Vědecky potvrzeno: Imunitní systém je možné kontrolovat vůlí

Výsledky studie zaměřené na použití Wim Hofovy metody naznačují, že člověk se dokáže naučit vědomě ovládat svůj imunitní systém. Wim Hof ​​je holandský držitel světového rekordu, jehož celosvětově proslavila jeho schopnost odolávat chladu. Pro tuto svou neskutečnou rezistenci na chlad se mu často říká také “ledový muž”.

Vědci vedení Mathijsem Koxomem z medicínského centra při Radboudské univerzitě v Nizozemském Nijmegenu studovali jeho metody. Ty jsou dost podobné tibetským tummies technikám (jóga vnitřního srdce) a zahrnují meditaci třetího oka, dechová cvičení a vystavování se chladu.

Uvedené techniky byly použity na výcvik 12 dobrovolníků pro zjištění jejich schopnosti se zbavit infekcí. Studie se zúčastnilo celkem 24 osob, z nichž 12 bylo vytrénovaných a kontrolní skupina 12 osob, kteří neprošli žádným tréninkem. Všichni byli vystaveni infekčním testům, během kterých byli úmyslně nakaženi kmenem bakterií vyvolávajících příznaky podobné chřipce.

Studie dopadla nad očekávání vědců

Výsledkem bylo, že dobrovolníci, kteří podstoupili trénink Hofovou metodou, vykazovali menší množství i méně intenzivní projevy podobné chřipce než ti, kteří trénink nepodstoupili.

Vědecký deník PNAS, ve kterém byla studie publikovaná, uvádí:

Trénovaní jedinci produkovali méně proteinů spojovaných se záněty a větší množství interleukinu-10, tedy proteinu, což proti zánětům bojuje.

Dosud se předpokládalo, že jak autonomní nervový systém, tak vrozený imunitní systém nemohou být ovlivňovány vůlí.

Současná studie však demonstrovala, že prováděním praktik naučených během krátkodobého tréninkového programu, mohou být tyto dva systémy opravdu ovládané vůlí.

Ortodoxní neurobiologové a imunologové byli skeptičtí. Mysleli si, že studie zaměřená na zkoumání interakcí mezi nervovým a imunitním systémem je oblast “nacházející se někde ve stínu”.

“Tato studie je dobrým příkladem poukazujícím na uvedenou souvislost”, říká Guiseppe Matarese, imunolog na Univerzitě v italském Salernu, který nebyl přímo na studii zainteresován.

Australští vědci také potvrzují propojení vědomí a imunity

A dokonce nejde o první vědeckou studii poukazující na kontrolu imunitního systému myslí a silou vlastní vůle. Další, kdo na to přišel byli australští vědci. Jako součást experimentu se několik zdravých dobrovolníků rozhodlo vstříknout si do rukou histamin – substanci, která hraje prvořadou roli u většiny alergií.

Experiment byl konstruován tak, aby se u nich vytvořila iluze, že látka byla vstříknuta do falešné gumové ruky, přičemž reálná injekce šla do druhé ruky. Po experimentu byla zaznamenávána intenzita alergické reakce v obou rukách a porovnána s kontrolní skupinou, u které nebyla vyvolána zmíněna iluze.

Výsledek?

Výzkumníci zjistili, že reakce byla mnohem silnější ve falešné ruce, o které si dobrovolníci mysleli, že byl do ní histamin injektovaný.

Profesor Lorimer Moseley, který experiment vedl, k tomu dodává:

Takové zjištění je zvláště relevantní pro imunitní systém, protože jeho primárním úkolem je rozlišit sebe sama od “ne sebe”.

Podobné výsledky posilují argument, že mozek vykonává určitou kontrolní funkci nad specifickými částmi těla podle toho, jak silně je “vlastní”.

Poučení

Obě studie ukazují, na kolik způsobů dokáže být imunitní systém ovládán vědomím. To znamená, že vaše myšlenky, přesvědčení a nálada dokáží ovlivnit vaše tělo na fyzické úrovni. Pokud si to uvědomíte, dokážete se naučit kontrolovat svou mysl, a tím i imunitní systém a zdraví.

Zaměřte se na světlé stránky života, představte si sebe sama jako šťastného a zdravého, meditujte každý den a brzy zpozorujete pozitivní změny nejen na svém zdraví, ale v celém vašem životě.

Video o muži, který myslí dokáže dělat neuvěřitelné věci

V následujícím videu poznáte muže z Nizozemska, který pomocí tréninku mysli získal úžasnou kontrolu nad svým tělem. Dokáže například ovládat svůj imunitní systém či odolávat extrémnímu chladu (video je v angličtině): https://www.youtube.com/watch?v=sKT1Wvz3xm0

Zdroj: (1) (2)

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 6

 1. Jara napsal:

  Proto jsou dnes lidé opět silně infikováni strachem (a TV jim v tom extrémě pomáhá),protože strach snižuje vůli člověka.Proto se vymýšlí nové nemoci,nemocní lidé mají oslabenou vůli.Proto tu máme drogy,protože likvidují vůli.Proto naše média pomáhají šířit polopravdy a lži,protože člověk,který zná Pravdu je mnohem silnější,připravenější,odolnější a má především silější vůli. ,,Buď Vůle Tvá“ nejsou prázdná slova.Jsou to posvátná slova.Souvisí s pravdou .(záměrně jsem vynechal ,,a láskou“,protože tato dvě slova jsou silně pokřivena havloidními pokrytci)

  • Jara napsal:

   S vlastní vůlí jsem kdysi často experimentoval.Vůlí jsem si přivodil nemoc.Nechal jsem si naordinovat léky,které jsem vůlí ,,sešrotoval“ a nechal bez ůčinků rychle vyplavit z těla ven.Nemoc jsem pak zase vůlí nechal odejít.Nikdy jsem se lékařům nepřiznal.Svou vůlí jsem formoval rostoucí strom,doslova,bez řezu a ohýbání větví.U rostlin jsem vystačil s obrazotvorností a láskou k nim.Ale u sebe jsem musel přidat sílu pocitů. Přesvědčil jsem se,že síla Vůle,propojená se silným Pocitem konají to,čemu někteří lidé říkají ,,zázraky“.Je to síla vůle plus síla pocitů. A právě zkušení otrokáři a veleknězové vládnou tak,že ničí vůli spolu s pocity strachu.Svoboda je duchovní silou uvnitř každého člověka . existuje pouze uvnitř nás.Cítíme ji uvnitř,pak nás nemůže nikdo ani zlomit,ani ovládat.Teprve pak můžeme lehce posilovat a experimentovat s Vůlí a Pocity.Pak poznáváme skutečnou sílu.Její pramen je na ůrovni nehmotné,nemateriální,dostáváme se k ,,čisté fyzice“,té pravé a k Pravdě.

 2. jozo napsal:

  Ale to prece vedely i nase pra prababicky, samanove a jim podobni lecitele. Je jasne ze clovek ktery zije v rozharanem zivote stresu spechu a neni to jeho zivotni styl pak pochopitelne se dostavuje unava a brzo nejake nemoce. Doprovodem toho pak byly ruzne bylinky tinktury, cmoudiky a zarikavadla. ZArikavadla ty slouzila pro vyhaneni duchu a nemoce s tela ve skutecnosti to byl obred ktery vlastne mel nemocneho psychicky naladit ze to bud efungovat tedy v nema samotnem vzbudit pocit ze se leci a kupodivu vetsina se jich vylecila. Dalsi pak udelaly ony znalosti bylin.. JA neodsuzuji vsechny doktory ani vedce co to zkoumaji. Bohuzel drtiva vetsina jsou jen zlatokopove a sloni v porcelanu. Nektere veci je opravdu zapotrebi doktora. clovek si sam proste zlomenou ruku neopravi i kdyz dlaha a kostival dokazi ruku zacelit dobre otazka zustava aby kost byla dobre spojena a nebylo kolem mnoho trisek. Ale bohuzel az agresivni odmitani jinych lecitelskych prostredku nez farmacie je jen forma zhouby. Tak dalece zdravotnictvi opravdu neni.

 3. Maroš napsal:

  Veď hej – aj Edgar Cace zdôrazňoval, že nie je nič silnejšieho – ako ľudská vôľa! Má to ale jeden háčik – kreatívna sila vôle všeobecne – ako vektor-smerník tejto sily – musí byť súbežný so silou Jednoty – Božieho zámeru, spasiteľa, Univerza – vyberte si – to je tá podstata výrazu, – že boh je v nás – áno – keď súznieme.
  Mne sa bežne stáva, že sa mi zhmotňujú určité potreby-predmety, ktoré „by som tak potreboval“ – prakticky nachádzam veci, ktoré niekto vyhodí, ale mne sú práve potrebné, ale – toto všetko je v súlade s tým, že všetko so všetkým súpvisí a my – slúžime jeden druhému. Teda – „Tvoje prianie sa ti vyplní“ – a potom uvidíš účet!. Pokiaľ bol v súlade s Jednotou – neplatíš nič – lebo ten, kto mal nadbytok, resp. už nepotreboval – poskytol inému. Napríklad rada – je to všeobecná informácia – a len chrapúň a židovský právnik si za ňu dá zaplatiť!
  Pokiaľ chceš niečo navyše – v zmysle exstra výhody nad ostatnými – dostaneš – ale – pokiaľ neposkytneš protihodnotu . teda – že keď prídeš na niečo – čo by si vďaka Nebesám mohol – ako tvorivá bytosť – dať všetkým – zaplatíš – tvoje ego bude zablokované v pekle – t. j. bez prístupu k informáciám, pretože platí, že Peklo = neprítomnosť Boha.

 4. jirik napsal:

  Američtí vědci u každého třetího pacienta klinik Houstona objevili dříve neznámý kmen superbakterií, který je odolný skoro proti všem antibiotikům. Popis jeho genomu je zveřejněn v časopise mBio.

  „Objevení tohoto vzácného kmenu supermikrobů v našem městě je velkým překvapením. Pneumokok je rozšířená bakterie, která často vyvolává onemocnění a my musíme rychle pochopit, jak je možné bojovat s její nezranitelností a vytvořit nové vakcíny, a také nové metody léčby a diagnostiky infekce,“ oznámil James Musser z Houston Methodist Hospital (USA). https://sptnkne.ws/eysK

 5. Maroš napsal:

  „Návod“ ako prežiť pri mínus 40 nahý – dýchaním cez pravú nosnú dierku – ono je to samozrejme komplexný stav vedomia
  SARVAMANGALAM – dokument o indických svatých mužích

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *