Tropická pohlavní nemoc děsí české lékaře

Tropická pohlavní nemoc děsí české lékaře
…..další velká výhoda multikulturního obohacení. Dovezli nám dárečky, které si asi nikdo nepřál. Anebo tomu bylo jinak????
02:54

tm komentuje

Jenom aby Vám bylo jasné, jaká nemoc se objevila v České Republice mohou se lidé se silnými nervy podívat na obrázky, čím mohou být obohaceni: ZDROJ

Bylo by také dobré se zamyslet, jestli náhodou původce této nemoci Chlamydia trachomatis nebyla omylem rozprášena pomocí chemtrailsů nad Evropou. V každém případě byla ve spadu v dešťové vodě dokázána. Ptám se. Jak je to možné????

Tropická pohlavní nemoc děsí české lékaře

V Česku se v poslední době výrazně zvedl počet lidí, kteří se nakazili tropickou pohlavní chorobou zvanou lymfogranuloma venereum. Většina tuzemských lékařů ji nedokáže rozpoznat, pacienti se tak i několik měsíců léčí s úplně jinou nemocí.

 

„Je to důsledek globalizace. Přišlo to k nám přes západní Evropu. Registrujeme desítky případů ročně,“ řekl Ladislav Machala z Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí a šéf AIDS centra Nemocnice Na Bulovce.

Podle jeho slov je největším nebezpečím to, že lymfogranuloma připomíná celou řadu neinfekčních nemocí, jako jsou třeba hemeroidy nebo některé zánětlivé střevní nemoci.

Když se na ni přijde brzy, čeká pacienta zhruba měsíční terapie léky Ladislav Machala, lékař

„Mám mnoho pacientů, kteří chodili několik měsíců po specialistech, ale stále se nemohlo přijít na to, co jim vlastně je,“ uvedl Machala s tím, že pokud se nemoc nepodaří včas odhalit, může to znamenat nespočet zdravotních komplikací, někdy i nutnost operačních zákroků.

„Když se na ni přijde brzy, čeká pacienta zhruba měsíční terapie léky,“ vysvětlil lékař a dodal, že pražská Bulovka byla v roce 2011 jednou z prvních nemocnic ve střední Evropě, která byla schopna tuto nemoc diagnostikovat. Tehdy doktoři objevili chorobu u šesti lidí, loni jich bylo už třiačtyřicet.

Léčba se i opakuje

Nemoc se šíří především v gay komunitě, ale několik případů zaznamenali lékaři i mezi heterosexuály. Podle Machaly budou počty nakažených raketově přibývat. „Je to nemoc blízké budoucnosti,“ zdůraznil.

V ČR roste množství lidí nakažených některou z pohlavních nemocí. Situace je podle odborníků alarmující. Například u kapavky se podle údajů Státního zdravotního ústavu počet nakažených od roku 2011 zdvojnásobil, hlášeny jsou i stovky případů onemocnění syfilis a dlouhodobě vzrůstá i počet nemocných HIV.

Největší procento nakažených je zejména mezi muži, kteří mají sex s muži. Doktoři také v posledních letech zaznamenali velké množství pacientů, kteří mají několik pohlavních nemocí současně nebo se se sexuálními chorobami léčí opakovaně. „Není vzácností, že některé léčíme posedmé nebo poosmé. Výrazně přibývá těch, kteří mají syfilis a zároveň jsou HIV pozitivní,“ řekl Filip Rob z Dermatovenerologické kliniky Na Bulovce.

Odborníci nárůst počtu nakažených přičítají hned několika příčinám. „Jednou z nich je paradoxně lepší léčba pacientů s HIV. Žijí s nemocí déle, a mohou tedy déle pokračovat v sexuálních aktivitách. Situaci také zhoršují anonymní mobilní aplikace pro vyhledávání sexuálních partnerů a stále častěji se vyskytující takzvaný chemsex, tedy sexuální praktiky spojené s braním drog,“ uvedl Rob.

Kritický stav si uvědomuje i ministerstvo zdravotnictví, chce proto zlepšit informovanost lidí a prevenci.

Zdroj (1)

7 komentářů

 1. Praha – O možnost uzavírat sňatek začali usilovat homosexuálové a lesby i v Česku. Koalice za manželství odstartovala kampaň s názvem Jsme fér. Chce tak rozproudit debatu o tom, jestli by do tradičního svazku nemohli vstupovat i dva muži či dvě ženy. Zástupci koalice doufají v to, že se české politické strany nad požadavkem zamyslí a podpoří ho. ČTK to sdělila Adéla Horáková z Koalice za manželství.
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/o-moznost-uzavrit-snatek-stoji-gayove-a-lesby-i-v-cr-maji-kampan/1502585
  ——–
  Poslanci dolnej komory nemeckého parlamentu schválili dnes uzákonenie manželstiev osôb rovnakého pohlavia. Nemecká kancelárka Angela Merkelová hlasovala proti, informovala agentúra DPA http://www.hlavnespravy.sk/nemecki-poslanci-schvalili-uzakonenie-homosexualnych-manzelstiev/1054278
  Na hlasovaní sa zúčastnilo 623 členov Bundestagu. Za návrh, známy pod označením “manželstvo pre všetkých”, hlasovalo 393 poslancov a 226, vrátane kancelárky Merkelovej, bolo proti. Štyria zákonodarcovia sa zdržali hlasovania.

  Odpovědět
 2. Víte, možná to vyzní blbě..nechci nikomu nic přát špatného, ale když vidím, jak se chovají dnešní ženy a jak opovrhují muži..možná karma zařídila tohle, aby se ponaučili a zbytek, co nebude nakažen si více vážil českých můžů..Naučili se konečně chovat s úctou, nesosat partnera jen pro peníze a taky se naučili klioudně vařit..Takže když ženy chtějí obohacení a neváží si druhých, možná je třeba, aby okusili vlastní medicínu ..ostatně karma tak funguje..Tím neříkám, že jsem svatej, ale stačí si spojit 1 a 1 a dává to smysl. Bohužel nastane asi i další extrém, kdy zavládne možná více feminismu a muži pro ně budou ještě větší prasata. Takže kam vlastně spěje lidstvo..

  Odpovědět
 3. Chlamídie sú nebezpečné – rezidentné svinstvo – prejavia sa až pri oslabení organizmu – aj o pár desaťročí po nakazení. Je to choroba z promiskuity. Niekto nemusí dostať hneď syfla, či kvapavku, ale chlamídie sú prakticky najrozšírenejšia pohlavná choroba. Na starobu sa prejavia zlihávaním kardiovaskulárneho systému – časté infarkty, a najmä – degeneratívnym ochorením kĺbov podobným artritíde a zlihávaním obličiek. Minulosť dostihne každého! Benevolencia voči nevere je benevolencia voči zabitiu z nedbanlivosti!

  Odpovědět
 4. O kolik stoupne letos procento nakažlivých chorob z Afriky? Po té Pýše Prahy a díky cestování za buzerantským sexem to bude o dalších 500 procent!

  Odpovědět
 5. „Nemoc se šíří především v gay komunitě“
  Mno, buďme politicky nekorektní:
  Baktérie té nemoci se šíří nejvíc přes natržené buzerantské řitě.

  Odpovědět

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

PENĚŽNÍ PODPORA

Připojte se prosím k ostatním a staňte se i Vy sponzorem tadesca.

Potěší i částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení ČR: 3211078872 / 6800

Bankovní spojení SK: 2901269209 / 8330
IBAN: SK0683300000002901269209
BIC: FIOZSKBAXXX

Děkujeme.

Rubriky

Odběr článků e-mailem

Odebírejte novinky e-mailem

Dostávejte články a novinky z tadesca rovnou do Vaší emailové schránky!

Přihlášení k odběru proběhlo úspěšně!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento článek se svými přáteli!

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte jej se svými přáteli!