Trumpův poradce vyslovil děsivá slova o Evropě: Pár měsíců a bude konec!

…..i odborníci vidí a vědí, že se na našem kontinentu schyluje ke katastrofě! Může se odehrát velice rychle, ale také ještě několik měsíců může EU existovat….
07:54

Trumpov poradca vyslovil desivé slová o Európe: Pár mesiacov a bude koniec!

BRATISLAVA – Rok. Maximálne rok a pol a bude koniec. Euro dlho nevydrží. Myslí si to ekonomický poradca nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Zástanca brexitu a pravdepodobný veľvyslanec pri EÚ vyslovil predpoveď, pri ktorej by mal každý Európan platiaci eurom spozornieť.

Euro dlho neprežije. Tvrdí to nový veľvyslanec pre EÚ, ktorého vymenuje nový americký prezident Donald Trump. Ekonóm, zástanca brexitu a poradca Donalda Trumpa vyslovil v rozhovore pre BBC predpoveď, ktorá sa Európanom zrejme nebude páčiť. Podľa neho spoločná európska mena do 18 mesiacov skončí.

Dávam euro rok, maximálne dva

Ted Malloch tvrdí, že keby si mohol vsadiť, tak proti euru. „Jedna vec, ktorú by som v roku 2017 urobil, šortoval by som euro,“ povedal pre BBC Malloch. Ekonóm nemá o eure najlepšiu mienku. „Myslím, že euro nie je len v rozpade, môže skolabovať v priebehu budúceho roka, roka a pol,“ tvrdí Malloch.

Malloch nie je sám, čo si toto myslí. Jeho názor zastáva aj ekonóm s Nobelovou cenou Joseph Stiglitz. „Nie som osamotený v tomto názore. Niekto ako je Jozseph Stiglitz, bývalý ekonóm Svetovej banky, tejto téme venoval celú novú knihu,“ myslí si Malloch.

Americký nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Joseph Stiglitz kritizoval plány Britov na opustenie Európskej únie a varoval Európu pred vývojom, akým teraz prechádzajú Spojené štáty. Spoločná európska mena podľa neho stroskotala. „Euro sa možno bude musieť zrušiť, aby sa zachránila Európska únia,“ uviedol Stiglitz v Davose, kde sa zúčastnil svetového ekonomického fóra, v rozhovore pre nemecký týždenník Spiegel. EÚ má podľa ekonóma problém s prebujnenou byrokraciou, alebo aspoň s takou image.

Trumpov poradca zastáva tiež názor, podľa ktorého by Veľká Británia a USA mohli uzatvoriť dohodu o voľnom obchode už za 90 dní, keby „vynechali byrokratov,“, ktorí zdržujú podľa neho rokovania. Na začiatku tohto mesiaca Malloch absolvoval rozhovor v Trump Tower o možnej spolupráci. Pôsobil ako zástupca generálneho tajomníka OSN v Ženeve.

TEXT: Topky.sk

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 3

 1. Anna napsal:

  Tak ano, takováto prohlášení jsou plně v duchu „America first“. Oslabení Eura může přinést posílení dolaru.
  A.

 2. jirik napsal:

  Zákon o referendu byl priorita. Odložen je na neurčito
  I když jej má vláda ve svém programovém prohlášení, zákon o obecném referendu zřejmě současný kabinet parlamentem už neprotlačí. Norma leží od loňského roku ve Sněmovně přerušená v prvním čtení a na žádné schůzi na ni nezbývá čas. http://vool.cz/W3jA4
  —-
  Hrnčíř (SPD): Potopí Trump i kontroverzní TTIP?
  Prezident USA Donald Trump v prvních dnech své vlády rozcupoval obchodní dohodu, kterou jeho předchůdce Obama vyjednával několik let. Trans-Pacific Partnership Free Trade Agreement (TPP).
  Tato smlouva měla zahrnovat 13 asijských států s USA a obstarávat více, než 1/3 světového hospodářství. Obamova administrativa ji vydávala za hospodářský zázrak. Jedná se prakticky o stejnou smlouvu jako mezi EU a USA o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP), která ještě není schválena a budí velké kontroverze. Trump prohlásil, že „Každé rozhodnutí o obchodu, o daních, o přistěhovalectví, o zahraničních záležitostech bude provedeno ve prospěch amerických dělníků a amerických rodin.“
  Obě tyto dohody jsou jako ušité na míru velkým americkým společnostem. V zájmu amerických korporací totiž prosazují lobbisté svoje vlastí legislativní návrhy do těchto smluv, s cílem obejít legislativu jednotlivých států. Bruselští byrokraté a na ně navázaní lobbisté nyní propadají panice, neboť mají oprávněné obavy, že Trumpova administrativa odstoupí i od smlouvy TTIP s Evropskou unií. To by byla masivní rána korporacím, které už se těší na tučné zisky, ale dobrá zpráva pro občany dotčených zemí.
  http://spd.cz/hrncir-spd-potopi-trump-i-kontroverzni-ttip/

 3. theoweigl napsal:

  Úkolem eura je podpora dollaru, a tím ekonomiky USA. Když nejsou podepsány nějaké velké obchodní transdohody, tak se nejzadluženější US ekonomika světa nikdy nepostaví na nohy. Vypadá, že petrodolar na to asi nestačí. Je už jasné, že poradce Trumpa skepticky zhodnotil jejich hegemonní ekonomické šance, a to proto, že Trump Obamovy plány nehodlá zrealizovat. Poradce jenom straší. Žádne padaní , a to každé měny, která neni krytá zlatem, tisknuté na rotačkách jak je libo bankéřům, nemůže padnout! Papír snese vše! Proto Trump, co řekne, to plní! A diskutuje jenom přes Twiter. Nějaký jeho poradce jenom sype blufy, na postrašení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *