Útok na Marine Le Penovou: V Paříži hořelo

12:54

 

Útok na Marine Le Penovou: V Paříži hořelo

Prezidentská kampaň ve Francii se začíná vyhrocovat. Příslušníci radikální levicové bojůvky, kteří se stylizují do role bojovníků proti xenofobii, podnikli žhářský útok na kancelář Národní fronty. Navíc vyhrožují, že útoky budou pokračovat až do voleb.

Útok na Marine Le Penovou: V Paříži hořelo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen

 

Prezidentská kandidátka a šéfka Národní fronty Marine Le Penové je levicí často napadána, že šíří nenávist a xenofobii. Dnes v časných ranních hodinách se však ukázalo, že autoři těchto a dalších podobných silných výroků sami příliš mírumilovné postoje nezastávají. Vedle vlastních ostrých slov, která často vytýkají Le Penové, sami sáhli rovnou k násilnému činu. Členové skupiny „Bojovníci proti xenofobii“ vhodili do kanceláře Národní fronty Molotovův koktejl a vážně ji poškodili.Molotovův koktejl představuje v praxi účinnou zbraň, která přitom při výrobě nevyžaduje žádné speciální znalosti ani postupy. Obvykle je používána láhev, do které se umístí hořlavá látka, a ta je potom vhozena na stranu nepřítele. Používala se hojně mj. v Sovětském svazu za velké vlastenecké války, ale již před tím také ve španělské občanské válce. V moderní době jsou Molotovovy koktejly považovány za oblíbené zbraně levicových revolucionářů.A těmi jsou nepochybně také tzv. „bojovníci proti xenofobii“, kteří zaútočili na kancelář Národní fronty. Ta se nachází poměrně nedaleko Elysejského paláce a je využíváná v rámci prezidentské kampaně Marine Le Penové. Ze záběrů je patrné, že došlo k rozbití skleněné výplně dveří a částečnému poškození vnitřního vybavení. Na zdi byl také sprejem nastříkán nápis „FN vs. KLX“, který naznačuje výzvu k souboji ze strany radikální levice.

„Nebyla jsem v té době v kanceláři, tak jsem se o tom dozvěděla až od příslušných úřadů. Musím říci, že tím útokem nejsem příliš překvapena. Tato uskupení často ničí výlohy, zapalují auta a útočí na policisty. Bohužel vláda Francoise Hollanda jim v tom nikterak nebrání,“ uvedla Marine Le Penová, která na Twitteru v bojovném duchu dodala, že se tímto incidentem nenechá zastrašit a bude dál pokračovat ve své práci.

Před týdnem zase neznámý muž zaútočil na konzervativního kandidáta Francoise Fillona, kterému vhodil do obličeje mouku. Následně byl útočník zpacifikován Fillonovou ochrankou. „Stal jsem se terčem nelítostného pronásledování. Dělají vše možné, aby mě odradili od prezidentské kandidatury. Jak se ale říká v onom známém pořekadle, co tě nezabije, to tě posílí,“ uvedl Fillon před svými příznivci.

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 4

 1. .lak napsal:

  Mají s tiskárnou peněz neomezené množství prostředků na pikle neoliberálů s vlastnictvím banksterů. https://www.youtube.com/watch?v=wpiby_qrUUM

 2. Maroš napsal:

  Čím viac „molotovov“, tým bližšie bude NF ku skóre 50:50 voči opozícii – pudový ochranný-obranný rexlex funguje aj u stáda, navyše – NF sa ešte viac zomkne voči reálnemu nepriateľovi. Inak – tak sa presne vyrába korporátny fašizmus – ORDO! – ľavičiarskym anarchistickým CHAOSOM! – z neho sa potom vyliahne aj ten extrémizmus ultrapravicový!

 3. jirik napsal:

  Výbušné vystoupení profesora Kellera v ČT: Sepsul neziskovky a prozradil, co má v EU zakázáno
  http://vool.cz/iUVHp
  Toto máme nařízeno

  EU podle jeho názoru má smysl, jelikož brání válce. Bez EU by na starém kontinentu mohl dominovat nacionalismus a ten nás dovedl ve 20. století ke dvěma strašlivým světovým válkám. To, co se dnes děje v Evropském parlamentu, však podle Kellera EU nezachrání.

  „My se musíme distancovat od návrhů lidí Marine Le Penové. My máme zakázáno hlasovat pro jejich návrhy, my se od ní musíme distancovat. Ale bohužel jsem byl svědkem toho, že jen politici Marine Le Penové dokázali popsat věci pravými jmény. Oni samozřejmě nenabídli žádná řešení, ale to nenabídli ani jiní politici,“ upozornil Keller.

  Obratem doplnil příklad. Kolegové Marine Le Penové se v europarlamentu ptali, jak EU pozná uprchlíka ztýraného válkou od běžence, který neprchá před válkou a podlehl vábení uprchlické mafie. Na tuto podle Kellera rozumnou otázku nikdo v europarlamentu neodpověděl, a to je prý vůbec to nejhorší, co se mohlo stát.

  My musíme umět le penovcům umět rozumně odpovídat a neříkat, že se s nimi nikdo nebude bavit,“ apeloval Keller. K uprchlické krizi přičinil ještě jednu poznámku. „Je jasné, že uprchlíkům musíme pomáhat, ale je jasné, že řešení není v tom, že celou Afriku a celý Střední východ přesuneme do Evropy,“ shrnul svůj názor Keller.

  Pustil se také do neziskových organizací

  „Já jsem hodně změnil názor na neziskové organizace. V 90. letech jsem je podporoval a nesouhlasil jsem s Václavem Klausem, který v 90. letech říkal, že neziskové organizace do ničeho neměly mluvit, pokud je nikdo nevolil. Ale dnes si myslím, že se Klaus nemýlil úplně ve všem… V České republice je hustota neziskovek na hektar jedna z nejvyšších v celé Evropě. Peníze, které tam míří, jsou obrovské, ale jejich výsledky jsou naprosto mizivé,“ udeřil europoslanec.

 4. jirik napsal:

  Francouzská justice žádá zrušení imunity Le Penové kvůli asistentům
  Francouzská justice požádala Evropský parlament o zrušení imunity vůdkyně francouzských nacionalistů, europoslankyně a prezidentské kandidátky Marine Le Penové, která je vyšetřována pro podezření z fiktivního zaměstnávání svých spolustraníků jako poslaneckých asistentů. Uvedla to v sobotu agentura AFP s odvoláním na soudní zdroje.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/435147-francouzska-justice-zada-zruseni-imunity-le-penove-kvuli-asistentum.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *