Tomio Okamura: Vystoupil jsem na zastupitelstvu města Havířov

14:54

Kdyby video nešlo přehrát, je možné ho spusti i zde:https://www.facebook.com/tomio.cz/videos/1582095495134593/

Vystoupil jsem na zastupitelstvu města Havířov v ostře mediálně a společensky sledované kauze pobytu vládních migrantů v Havířově a dalších místech republiky, jelikož naše hnutí SPD sesbíralo více než PĚT TISÍC podpisů občanů města pod petici proti umisťování migrantů do města. Vedení města, které je ve složení ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL i po mém vystoupení a předání petice bohužel NADÁLE ODMÍTÁ aktivně přijímání migrantů bránit, včetně těch islámských, jelikož se zřejmě bojí jít proti svým stranickým šéfům ve vládě. Náměstek primátorky Karel Šlachta (ČSSD) dokonce veřejně okřikl přítomné zástupce pěti tisíc občanů neuvěřitelným slovem „Mlčte!“ a mne jako zástupce petentů označil za „darebáka“. Vyzývám všechny naše příznivce, aby přišli k říjnovým volbám a podpořili naše hnutí SPD.

Zde je přepis mého projevu v plném znění:

Vážené dámy a pánové, paní primátorko, vážení zastupitelé, všichni víme, proč jsme tady – soukromá firma Residomo, která vlastní bývalé hornické byty vytunelovaného OKD, tu dělá byznys s migranty. Parazitovat na kolonizaci Evropy a naší zemi kulturně odlišnými migranty je něco, s čím nesouhlasí drtivá většina českých občanů bez ohledu na politickou příslušnost a politické preference.

Když jsme já a naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) řešili před rokem na žádost občanů podobnou situaci v Králíkách v Pardubickém kraji, přidali se k nám ve finále straníci většiny politických stran ve městě. Navzdory šílené politice centrálnímu vedení vládních stran, tedy ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL, mají normální lidé zdravý rozum. O to větší zklamání máme ze stavu tady v Havířově.

Zde v Havířově ve městě vládne stejná koalice jako na vládní úrovni, tedy koalice ČSSD, hnutí ANO, KDU-ČSL a zdá se tedy být logické, že jste loajální k Praze.

Jenže, vážená paní primátorko Feberová za ČSSD, vážení radní za hnutí ANO a KDU-ČSL a zastupitelé, Vám dali hlasy a důvěru místní občané, to oni Vás povolali do funkcí a zodpovídat byste se měli jim a nikoli těm, kteří posluhují paní Merkelové, těm, kteří v europarlamentu prosadili kvóty na migranty. Měli byste pracovat pro občany Havířova a nikoliv nečinně přihlížet Sobotkově, Babišově a Bělobrádkově vládě, která trvale a celoročně přijímá do České republiky migranty a vynakládá na ně doslova miliardy korun na úkor našich českých potřebných občanů.

Mám tady v ruce petici pěti tisíc občanů Havířova. Spolu s podpisy občanů okolí je to sedm tisíc podpisů lidí, kteří mají strach o svojí svoje děti, o svoje rodiny, o bezpečnost, o svoji budoucnost ve své vlastní zemi.

My ani pět tisíc občanů Havířova, kteří petici našeho hnutí SPD proti přijímání migrantů do Havířova, podepsali, nejsme xenofobové, kteří se bojí neznámého – bojíme se toho, co znají všichni z celého světa, kde se začali usazovat kulturně nepřátelští migranti.

Občané Havířova vyjádřili svůj jasný názor v petici, kterou dnes přinášíme. Víme, že město má omezené pravomoci, ale není pravda, že nemůže nic dělat. Díky našemu společnému tlaku a odporu drtivé většiny obyvatel města Králíky se nakonec z místního dětského domova ubytovna pro migranty nestala.
Pokud bude spolu s občany Havířova jednotné v odporu i město a kraj, pak je naděje, že usazování migrantů v Havířově a následně v Moravskoslezském kraji, kam jsou pak stěhování, skončí.

Vážená paní primátorko, žádám Vás a nabízím Vám, abychom jeli společně co nejdříve do Prahy za členy Vaší vlády, tedy za vašimi spolustraníky ve vládě a pojďme jim společně říct ne – neusazujte nám v našem městě lidi, které tu nechceme.
Žádám Vám tímto paní primátorko o jasnou odpověď, zdali se mnou do Prahy za vládou v nejbližší době pojedete? Dále Vás paní primátorko Feberová žádám, abyste veřejným dopisem vyzvali vládu vašich spolustraníků, aby ukončila stěhování migrantů do města Havířova.

Jde o to, že na lednovém zastupitelstvu zde v Havířově vystoupil jednatel firmy Residomo, která vlastní zde v Havířově bývalé byty vytunelované OKD, a veřejně potvrdil, že za peníze ministerstva vnitra pronajímají 21 bytů přímo pro vládní migranty například z muslimského Iráku, Sýrie a tak dále. Dalších až 200 bytů, znovu opakuji až 200 bytů, pronajímají dle vyjádření jednatele firmy tzv. neziskovým organizacím, přičemž veřejně potvrdil, že některé z nich mají v náplni činnosti tzv. integraci migrantů.

A tady je můj další dotaz na Vás paní primátorko Feberová z koalice ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL. Sdělte nám, jací cizinci a kdo je vlastně ubytován v těchto 200 bytech v Havířově? Na lednovém zastupitelstvu zaznělo, že to nikdo neví, kdo vlastně bydlí v těch bytech pronajímaných tzv. neziskovkám. Toto považuji za absolutně skandální a svědčí to o nečinnosti vedení města. Proto Vám znovu nabízím a žádám Vás, abyste veřejným dopisem vyzvali na základě naší petice vládu vašich spolustraníků, premiéra a ministra vnitra, aby tyto informace pro občany zajistili, zveřejnili a hlavně aby ukončili jakékoliv další stěhování migrantů v rámci současné migrační vlny do Havířova a následně do České republiky.

Problém se samozřejmě netýká pouze Havířova a Moravskoslezského kraje. Z písemné odpovědi, kterou jsem obdržel od premiéra Bohuslava Sobotky vyplývá, že vláda stehuje migranty, které přijímají natrvalo do České republiky, tak do Ústeckého kraje, do Královéhradeckého kraje a do Jihomoravského kraje.

A my v našem hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) říkáme jasné a na rovinu. Dejme peníze našim potřebným lidem, našim seniorům, našim rodinám s dětmi, našim zdravotně postiženým spoluobčanů, A NE nějakým vládním migrantům.

Všichni dnes už víme, že drtivá většina migrantů jsou ekonomičtí turisté – kolonizátoři, kterým se zalíbil evropský a český sociální systém.

Měli bychom vědět, že tím, že legalizujeme pobyty takových migrantů v České republice nebo se takové legalizaci nebráníme, tak stejně neřešíme nijak situaci v jejich domovské zemi. Ale naopak pobízíme další, aby se stěhovali k nám, a pomáháme byznysu pašeráků lidí. Vytváříme také vyšší kriminalitu, zhoršujeme bezpečnost a vytváříme sociální pnutí ve společnosti, jelikož se nedostává peněz pro naše občany. Dává mi za pravdu i oficiální statistika ministerstva vnitra, která jasné říká, že kriminalita cizinců v České republice stále stoupá – a to nehledě na náboženství.

Česká republika ani Evropa nemohou přijmout všechny cizince či chudé světa a už vůbec nesmí přijímat vyznavače islámu, tedy v prvé řadě arabské nebo africké muslimy – bohužel je to to nejzhoubnější, co bychom mohli pro svou zemi udělat. A vidíme to dnes a denně po celé Evropě.

Připomínám, že Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda vloni v září odsouhlasila dalších 520 milionů korun na trvalé přijetí a integraci dalších šesti tisíc migrantů do České republiky. Zcela dobrovolně a zcela mimo kvóty stanovené Evropskou unií. Situace je tedy ještě horší.

I zde v Havířově se pohybují islámští migranti – a já se ptám, paní primátorko Feberová a žádám Vás o odpověď? Můžete zde veřejně občanům Havířova, moravskoslezského kraje a celé České republiky, jelikož tento záznam uvidí lidé v celé zemi, zaručit, že žádný z těchto migrantů kteří prochází průběžně pobytem v Havířově skutečně není bezpečnostním či sociálním rizikem pro naší společnost? Stačí, když odpovíte krátce. A pakliže toto nemůžete občanům zaručit, tak se ptám, proč již vaše koalice ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL dávno nevyzvala veřejně vaše spolustraníky ve vládě, aby dobrovolné přijímání migrantů do České republiky zastavili. Proč jste již veřejně neprotestovali pro vašemu premiérovi a spolustraníkovi Sobotkovi a ministrům Andreji Babišovi a Pavlov Bělobrádkovi? Bojíte se hněvu svých stranických šéfů? Nebo o politická korýtka? Je to pro Vás důležitější než hlas pěti tisíc občanů Havířova?

V našem konání musíme vždy volit a dávat něčemu přednost – a já i naše hnutí SPD jsme přesvědčeni, že my musíme dát přednost svým dětem, svým občanům, své zemi a své kultuře a naší civilizaci.

Vážení občané, vážená paní primátorko, vážení zastupitelé – firmu Residomo určitě nepřesvědčíme, aby přestala pronajímat byty za státní peníze migrantům. Ostatně jednatel firmy tady na zastupitelstvu v lednu veřejně potvrdil, že až vláda vyhlásí další veřejnou soutěž na ubytování migrantů, tak se znovu přihlásí. Ale můžeme přesvědčit například ministerstvo vnitra, aby smlouvy s Bakalovými pohrobky zrušilo. A přestalo toto financovat.

A já se vás ptám a žádám Vás – půjdete se mnou paní primátorko za vaším spolustraníkem a ministrem vnitra Chovancem a za premiérem Sobotkou, který je také Vás spolustraník a požádáme je, aby tyto aktivity ukončili? Já jim to říkám ve Sněmovně dva roky a odmítají přestat s přijímáním a financováním migrantů.
Jestli nepochodíme ani spolu, tak doufám a žádám občany o podporu našeho hnutí SPD v říjnových parlamentních volbách, abychom mohli učinit sami změny.

Vy jako vedení města můžete v prvé řadě dát pánům nahoře najevo, že s nimi nesouhlasíte a já připomenu návrh našeho krajského zastupitele pana Mgr. Lubomíra Volného, který je zde také přítomen, aby zastupitelstvo přijalo usnesení o tom, že nebude spolupracovat a s vládou ani nikým jiným na ubytovávání imigrantů v Havířově v rámci řešení současné evropské imigrační krize a doplnil bych ho o protest proti tomu, aby ministerstvo vnitro uzavíralo smlouvy s kýmkoli, kdo by chtěl ubytovávat migranty v Havířově.

Rád bych zdůraznil a požádal Vás, abychom tu neslovíčkařili o legálních a nelegálních migrantech. To je totiž ve výsledku jedno, jelikož velkou část teroru v Evropě páchají zlegalizovaní migranti nebo jejich potomci. Navíc naše v uvozovkách moudrá vláda přijímá nejen nelegální migranty na základě kvót – a podrobila se diktátu Bruselu a zradila naše občany, ale rozhodla se obejít protesty proti nelegálním migrantům plnění kvót tím, že nabírá migranty v zahraničí,řádně je legalizuje a dopravuje je k nám jako legální migranty. Takže znovu zdůrazňuji, nebavme se tady o nelegálních či legálních migrantem, nazývejme je výstižně a jednoduše vládními migranty.
Také bych zopakoval požadavek, aby městské zastupitelstvo požádalo ministerstvo vnitra, aby vyvrátilo nebo potvrdilo informaci, že se v rámci přijímaným migrantů v Havířově nacházejí či nacházeli bývalí bojovníci Islámského státu, Al- Kajdy a Tálibánu, kteří údajně „dezertovali“ k jednotkám NATO.
Jsme ve válce s muslimským terorem a to, že u nás zatím nemáme zaplaťpánbůh žádné útoky je dané tím, že muslimové mají u nás velmi slabé zázemí.

Nicméně již víme, že česká Bezpečnostní a informační služba (BIS) monitoruje hlásání radikalismu i u nás – i u nás již probíhají podivné finanční toky, kdy z radikálních zdrojů jsou financované modlitebny a radikální literatura a naopak od nás putují peníze radikálům v zahraničí. K tomu tématu jsem měl na základě zprávy BIS podrobný projev v Poslanecké sněmovny, kde jsem zprávu analyzoval.
Nikdo, jak tu jste, si nemyslete, že když se u nás usadí deset dvacet muslimů, že tím to skončí – a za pár let z nich budou Havířováci nebo Moraváci. Tohle si mysleli v celé Evropě a nikde se to nestalo. V žádné vyspělé západní zemi nedošlo ani za desítky let k přijatelné integraci muslimů do společnosti. Naopak za těmi deseti přijede dalších deset, pak dvacet, pak sto dalších. Nehledě na vysokou porodnost muslimů, která činí například ve Francii až 8 dětí na matku. Průvodním jevem je také velká sociální zátěž, kdy je tento typ migrantů největším dlouhodobým příjemcem sociálních dávek a skupinou s nejvyšší kriminalitou.

Nikdy se z nich nestali loajální občané dané země, ale pátá kolona nepřátelských cizinců, kteří na jedné straně parazitují na systému, který se na druhé straně snaží zničit.

Na závěr Vás žádám, abyste hlasování umožnili, aby se do diskuse volně zapojil také krajský zastupitel našeho hnutí SPD Mgr. Lubomír Volný, kterému jste to v uplynulých dvou měsících opakovaně neumožnili. Tuto žádost považuji za zcela samozřejmou i z toho pohledu, že naše hnutí obdrželo v posledních volbách, tedy v krajských volbách, od občanů Havířova přes 9 % hlasů, takže je potřeba, aby občané mohli slyšet vyjádření svých zastupitelů.

Dámy a pánové, děkuju za pozornost a možnost zde vystoupit a prosím všechny demokratické politiky, aby hájili své občany, ne pražskou elitu zaprodanou Bruselu. Rozhodujte tak, aby vaše děti a vnoučata žily ve stejné nebo lepší zemi, která bude moravská a česká, tak jako je dnes.

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 7

 1. Pedro napsal:

  Jsem zvědavý jestli ti chudáčci budou v budoucnu taky tak dělat otroky v montovnách u pásu za almužnu a ještě se při tom nechají buzerovat ti Vám to tady ještě pořádně spočítají vy totálně zdegenerovani politici zaprodaní děkujeme Sobotko za likvidaci naší zemi naší kultury a všeho doufám že jednou budeš souzeny za tvé činy včetně rozkradení OKD s Bakalou ty vlastizrádče jdi si za mama Merkel pro dudlíček ona tě pohladi a pochválí

 2. moai napsal:

  Ano, já jsem xenofob. A kdo není? Pokud někdo není, pak zde již nepíše, protože ho evoluce vyloučila. Ano strach z nového je to, co je nutné pro přežití. Nové je nutné napřed opatrně „očichat“, pak s tím možná dlouho koexistovat a pak (v historicky krátké době) to možná i přijmout. Xenofobem není ale srna, která si pustí do hnízda medvěda. Tomu se říká jinak. DEBIL. A navíc potom, co jí medvěd řekne, že ji sežera a že na její zvyky žraní trávy, kašle. Bude mu jen stačit, aby ho chvíli krmila, než dostane po zimním spánku ten pravej hlad…
  Co na tom nechápete???????????

 3. jirik napsal:

  Další slušný ČSSDák skončil – MUDR – Jiří Koskuba –
  „Zdůvodnění je velmi prosté: Jsem lékař, nikoliv potížista. Mou celoživotní profesí bylo i je diagnostikovat a hlavně léčit to, co v pořádku není. Lituji, ale naše strana s úctyhodnou 137letou historií není v posledních letech právě z tohoto pohledu ve zcela dobré kondici,“ napsal Koskuba v prohlášení, které poskytl ČTK. Koskuba působí jako primář v pražské nemocnici Na Bulovce a ve sněmovně je členem výboru pro zdravotnictví.

  Poslanec obecně poukázal na „odstavování některých známých tváří“, které přinášely ČSSD hlasy. „Nemohu a nechci se podílet na našem dalším velmi pravděpodobném a zbytečném volebním neúspěchu,“ napsal Koskuba.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Poslanec-CSSD-Koskuba-opousti-stranu-Socialni-demokracie-podle-nej-neni-v-dobre-kondici-485502

  • jirik napsal:

   Koskuba: Důvody ukončení mého dlouholetého členství v ČSSD

   28. 4. 2017 9:17
   Vzhledem k tomu, že přes mou žádost údajně ani členům Poslaneckého klubu ČSSD nebyl dopis zdůvodňující ukončení dlouholetého členství v ČSSD dán k dispozici a tak se objevují ne zcela přesné komentáře, zveřejňuji toto stručné prohlášení:
   Nejde o žádnou souvislost se sestavováním pražské „oranžové“ kandidátky do podzimních voleb. Přestože s bojem kolem ní naprosto nesouhlasím. O tom, že na ní nebudu díky „příteli“ Březinovi vím již od jednání KVV v květnu roku 2015. Kdy jsem byl očerňován za své hlasování k tzv. Energetickému zákonu. Který, jak se pak ukázalo, vskutku dobrý nebyl.
   Svůj úmysl odejít jsem panu předsedovi Sobotkovi oznámil osobně již 18. ledna t.r. Vyčkával jsem do sestavení i dalších parlamentních kandidátek proto, abych nebudil podezření, že hodlám kandidovat za někoho jiného.
   Zdůvodnění je velmi prosté: Jsem lékař, nikoliv potížista. Mou celoživotní profesí bylo i je diagnostikovat a hlavně léčit to, co v pořádku není. Lituji, ale naše strana s úctyhodnou 137-letou historií není v posledních letech právě z tohoto pohledu ve zcela dobré kondici. Bylo by vhodné si to konečně připustit. Proto jsem velmi ocenil naprosto objektivní a pragmatický kandidátský projev kolegy Jeronýma Tejce na březnovém sjezdu. Nicméně delegáti nakonec rozhodli, jak rozhodli. Nezbývá, než to vzít na vědomí. Je to jejich právo, ale i zodpovědnost.
   Nemyslím si, že k důležitým podzimním volbám jdeme dobrou cestou. Ani ve své pražské krajské organizaci díky jistým členům jejího vedení nevnímám dobrou atmosféru. Spíše ji ovládají, než vedou. Přitom naše preference zde patří obvykle k absolutně nejnižším. Možná právě proto. Používaný zákulisní termín „patří či nepatří do systému“ je pak pro mne nepřijatelný. Mezi řadovými členy tak vládne pochopitelná apatie. Bohužel, nejen v Praze.
   Nemohu a nechci se podílet na našem dalším velmi pravděpodobném a zbytečném volebním neúspěchu. Včetně odstavování některých známých tváří, které přitom přinášely ČSSD tolik potřebné preferenční hlasy. A již vůbec ne na očekávaném následném „honu na viníka“. Rád bych se mýlil, ale obávám se, že přijde.
   Musím závěrem rovněž přiznat, že stále častěji se ne zcela shoduji v pohledu na zahraniční politiku, NATO, EU, daňovou reformu, naložení s přebytkem státního rozpočtu, atd. A to i při hlasováních ve sněmovně. Natož prezentaci skutečných výsledků naší práce navenek. Od ANO se přitom učit dá.
   Proto soudím, že je i v zájmu ČSSD vhodné a slušné z ní odejít. Všem lidem, kteří mi opakovaně umožnili kroužkováním vůbec mandát získat, mnohokrát děkuji. Snažil jsem se podle toho chovat. A nikdy na to nezapomenu.
   http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Koskuba-Duvody-ukonceni-meho-dlouholeteho-clenstvi-v-CSSD-485583

 4. jirik napsal:

  Turecko se ohradilo proti usnesení naší Sněmovny, v němž poslanci označili cílené masakry Arménů Osmanskou říší za genocidu, potvrdilo dnes ČTK české ministerstvo zahraničí. Záležitostí se zabýval český velvyslanec v Turecku Pavel Kafka a turecké stanovisko tlumočil české diplomacii také turecký velvyslanec v Praze Ahmet Necati Bigali. Česká diplomacie ujistila Turky, že usnesení Sněmovny není právně závazné a zahraniční politika je odpovědností vlády, nikoli Sněmovny. Zprávu přinesla ČTK.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Turecko-kritizovalo-Cesko-za-uznani-genocidy-Armenu-Zaoralkovo-ministerstvo-Turky-uklidnuje-485488

 5. jirik napsal:

  Pražský pravoslavný kostel postříkali vzýváním Alláha a výhrůžkami smrtí. Do dvou let budeme schovávat kříže i u nás, obává se Petr Hampl
  http://vool.cz/wK5bB
  „Že se jednalo o útok právě na pravoslavný kostel, není náhoda. Zatímco katolický mainstream i téměř všichni protestanti už tiše akceptovali jako své nové poslání podporu islamizace země, pravoslavní se jednoznačně staví na odpor a snaží se i podporovat zbývající křesťanské komunity v islámských zemích. Muslimové se je tedy snaží zastrašit,“ myslí si Hampl.

 6. Marie Lněničková napsal:

  Je smutné, když asi před 10 lety odcházeli mladí z Havířova do zahraničí, neboť zde neměli práci a kde bydlet. Městský byt jste mohli získat formou předplatného nájemného na několik let např. 500 000 kč na 19 let, pokud jste čekali rodinu, tak vám nic jiného nezbývalo, než se zadlužit a asi po 5 letech nájem začali zvedat. Toto město stavěli jejich dědové a dnes přijdou migranti dostanou vše zadarmo a naše děti mají dluh. Proto jsem pro právní zodpovědnost politiků a jejich odvolání. Utahování opasků už bylo dost !!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *