Tomio Okamura opět oprávněně řádil

Inzerát České televize, jež hledá pro natáčení pořadu Čtení do ouška etnika pro kanál Déčko malé vietnamské, černošské a arabské děti, rozčílil předsedu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru….

19:54

Česká televize shání na natáčení děti. Ale nesmí být bílé, jen menšiny. Dozvěděl se to Tomio Okamura a spustil

10. 4. 2017 17:08

Inzerát České televize, jež hledá pro natáčení pořadu Čtení do ouška etnika pro kanál Déčko malé vietnamské, černošské a arabské děti, rozčílil předsedu hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamuru.

Česká televize shání na natáčení děti. Ale nesmí být bílé, jen menšiny. Dozvěděl se to Tomio Okamura a spustil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Česká televize v inzerátu shání děti ve věku čtyř až sedmi let z Prahy a blízkého okolí. Ne však ledajaké- požadavek na komparsisty je vypsán podle rasových kritérií. Děti by měly být, vietnamské, černošské, nebo arabské. „Děti by měly rozumět česky a měly by být schopny říct jednoduchou větu ze scénáře – česky,“ píše se v inzerátu. Podle Okamury tak veřejnoprávní televize předvádí nově rasismus a xenofobii vůči českým dětem.„Nerozumím tomu, proč v ČT vytvářejí pořady o čtení určené nikoliv také pro české děti, ale jen pro vybrané etnické skupiny – není to diskriminace? Za mě a za naše hnutí SPD říkám zcela jasně, že odmítáme jakýkoliv rasismus a xenofobii, i ten naruby, chceme stejná práva a povinnosti pro všechny občany ČR nehledě na barvu pleti a žádáme, aby bylo vysílání vždy vyvážené. Problematika čtení se týká všech dětí,“ rozčílil se Okamura.

Následně vzpomněl na dětské pořady České televize, kterými podle jeho slov byly vymývány mozky našim dětem. „Například loňská Sněhurka s Miroslavem Donutilem, kde na začátku pohádky Miroslav Donutil vypráví, že Sněhurka měla ‚jednu velkou vadu, totiž bílou pleť jako mléko‘, a na konci si Sněhurka vezme ‚černočerného černocha, díky čemuž spolu mají světle hnědé děti, které se už nepotřebují skrývat pod slunečníky jako bílá Sněhurka, které vždy naskákaly pihy‘,“ zmínil a dodal, že v případě, že by někdo řekl něco podobného naopak, nastal by humbuk „ochránců práv“, policie, státních zástupců, novinářů, politiků a různých pseudoaktivistů.

Vzpomněl také na další loňský dětský pořad ČT s názvem Planeta Yo. „Moderátoři na základě scénáře připraveného ČT otevřeně propagovali přijímání migrantů. Takový pořad považuji za vysloveně nebezpečný,“ poukázal.

Závěrem pak dodal, že ČT podle jeho názoru potřebuje velkou reformu. „Je to drahá, nefunkční a zpolitizovaná televize, která se zcela vymkla veřejné kontrole, slouží zájmům úzké skupiny lidí a neslouží zájmům svých koncesionářů, tedy občanů. Navrhujeme přímou volbu a odvolatelnost ředitele ČT, aby byl ředitel odpovědný přímo občanům, a uzákonění kontroly hospodaření ČT Nejvyšším kontrolním úřadem (NKÚ). A prosím vás o podporu v říjnových parlamentních volbách,“ uzavřel.

Celý příspěvek Tomio Okamury: 

Česká televize předvádí nově rasismus a xenofobii vůči českým dětem – podívejte se na inzerát České televize, ve kterém nechtějí, aby v dětském pořadu ČT o čtení vystupovali české děti: „Krásný den, pro natáčení pořadu pro Déčko ČTENÍ DO OUŠKA ETNIKA hledáme malé děti vietnamské, černošské a arabské nebo podobně tmavé (španělské) z Prahy a blízkého okolí. Věk – 4-7 let. Děti by měly reagovat (rozumět česky) a měly by být schopny říct jednoduchou větu ze scénáře – česky. Zájemci pište na mail dagmar.csorgo@ceskatelevize.cz a zašlete aktuální fotografii svého potomka a kontakt na Vás. Casting bude probíhat v příštím týdnu a vybraným se ozvu. Heslo ČTENÍ DO OUŠKA ETNIKA ! Díky moc Dáša Csorgo“
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1322998464449915&id=426035147479589

Nerozumím tomu, proč v ČT vytváří pořady o čtení určené nikoliv také pro české děti, ale jen pro vybrané etnické skupiny – není to diskriminace? Za mě a za naše hnutí SPD říkám zcela jasně, že odmítáme jakýkoliv rasismus a xenofobii, i ten naruby, chceme stejná práva a povinnosti pro všechny občany ČR nehledě na barvu pleti a žádáme, aby bylo vysílání vždy vyvážené. Problematika čtení se týká všech dětí. Co si o tom myslíte Vy? Napište mi do komentářů.

A vzpomeňte si na dětské pořady ČT, kterými „vymývá mozky“ našim dětem, například loňská Sněhurka s Miroslavem Donutilem, kde na začátku pohádky Miroslav Donutil vypráví, že Sněhurka měla „jednu velkou vadu, totiž bílou pleť jako mléko“ a na konci si Sněhurka vezme „černočerného černocha, díky čemuž spolu mají světle hnědé děti, které se už nepotřebují skrývat pod slunečníky jako bílá Sněhurka, které vždy naskákaly pihy“. Představte si, že by někdo řekl něco podobného naopak, to by byl humbuk „ochránců práv“, policie, státních zástupců, novinářů, politiků a různých pseudoaktivistů!

Vzpomeňte si také na další loňský dětský pořad ČT s názvem Planeta Yo, kde moderátoři na základě scénáře připraveného ČT otevřeně propagovali přijímání migrantů. Takový pořad považuji za vysloveně nebezpečný.

Já říkám otevřeně – ČT zasluhuje velkou reformu, je to drahá, nefunkční a zpolitizovaná televize, která se zcela vymkla veřejné kontrole, slouží zájmům úzké skupiny lidí a neslouží zájmům svých koncesionářů, tedy občanů. Navrhujeme přímou volbu a odvolatelnost ředitele ČT, aby byl ředitel odpovědný přímo občnům, a uzákonění kontroly hospodaření ČT Nejvyšším kontrolním úřadem (NKÚ). A prosím Vás o podporu v říjnových parlamentních volbách.

Zdroj (1)

 

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 5

 1. V.A.M. napsal:

  Citat: „A vzpomeňte si na dětské pořady ČT, kterými „vymývá mozky“ našim dětem, například loňská Sněhurka s Miroslavem Donutilem, kde na začátku pohádky Miroslav Donutil vypráví, že

  Sněhurka měla „ { jednu velkou vadu, totiž bílou pleť jako mléko“} = rasismus a xenofobie, i ta naruby = a na konci si Sněhurka vezme „

  černočerného černocha, díky čemuž spolu mají světle hnědé děti,= tak o takovouhle vychovu mych deti vubec nestojim!!!!!!!!!!

  které se už nepotřebují skrývat pod slunečníky jako bílá Sněhurka, které vždy naskákaly pihy“.

  Představte si, že by někdo řekl něco podobného naopak, to by byl humbuk „ochránců práv“, policie, státních zástupců, novinářů, politiků a různých pseudoaktivistů!“ = TO MATE PRAVDU.
  JAKMILE NEKDO Z NAS NECO TAKOVEHO REKNE OKAMZITE STRACIME PRACI A JDEME IHNED ZA-MRIZE ANI NA VEREJNOSTI SE NESMIME UKAZAT JSME POSUZOVANI JAKO ZLOCINCI.

 2. jirik napsal:

  Analytik Koller to vidí jinak: Jeden z oblíbených argumentů multirasistů je tvrzení, že se nemusíme bát, protože u nás žádní muslimové nejsou. Jenže…
  http://vool.cz/eQydf

  • ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA napsal:

   Zajimava analiza

   Citata pana Kollera: „Situace se velmi podobá druhé polovině třicátých let minulého století, kdy Evropu zachvátil rozpínající se italský a španělský fašismus, německý nacismus a jim podobné politické organizace v řadě dalších zemí, mnohdy s tichou podporou vlád a nadnárodních finančních skupin. Fašisté, či nacisté měli vytvořit protiváhu vůči levicové revoluci. Dnes vidíme stejný vývoj. Řízená islámská invaze má vytvořit kontrarevoluci proti snahám kolonizovaných zemí a národů Evropy vymanit se z narůstající totality a chudoby ze strany především EU a Německa. Dalším problémem k zastření problému je válečná psychóza směřující k válce s Ruskem.“

 3. jirik napsal:

  V České televizi pracují podvodníci, její hospodaření je netransparentní a pořady jako Reportéři ČT nebo 168 hodin si její redaktoři v podstatě zprivatizovali, uvedl předseda hnutí SPD Tomio Okamura v rozhovoru pro XTV. Kritický byl i k postoji politiků vůči hrozbám imigrační krize: „Voláme po nulové toleranci nezákonné a ekonomické migrace,“ říká Okamura. Podle Okamury tvoří většinu uprchlíků mladí silní muži, kteří jsou pro naši zemi hrozbou.
  http://xtv.cz/archiv/v-ceske-televizi-jsou-podvodnici-rika-tomio-okamura

 4. jirik napsal:

  Kuráž a soudnost, a ne patolízalské sklapovačky
  10. 4. 2017
  KSČM se vyjádřila promptně a bez chytračení: Útok Spojených států na Sýrii je agresí proti suverénnímu státu. Tím, že eskaluje násilí, mírové urovnání jen dál komplikuje. Ohrožuje bezpečnost celého regionu.

  Naše stanovisko, vydané pár hodin po útoku, shrnulo jen to hlavní. Ten ovšem provokuje i řadu dalších otázek. Deklarovaným cílem agrese je domnělé použití chemických zbraní syrskými vládními silami. Nakolik vážně se dá brát po skandálním lhaní, „zdůvodňujícím“ agrese proti Iráku, Libyi i dalším zemím? Proč by tak šílený krok podnikl Bašár Asad? Právě teď, kdy jsou teroristé v Sýrii v narůstající defenzívě? Proč by to dělal pár hodin poté, co na jeho rezignaci přestaly trvat i USA?

  Co vedlo k rozkazu, který vydal, Donalda Trumpa? Rozhodoval se svobodně – anebo s hlavní u spánku? Proč zvolil záminku tak absurdní a profláknutou? Má světu vzkázat „jen“ to, že si chřadnoucí ředitel zeměkoule udělá, co si zamane, aniž to cítí potřebu jakkoli obhájit? Nebo má v komplice, nuceného držet basu, změnit i novou hlavu státu? Přimět ji, aby právě to, čím dostala ve volbách stranu války na lopatky, teď vzala sama zpátky? Má právě casus belli, co se dá velkopansky diktovat, věcně však obhájit nikoli, zesměšnit ty, od nichž se žádá rituální souhlas, jako groteskní pimprlata? Je to past i na ty české „politické elity“, jež do ní poníženě lezou? Odkdy tak trapná kapitulace zavazuje i nás, komu vládnou?

  Uteklo jen pár hodin a teror zmasakroval Stockholm. Jen pár dní předtím i Petrohrad. Příště to může být kdekoli jinde. Jakou roli sehrají rakety na Sýrii tváří v tvář této hrozbě? Troufne si kdokoli soudný tvrdit, že porážku teroristické internacionály urychlí? Není snad nad slunce jasnější, že bude vraždit o to víc – v Sýrii, ale jiných zemích, evropské nevyjímaje?

  Porazí ji jen aliance, široká a odhodlaná jako ta, která zlomila vaz nacismu. Tehdy v ní spojily síly všechny antifašistické mocnosti i desítky dalších zemí. Dělily je rozdíly jiných zájmů a dokonce společenských zřízení. Mozaika dnešního světa nabízí mnohem příznivější podmínky. Neporovnatelně dál je i arzenál, schopný společného nepřítele rozdrtit. Ruce mu svazuje politika, slepá jako předválečný appeasement. Sázka na „umírněné“ teroristy je neméně krátkozraká. Obrací se i proti těm, kdo s ní spojili morbidní naděje.

  Trump vyhrál volby jménem většiny, která té špíny má plné zuby. Byl to jen práskaný politický marketing? Nebo před stranou války uskakuje i prezident hypervelmoci? Platí-li za druhé – a leccos tomu nasvědčuje – má ještě šanci to ustát? Demarkační čáry, protínající dnešní svět, zřejmě rozťaly i americké špičky.

  Na náš názor se neptají. Tím méně je důvod poklonkovat straně války. Teď to chce kuráž a soudnost. A ne patolízalské sklapovačky.

  Autor:
  Josef Skála, místopředseda ÚV KSČM
  Zdroj:
  Mediální úsek ÚV KSČM
  https://www.kscm.cz/aktualne/aktuality/kuraz-soudnost-ne-patolizalske-sklapovacky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *