. Samotné Košice hádal málokdo.

Fotogalerie
„Hned po jejím zveřejnění došlo k bouřlivé diskuzi. Někdo řešil správné názvy štítů, někdo zase nevěřil, že je možné vidět takovým způsobem Košice hned pod Tatrami a fotku označovali za fotomontáž,“ říká Julius Szabo. Proto se pan Szabo rozhodl fotografii zveřejnit znovu a rovnou přiznal, že se jedná o Košice. Do fotografie také přidal názvy tatranských štítů.

Fotku, pořízenou obyčejným kompaktním fotoaparátem Panasonic Lumix TZ70, otiskla také některá slovenská a maďarská média.

Veškeré pochybnosti vyvrátilo až video zveřejněné na YouTube, které Szabo natočil při focení snímku. Některá z nich pak musela vyřizovat nepříjemné stížnosti čtenářů, kteří sami sebe označovali za znalce Vysokých Tater a odmítali připustit, že by tato fotografie byla skutečná.

„Na tuto vyhlídku nevede ani žádná turistická trasa a přesné místo jsme vlastně našli až podle GPS souřadnic z internetu. První pokus o pořízení fotografie nám nevyšel kvůli špatné viditelnosti. Úspěšní jsme nakonec byli až na silvestra v roce 2016,“ říká pan Szabo. A výsledek rozhodně stojí za to. Co myslíte?

 

Zdroj: 1

 

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 30

 1. Jan Žižka napsal:

  Asi není náhoda,že jsem právě v Košicích,měl svoji slovenskou část rodiny právě já 🙂

  JEDINÝ AVATÁR EU,JAN ŽIŽKA

 2. zdeněk napsal:

  PUDR 😀 😀 😀
  Tak to jste mě rozesmál tomáši…..

 3. bedberg napsal:

  Dobry den
  Prosil bych o vysvetleni spojitosti predchoziho clanku s dutou zemi.
  Dekuji.
  bedberg

  • Honza napsal:

   Vysvětlení nebude, protože je to nesmysl. Od nás taky za určitých podmínek jsou vidět hory, většinou ale ne. Nesouvisí to však s „Dutou Zemí“.

   • tomáš marný napsal:

    Honzo,
    nevíte o čem hovoříte. S dutou zemí to souvisí více než si myslíte. Podívejte se na odpověď pro bedberga…..
    tm

  • tomáš marný napsal:

   Vážený bedberg,
   udělejte si tečnu na kouli a spočítejte si o kolik set metrů padá pod horizont hora vzdálená 100 km. Jak je možné, že z Tater byly vyfoceny Alpy????
   tm

   • rene napsal:

    Jo jo, chtěl bych se někdy podívat na povrch.

   • Tomáš napsal:

    Ne že bych chtěl něco zpochybňovat ale je potřeba uvažovat z jaké nadmořské výšky je foceno (Bradlo je 840m n.m.), v jaké n.m. jsou Košice a výškové poměry mezi zmíněnými místy a vrcholky Tater. Nelze jen tak říct udělejte tečnu na kouli, koukněte jak padá za horizont a šup vše je vysvětleno…Pozn. Fotku Alp z Tater jsem neviděl ani Alpy z Tater…

 4. marmaris napsal:

  Hahahááá, z patříčné výšky se zdají být „duté“ a v dolíku i Himálaje. Ale snímek je povedej. 😀 😀

 5. marmaris napsal:

  A kde je to slavný video?:D

 6. tauri napsal:

  Hezký den tm:
  rád bych se zeptal na banální věc, která možná bude směšná..ale stále mi vrtá hlavou.
  Čeho vlastně využívá dalekohled? Přec když je předmět daleko a najednou je blízko, tak jak je to možný..? Je to díky nedokonalému Matrixu, nebo čím? Všude nám říkají, že zvětšuje..nj ale co je tedy iluze a co reál? Díky

  • smrdutá mrtvola Václava Havla napsal:

   Dalekohled využívá např. wikipedii, ke své sebepropagaci.

   Banánně si to můžeš vysvětlit tak, že si otevřeš obrázek na celou obrazovku, pak z něj vybereš uprostřed čtvereček, který opět otevřeš na celou obrazovku. Tohle dělají dvě čočky.

   • tauri napsal:

    Tak je mi jasné, jak dalekohled nějak funguje..To samé kapka vody, že..ale jak ten fígl v Matrixu funguje..chápeš? Je to banalita, která nám je vysvětlena..ale ví každý, jak co funguje?
    Když vezmu základní program, tak třebas každá věc už je program, jak dlouho bude fungovat, co má dělat..Ale nějakou chybu to musí využívat, když přiblížim něco, co je daleko a přitom blízko.

 7. mona napsal:

  Super foto,pudr.monika

 8. mona napsal:

  video taky super.pudr.monika

 9. bedberg napsal:

  Dobry den pane tm
  Dekuji za vysvetleni, avsak vasi odpovedi ne-uplne rozumim. Totiz, pri vzdalenosti cca 100 km se zakriveni Zeme podili vyskovym rozdilem cca 1 m. Snimek je porizeny z vysky kopce Bradla cca 800 m, je koukano pres kopecky vysoke cca 900 m a zaber Vysokych Tater se nacita od upati cca 1000 m n.m. To same bych konstatoval ve vztahu Vysoke Tatry versus Alpy, kdy pri vzdalenosti 700 km se zakriveni Zeme podili vyskovym rozdilem cca 40m. Proto mi neprijde, ze tyto priklady verohodne vypovidaji o „dute“ Zemi. Hm, a nebo?
  Jeste jednou dekuji za reakci.
  bedberg

 10. bedberg napsal:

  ad. LDV
  Dekuji za upozorneni. Uvedl jsem nespravne jednotku. Misto „m“ ma byti …“km“. Takze 100 km je to 1 km, 700km pripada 40 km…
  Takze ?
  bedberg

 11. Dan napsal:

  Tohle mě zaujalo. Jsem líný něco počítat, tak to nakreslím v AutoCAD. Z Mont Blanc na Gerlachovský štít to je cca1040 km, kreslím tedy kruhovou úseč. Sečna o délce1040 km na kružnici o poloměru 6378 km. Na jednom konci sečny kreslím Mont Blanc 4,81 km, na druhém Gerlach 2,665 km a propojim přímkou . Hmm, tak ty kopce na sebe ´´nevidí´´. Je mezi nima 17,74 km vysoký horizont. 🙂

  • tomáš marný napsal:

   Milý dane,
   ano, máš naprostou pravdu, snažil jsem se to lidem vysvětlovat na přednáškách a soukromě řadu let. Málokdo, ale pochopil. Chtěli si vše nechat donést pod nos a pak to pošlapali. Je vidět, že jsi jeden z myslících lidí…..
   tm

   • ????? napsal:

    Dobrý den s omluvou, mou reakci jsem vložil u vedlejšího článku, takže repeté..

    Nedá mně to, tak zareaguji:

    1) můj kamarád vidí v nejlepší viditelnosti na Petřínskou rozhlednu, od něj přes 100km vzdálenou a pozorováním ji v teleskopu vidí jen jeji vrchní část, přesně dle výpočtu, zahrnujícího zakřivení planety i nadmořských výšek..

    2) Polárku neuvidíte z jižní polokoule, stejně jako ze severní Jižní kříž

    3) na netu najdete online vysílání z ISS, i aktuální souřadnice, na noční obloze je to dle mého pozorování nejjasnější (po Měsíci samozřejmě) objekt, můžete si tak v živém čase prohlédnout krásu naší zakulacené planety a rozpoznat jednotlivé kontinenty, které by vypadaly zcela odlišně u teorie placaté planety atd.

    4) funkce GPS

    5) mohu změřit vzdálenost vesmírných těles spektrometrem

    6) v letové hladině v kabině pilota lze vidět zakřivení, i použitím vodorovného předmětu (aby mě zrak nešálil 🙂

    7) zatmění měsíce a jeho fáze

    8) z Japonska se dá letět do Los Angeles bez toho, aniž bychom museli přelétávat Evropu, Asii

    Dá se najít tisíc dalších důkazů a nesrovnalostí, myslím si, že je to typická jednoduše vyvratitelná teorie, na kterou se pak nabalí i ty pravdě blízké konspirace, za účelem jejich vlastní dehonestace, což je pro mnoho opatrně nahlížejících pod pokličku pak jejich „vražedná“ infozbraň..

    • tomáš marný napsal:

     Vážený ?????,
     v mnohém nemáte pravdu, protože oko vidí konvexní věci konkávně a konkávní konvexně. Zde všechno začíná a je z toho odvozeno…..
     tm

     • pětiotazník napsal:

      Děkuji pane Marný za odpověď,
      dobrá, to dokáži akceptovat, pakliže to ale vyfotím, či změřím, tak už mě můj zrak neobalamutí.. Leč tento střípek je opravdu maličkým detailem do celé mozaiky z výše uvedených bodů, co mě dnes napadly..

      • tomáš marný napsal:

       Vážený pětiotazníku,
       důležitá by byla přednáška, protože jak říkám, všemu je úplně jinak a vím o čem hovořím. Bez postupných bodů v souvislostech to je nepochopitelné. Málokdo se umí tím prokousat…..
       tm

     • pětiotazník napsal:

      Vážený pane Marný,
      já bych také rád vytvořil přednášku, kde bych vysvětlil nelogičnost a vlastní zkušenosti, popírajíc tento článek, však to snad není způsob komunikace zde, která je určitými pravidly definována.. Dal jsem několik analogicky návazujících otázek, odpověď byla, ehm nebyla, já pravdu hledám a vy?

      • tomáš marný napsal:

       Vážený pětiotazníku,
       v současné době mám velmi málo času a nemohu na vše odpovídat. Jsem dost často na cestách a v zahraničí…..
       tm

 12. AL napsal:

  Je hezke ze si kreslíte tecny ke kouli kdyz zeme neni koule … je splostela , a jeste navic pomackana (nejcasteji oznacovana za bramboru) podel silocar + dalsich xy deformaci mimo tyto hlavni ktere jsou definovany rotaci a ektromagnetickym polem. Cele to „maskuji“ oceany a atmosfera.(ruzna vyska oceanu diky gravitaci mesice, slunce, i gravitacnim anomalim -ty jsou taky zmerene muzete si najit mapu a jsou i na sousi )

  A prosim Vas rychlost rotace planety nema na letadla etec zadny vlyv!!! Proc? Ponevaz odstredivou silu prebiji gravitace a rychlost je vzasade konstantni(odchylky jsou a meri se vyguglujte si to-a jsou minimalni tzn neznatelne). tzn NEZRYCHLUJETE (pro ty pomalejsi: mejme krychlovy dopravni prostredek ktery urychlime na 1600 km v hodine ve vakuu (zadne brzdeni!) rychlost se nemeni pokud jste uvnitr muzete si hrat s letadilky a anglicaky jak chcete podlaha vzduch i voda uvnitr tu rychlost 1600km/h vubec nepociti jelikoz rychlost se nemeni tzn vsechno uvnitr ma vzhledem k vnejsku stejnou zakladni rychlost dokud s tim nepohnete.

 13. bibipome napsal:

  Dobře, ale kam je teda vystřelena sonda pionýr před x lety. Měla tabulku o nás a odkud letí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *