UFO a ohybatelé lžiček: o čem vypověděly odtajněné archívy CIA

…..no a máme to tady. Odtajňování archívů ukáže lidem mnoho údajně neexistujících či konspiračních pravd….

10:54

UFO

NÁZOR. UFO a ohybatelé lžiček: o čem vypověděly odtajněné archívy CIA

© Fotolia/ Nikolayn

 

Roman Tichonov
 

CIA zveřejnila 13 milionů stránek interních materiálů, kterým vypršela lhůta utajení. Kromě všedních analytických zpráv o průběhu válek v Koreji a ve Vietnamu zveřejněné archívy zahrnují zajímavé údaje o tom, co podle všeho CIA po dlouhou dobu činilo velké starosti: UFO a magie.

Odtajněné materiály CIA zahrnují celou sbírku interní korespondence týkající se fenoménu UFO. Některé dokumenty pocházejí z 60. a 70. let minulého století, tedy poté, co oficiální vládní projekt „Modrá kniha“ byl ukončen coby bezperspektivní. V jednom z materiálů CIA přiznává, že nejméně 20 % případů sledování UFO nelze vysvětlit.

„Zpravodajský poradní výbor projednává otázku ohledně neidentifikovatelných létajících objektů, o které se hodně mluví v médiích a která vzbuzuje určité obavy ve vládě. Od roku 1947 jsme dostali kolem 1500 oficiálních zpráv ohledně podobných událostí. Z nich asi 20 % nelze vysvětlit,“ stojí v nedatovaném dokumentu.

Nebylo to poprvé, co CIA publikovala archivní materiály spojené s fenoménem UFO. V lednu 2016 bylo zveřejněno pět dokumentů, které se týkaly pozorování neidentifikovatelných objektů v oblasti uranových dolů v Africe. Tehdy CIA načasovala zveřejnění těchto materiálů k začátku nové sezóny legendárního televizního seriálu Akta X.

K publikaci archívu CIA se vyjádřil i známý sovětský kosmonaut Alexej Leonov, který označil informace o UFO za „naprostý nesmysl.“

„Je to hloupost. Nikdo nikdy nic podobného neviděl. Jedná se o výmysly médií. Je CIA seriózní organizace? Dělá to, co je výhodné pro ni. CIA je organizace, která plní jakoukoliv objednávku. Jsem k nim nejbližší člověk, mnoho let jsem s nimi mluvil, pracoval v Houstonu a nic z toho jsem neviděl. A můj velmi vysoce postavený kolega Tom Stafford, velitel základny Edwards, to taky neviděl,“ oznámil Leonov v rozhovoru pro ruskou televizi Zvězda.

Archivní dokument
© Foto: Central Intelligence Agency
Archivní dokument

Kromě toho podle odtajněných materiálů na začátku 70. let se CIA zajímala o paranormální schopnosti člověka a mimosmyslové vnímání. Experti CIA zahájili projekt Hvězdná brána, ve kterém zkoumali, zda lze využívat osoby s paranormálními schopnostmi pro vojenské nebo zpravodajské účely.

Velké pozornosti se dostalo izraelskému iluzionistovi Uri Gellerovi, který tvrdil, že má mimosmyslové schopnosti. Na začátku 70. let se Geller účastnil mnoha televizních show jak v USA, tak i v Evropě, kde předváděl ohýbání kovových lžiček údajně silou své vůle. CIA plánovala využít Gellera pro „vzdálené sledování“ různých tajných objektů pomocí jeho schopností.V materiálech není uvedeno, kdy přesně došlo k ukončení projektu Hvězdná brána. Podle neoficiálních údajů projekt byl uzavřen v roce 1995 pro nedostatek jakýchkoliv výsledků.

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 4

 1. irile napsal:

  Před 89r. u nas v ČSSR byla také státní grupa,která pracovala na podobném….V době studené valky se dělo i v naší kotlině hodne zajímavého ve spolupráci se SSSR.
  Setkala jsem se s jednou ženou ,která tam byla zaměstnána …

 2. Jara napsal:

  Byli jsme mnohokrát kontaktováni po celé planetě,hlavně jak začaly pokusné jaderné výbuchy a jak se začala silně ničit příroda na Zemi. Pro okolní vesmír jsme se totiž stali hrozbou. Ale mocipáni hrajících si ve své zaslepené touze po moci a ovládání druhých nám donekonečna jen a jen lhali. Kde už jsme jinak mohli být ! Elita mocipánů hrajících si na vyvolené nás vedla do záhuby,podobně jako v Atlantidě a kvůli nim se Země proměnila v smradlavý,čoudící bod ve vesmíru. Je potřeba mnoho a mnoho opravit,navrátit se ke kořenům,prastarým znalostem…těm,co nám zednáři a církev opět a znovu už několik tisíc let zatajují,jenom proto,abychom poslušně žili v ,,jejich kleci“, do které nás zavřeli.

 3. jirik napsal:

  Třetí říše: Základna 211 na Antarktidě (6. díl): Továrna na létající talíře
  http://www.suenee.cz/treti-rise-zakladna-211-na-antarktide-6-dil-tovarna-na-letajici-talire/
  —-
  Zprávy CIA o létajících talířích z roku 1952
  http://www.suenee.cz/zpravy-cia-o-letajicich-talirich-z-roku-1952/

 4. jirik napsal:

  Steven Greer: žádná vláda ani prezident dobrovolně ET neodhalí
  http://www.suenee.cz/steven-greer-zadna-vlada-ani-prezident-dobrovolne-et-neodhali/
  Po celém světě vznikají spontánně malé i velké skupinky lidí, kteří se zajímají o protokol CE5.
  http://www.ce5.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *