Otázka – Odpověď V.V. Pjakina ze dne 5.6.2017

Něco shnilého je v království britském * Pozadí roztržky arabských monarchií * Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum * Bilderbergský teambuilding * Debaty o zkrácení pracovní doby * Když likvidujeme vesnici, likvidujeme vlastní potravinovou bezpečnost * Propuštění Kathleen Griffinové * Odstoupení Trumpa od Pařížské dohody * Macron tropí hlouposti * Kerry studentům: „Učte se rusky!“ * Počet obětí Clintonů roste

 

 

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 7

 1. jirik napsal:

  Ve Středomoří zachránili o víkendu více než jeden a půl tisíce uprchlíků okupantů
  11.6.17

  Evropská unie:
  Od soboty bylo ve Středozemním moři z vratkých člunů převezeno do bezpečí dalších 1650 migrantů. Informovala o tom v neděli agentura APA s odvoláním na italskou pobřežní stráž.
  ______
  Invaze pokračuje neztenčenou sílou a média už o tom ani neinformují. Například iDěs to nestálo ani za zprávu.
  http://zvedavec.org/vezkratce/14395/
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/440445-ve-stredomori-zachranili-o-vikendu-vice-nez-jeden-a-pul-tisice-uprchliku.html
  —–
  Vláda nás čím dál více propojuje s Německem – zvláště ve vědě a školství
  10.6.17

  Česká republika:
  Z jednání Bělobrádka se Seehoferem loni v březnu v Mnichově vzešla iniciativa k setkávání rektorů českých a bavorských vysokých škol. V prosinci proběhlo 1. Česko-bavorské vysokoškolské fórum na Univerzitě v Regensburgu.
  V rámci fóra byla zahájena činnost Česko-bavorské vysokoškolské agentury, která je pětiletým projektem bavorského Ministerstva financí a bavorského Ministerstva pro vzdělávání, vědu a umění.
  Agentura finančně podporuje bavorsko-české projekty, konference, letní školy, výzkumná konsorcia atd.
  V říjnu loňského roku podepsala Rada pro výzkum,vývoj a inovace (RVVI) memorandum o spolupráci s Franhoferovou společností (FS) o propojování českých výzkumných organizací s instituty FS a zřizování FS projektových center.
  30. května bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi FS a Akademií věd ČR.
  V tomto termínu bylo mezi FS a RVVI podepsáno druhé memorandum o ustavení Česko-Franhoferova fóra.
  Během pracovní návštěvy Bělobrádka společnosti Maxe Plancka v Mnichově došlo k propojení společnosti Maxe Plancka s Akademií věd ČR.
  _______
  Není náhodou, že v RVVI sedí Arnošt Marks (manžel ministryně Marksové), o kterém Posselt na setkání Sudetoněmeckého Landsmanschaftu 2015 řekl:
  „Můj přítel Bělobrádek se snaží několik let upřímně a bojovně, aby si se sudetskými Němci zajistil dobrý kontakt a o spravedlivé vyrovnání s námi. V tomto
  směru kriticky vystupoval v České republice a to až na úrovni vlády.Jeho zástupce, můj přítel, právě tak statečný Arnošt Marks, nám dnes jako Bělobrádek, odvážně poslal pozdrav.“
  http://zvedavec.org/vezkratce/14392/
  http://www.vyzkum.cz/FrontClanek.aspx?idsekce=743652

 2. jirik napsal:

  USA pripravujú úder voči Sýrii
  http://www.hlavnespravy.sk/usa-pripravuju-uder-voci-syrii/1033916
  Na portáli k-politika uviedol ruský poslanec a veterán ruzkej rozviedky Igor Morozov zaujímavé informácie
  Podľa Morozova zaskočení Američania vsadili všetko na jednu kartu a snažia sa získať strategickú iniciatívu v Sýrii. Urýchlene spustili plán “farebnej revolúcie” a snažia sa ziniciovať štátny prevrat v Damasku. Ich cieľom je odstránenie Bašára Asada a zastavenie plnenia mierových dohôd z Astany a Ženevy. Morozov poukázal na to, že Američania strácajú nervy a neželajú si ukončenie vojnového konfliktu v Sýrii.

  Pripravovaný americký útok podľa Morozova bude rozhodný a silný. Ak sa Američanom nepodarí, môže to znamenať koniec ich plánov v Sýrii. Od mája Američania koncentrujú vojenské sily v Jordánsku a horúčkovito formujú protiasadovské sýrske sily, ktoré sa chystajú podporovať zo vzduchu. Morozov je presvedčený že tentoraz Američania zasiahnu v Sýrii v širšej miere okrem letectva aj s pomocou svojích špeciálnych jednotiek, pretože na sýrsku protiasadovskú opozíciu s jej chabými vojenskými hodnotami sa nemôžu spoľahnúť. Morozov nepredpokladá, že by Američania v Sýrii nasadili regulárnu pozemnú americkú armádu, pretože tá ukázala svoju obligátnu neschopnosť už v bojoch v Iraku či Afganistane, kde Američania dokázali len bombardovať civilistov, poraziť pastierov kôz s kalašnikovmi, ktorým Rusi nedodávali protilietadlové rakety bolo nad sily amerických vojakov.

  Ruský generálny štáb je podľa Morozova pripravený aj na takýto násilný vývoj udalostí. Ak by Rusko umožnilo Američanom získať v Sýrii iniciatívu, znamenalo by to, že bol úplne zbytočný ruský vstup do sýrskej kampane v roku 2015.

 3. jirik napsal:

  Respekt: Policie stíhá Čecha, který se účastnil bojů na Ukrajině
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/respekt-policie-stiha-cecha-ktery-se-ucastnil-boju-na-ukrajine/1495794?utm_source=mozilla_cz&utm_medium=rss
  Praha – Policie obvinila prvního Čecha, který se účastnil bojů na straně proruských separatistů na východní Ukrajině, píše v aktuálním vydání týdeník Respekt. Muž je podle týdeníku podezřelý z teroristického útoku ve fázi přípravy.

  Co přesně Čech na Ukrajině dělal, není podle Respektu jasné. Muž působil určitou dobu v české armádě, k níž po návratu údajně nastoupil, napsal týdeník. Při přijímá minulost muže nikdo nezjistil, přišlo se na ni až později díky fotografiím zveřejněným na sociální síti, uvedl. Muž byl členem klubu vojenských výsadkových veteránů, píše Respekt.

  Kolik Čechů na východě Ukrajiny bojovalo nebo bojuje, není jasné. Zhruba před třemi lety média uváděla, že by jich mohlo být do tří desítek. Po boku povstalců padl podle médií Ivo Stejskal z Brna, podle České televize to potvrdila jeho sestra. Média spekulovala i o dalším mrtvém Čechovi z Žatce, který prý rovněž bojoval na straně rebelů. Tajné služby nechtěly konkrétní počty Čechů bojujících na Ukrajině komentovat.

 4. jirik napsal:

  Do Evropy proudí už i i Bangladešané

  12.6.17
  Evropská unie:

  Druhou nejpočetnější národností mezi migranty plavícími se přes Středozemní moře do Evropy jsou Bangladéšané. Za cestu z daleké Asie do Libye dají tisíce dolarů a výsledek je nejistý, přesto jejich počet stále roste. Z vlasti je vyhání vysoká nezaměstnanost, stoupající hladiny moří i rozbujelá korupce.

  ________
  Jak poznamenal někdo v diskuzi za článkem, je zvláštní, že migrují sem, přitom takový Singapur, Jižní Korea, Tajwan nebo Japonsko je podstatně blíže.

  Tohle už dávno přestala být sranda. Celý Třetí svět hrrr do Evropy. Kalergiho plán na steroidech. Je konec.
  http://zvedavec.org/vezkratce/14396/
  http://zpravy.idnes.cz/banglades-migrace-libye-italie-migracni-krize-faq-/zahranicni.aspx?c=A170611_171040_zahranicni_aha
  —–
  Spojte počet úmrtí způsobených předávkováním heroinem a kokainem a stále ještě nedosáhnete počtu úmrtí, které v USA každoročně způsobují medikamenty předepsané lékařem.

  Předepisování léků se nepřiměřeně odráží především na teenagerech. Studie zveřejněná nedávno v časopise Journal of Public Policy and Marketing vrhá světlo na problém, který Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí CDC označuje za „epidemii“.
  http://zvedavec.org/komentare/2017/06/7289-predepisovani-leku-legalni-zabijeni.htm

 5. jirik napsal:

  V Londýně hoří výškový dům se 120 byty, lidé v horních patrech uvízli v plamenech

  Výškový obytný dům s 27 patry v západní části Londýna zachvátil v noci na středu požár. S živlem, který zasáhl celou stavbu, bojují dvě stovky hasičů s 40 požárními vozy. Hrozí její zřícení. Někteří lidé zůstali uvězněni uvnitř a podle svědectví si v zoufalství splétali prostěradla a další textilie ve snaze dostat se oknem pryč.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/440720-v-londyne-hori-vyskovy-dum-se-120-byty-lide-v-hornich-patrech-uvizli-v-plamenech.html
  —-
  z diskuze na novinkách –

  Myslím, že ceny bytů a nájmy ve výškových domech, poletí rychle dolů.
  ———————
  Přesně tohle mě taky napadlo. Hned jsem si řekl, že ty byty v těch blízkých výškových domech budou rázem neprodejné.
  …………………
  Skleněné peklo v reálu? Tam musí být hrůza, je mi líto všech těch lidí, ale i hasičů. Ti v každém případě jdou do všeho, před nimi pomyslně smekám. Lidi, držím vám palce, nic jiného dělat nemůžeme. Bohužel to nepomůže. Smutná zpráva.
  ………………
  Dům procházel rekonstrukcí a byl zateplován. Bohužel prý polyesterem a to nechápu. Ten skvěle hoří a tak určitě k požáru pomohl
  …………….
  Je to zvláštní hoří komplet celá budova již 7 hod. a stojí…

  WTC v r. 2001 hořelo v 3 až 7 patrech, a celé šlo k zemi volným pádem za necelé 3 hod…

  Docela divné, ne?

  • jirik napsal:

   Požární hlásiče nebyly slyšet

   Velká část svědků, kteří hovoří pro deník Guardian, uvádí, že se v okamžiku rozšíření požáru nespustily požární hlásiče. Jediné, co se spustilo, byly kouřové alarmy v domácnostech. Lidé se o nutnosti evakuace dozvídali tak, že prchající sousedé klepali na jejich dveře.

   Bezprostředně po vypuknutí požáru propukl zmatek, lidé bydlící v domě dostávali rozporuplné informace, co si mají počít. „Přišel jsem k domu ve tři čtvrtě na dvě v noci, budova byla v plamenech. Volal jsem bratrovi, který v domě bydlí, aby okamžitě utekli ven. Odpověděl mi, že mají přikázáno v budově zůstat,“ popsal Guardianu situaci Siar Naqshabandi.

   Lidé byli podle dalšího ze svědků informováni, že mají pod dveře umístit ručníky a vyčkat, až pro ně přijdou záchranáři. http://vool.cz/ZOshC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *