VIDEO: ŽENE SE NA NÁS ORKÁN. V EVROPĚ HLÁSÍ OBĚTI, LIDÉ LÉTAJÍ VZDUCHEM

Vichřice se silou orkánu, sněhové jazyky a mráz. Na naše území směřuje počasí, které už pustoší západní Evropu.

Obrovský vítr si vyžádal už i oběti na životech. Nejhorší situace je v Holandsku a Německu, ale postupně se vlna posouvá na východ přes Česko do dalších států.

O život připravila již čtyři osoby. Nejkritičtější situace je v Holandsku, místní meteorologové vyhlásili nejvyšší stupeň nebezpečí. Na dálnici se v důsledku nárazového větru převrátilo i několik kamionů, které zablokovaly dopravu.

Výstraha před Orkán Friederike platí i v Belgii a v Itálii. Vítr fouká rychlostí 140 kilometrů za hodinu. Orkán Friederike odstavil mimo provoz i letiště Schiphol v Amsterdamu.

V Německu je situace nejhorší. Vítr na některých místech foukal rychlostí 200 kilometrů za hodinu.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. Ales napsal:

  Uz jim opravdu musi tect hodne do bot, ze utoci i na Evropu.

 2. jirik napsal:

  Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstává bez elektřiny zhruba 5500 domácností. Problémy jsou především na Děčínsku a v oblasti Železného Brodu. Dodávky by měly být obnoveny ještě dnes.

  Více na http://pocasi.blesk.cz/clanek/zpravy-pocasi/519291/vichrice-pripravila-lidi-o-elektrinu-bez-proudu-je-stale-5500-domacnosti?utm_source=pocasi.blesk.cz&utm_medium=copy

 3. jirik napsal:

  K zemětřesení o síle 6,3 došlo v pátek v Kalifornském zálivu v Mexiku.

  Podle údajů národní seismologické služby Mexika došlo zemětřesení o síle 6,3, epicentrum se nacházelo ve vzdálenosti 76 km severovýchodně od města Loreto ve státě Dolní Jižní Kalifornie. Ohnisko zemětřesení bylo v hloubce 16 km.

  Jak uvádí národní koordinátor služby civilní obrany Luis Felipe Puente, v současné chvíli nejsou k dispozici informace o způsobených škodách nebo obětech. https://sptnkne.ws/g5CV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..