USA se útokem v Sýrii snažily pozvednout bojový duch teroristů, prohlásil Asad

Raketovými údery zasazenými letecké základně v Sýrii se USA snažily pozvednout bojový duch teroristů, tohoto cíle se ale Washingtonu dosáhnout nepodařilo, prohlásil syrský prezident Bašár Asad během telefonického rozhovoru s íránským prezidentem Hasanem Rúháním.

„Touto agresí utrpěly USA při dosahování svých cílů ve snaze pozvednout bojový duch jimi podporovaných teroristických skupin po vítězstvích syrské armády a lidu, které dokázaly, že hodlají zlikvidovat terorismus na každém kousíčku syrského území, fiasko,“ cituje Asada syrská národní agentura SANA.

Rúhání zase „ostře odsoudil americkou agresi na syrském území“ a potvrdil, že „americká agrese je hrubým porušením syrské suverenity a všech mezinárodních pravidel a smluv,“ informuje SANA.

„Rúhání zdůraznil, že Írán stojí na straně syrského státu v jeho boji s terorismem,“ zdůrazňuje syrská agentura.

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 4

 1. jirik napsal:

  Německý ministr zahraničních věcí Sigmar Gabriel vyzval ve vysílání televize ZDF Spojené státy, aby se zřekly dalších vojenských operací v Sýrii.
  https://sptnkne.ws/eccv
  —-
  Britský ministr zahraničí Boris Johnson prohlásil, že Washington může zasadit nový raketový úder Sýrii, informuje britský tabloid The Sun.
  https://sptnkne.ws/eccZ
  —–
  Americký senátor John McCain prohlásil v éteru televize CBS, že administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa je částečně zodpovědná za chemický útok v Idlibu.

  Podle jeho názoru to způsobila prohlášení představitelů Bílého domu o tom, že svržení syrského prezidenta Bašára Asada není pro USA prioritou.
  https://sptnkne.ws/ecbH
  —–
  Muž pod hrozbou smrti musel sledovať, ako mu migrant znásilňuje jeho priateľku na výlete v Nemecku
  http://www.hlavnespravy.sk/muz-pod-hrozbou-smrti-musel-sledovat-ako-mu-migrant-znasilnuje-jeho-priatelku-na-vylete-v-nemecku/963230
  Utečenec z Ghany bol zatknutý za znásilnenie mladej ženy v stane, zatiaľ čo bola v kempe na dovolenke so svojím priateľom. Informáciu o šokujúcom prípade priniesol portál Daily Mail

 2. jirik napsal:

  Tereza Spencerová v rádiu: Při pohledu na fakta se rýsuje dohoda mezi USA a Ruskem
  http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3839749
  —–
  Až 7 286 520 korun, tolik si může vydělat údajný expert hnutí ANO. Navíc si poručil luxusní mercedes. A dostal ho. Vše z veřejného rozpočtu
  http://vool.cz/UWybo
  —-
  Ministr Babiš: Nařídil jsem, aby hnutí okamžitě vrátilo dar panu Stanislavu Petrovi http://vool.cz/ocs0b

 3. jirik napsal:

  Kremlu není nic známo o prohlášeních „velitelského střediska“ Ruska a Íránu a armádních činitelů, podporujících syrského prezidenta Bašára Asada o tom, že by USA v Sýrii překročily „červenou čáru“, jak o tom informují média, prohlásil tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.
  https://sptnkne.ws/ecrc

 4. jirik napsal:

  Velitel gratuloval pilotovi. Syrský poslanec odhalil vojáka z náletu na Chán Šajchún
  Pilotem, který měl minulý týden shodit sarin na syrské město Chán Šajchún a zabít přes sedmdesát lidí, je syrský generál Muhammad Hasúrí. Alespoň to tvrdí britský list The Times, který se odkázal na twitterovou zprávu poslance z Aleppa Faríse Šihábího.
  http://vool.cz/ayJem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *